Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Mirdzošā orhideja, 2014. gada krāsa

Dalies ar šo bloga rakstu!

Katru gadu krāsu tehnoloģiju uzņēmums “Pantone” pasludina vairākus krāsu toņus, kas būs aktuāli jaunajā gadā, un priekšplānā izvirza vienu galveno toni, kas šogad ir “mirdzošā orhideja” (“Radiant Orchid”). Eksperti šo toni raksturo kā valdzinošu, maģisku, noslēpumainu, ekspresīvu, eksotisku, pašpārliecinātu un siltu. 2013. gada tonis – Smaragdu zaļais kalpoja kā izaugsmes, atjaunošanās un labklājības simbols, bet Mirdzošā orhideja simbolizē iztēles dzirksti. Krāsu eksperti atzīst, ka šī gada krāsas izvēli ir ietekmējusi Mišela Obama un Keita Midltone, kuras ir iecienījušas šo toni, izvēloties savu apģērbu nozīmīgiem pasākumiem.

2014. gada pavasara krāsas

Modes eksperti ir izvirzījuši 10 šī gada pavasara pašas aktuālākās krāsas. Kopumā visi nosauktie toņi ir pastelīgi un maigi.

Mierīgi zilais simbolizē miermīlīguma un perfekcionisma sajūtu. Eksperti izsaka versijas, ka Mierīgi zilais tonis visticamāk ir iekļuvis starp aktuālākajām krāsām pateicoties Keitas Midltones zilajai kleitai, kurā viņa pēc mazuļa piedzimšanas devās mājās no slimnīcas. Violetā tulpe ir vintāžas romantiskā krāsa, kas izraisa skumju nostaļģiju. Violetās tulpes tonim par iedvesmu kalpo lavandas. Velnarutks šai krāsu izlasē pārstāv vasarīgo dekoratīvi zaļo toni. Lai gan Velnarutka zaļais tonis ir vismazāk izmantotais modes pasaulē, tā ir jauna zaļās krāsas nokrāsa, kas savu ceļu ir uzsākusi gana pārliecinoši un liks vēl visiem palauzīt galvas, kā to iekombinēt savā garderobē. Visi šie trīs pasteļtoņi ir arī aktuāli, kombinējot tos savā starpā pa divi vai pat visus trīs kopā.

Divi neitrāļie toņi – Smilšu un Dūjas jeb Palomas pelēkais attiecīgi simbolizē bezrūpīgas vasaras dienas pludmalē un pašpietiekamu neitrālo toni, ko var atļauties nēsāt vienu vai kombinēt ar jebkuru citu krāsu. Šī gada maigais Dūju pelēkais kontrastē ar pagājušā gada tumši pelēko Turbulences krāsu. Smilšu krāsa jau ir pasludināta par vasaras populārāko toni. Tā ir silta un maiga kā vasaras iedegums. Lai atstātu absolūti dabisku iespaidu, modes dizaineri iesaka kombinēt kopā smilšu toni ar velnarutku zaļo.

Nākamie trīs toņi ir jau spilgtāki un drosmīgāki. Kaijenas sarkanais simbolizē pikantu siltumu, savukārt frēziju dzeltanais šajā sezonā izgaismos Tavu skapi ar liesmojošu toni. Šī gada oranžais tonis ir ticis nosaukts par godu celozijas puķēm, optimistisks un piesātināts tonis. Modes dizaineri iesaka apvienot Kaijenas sarkano ar frēziju dzelteno, lai iegūtu siltu un enerģisku noskaņu, savukārt celoziju oranžo iesaka nēsāt kopā ar Violeto tulpju krāsu. Līdzīgi kā pagājušajā gadā aktuālie toņi bija koši Sambas sarkanais un koši Koi oranžais, šogad tiem ir atrasti ekvivalneti mierīgāki toņi. Savukārt Frēziju dzeltenais ir jaunpienācējs un vienlaikus košākā krāsa starp 10 šī gada aktuālākajām.

Krāsu atskaiti noslēdz Mirdzošā orhideja un Žilbinoši zilais tonis. Šīs abas ir spēcīgas un dinamiskas krāsas, kas var būt gan kā saderīgi kompanjoni, gan arī liekamas pāri ar citām krāsām. Modes dizaineru vidū Žilbinoši zilais tonis ir biežāk izmantotais. Tas ir mierīgāks par pagājušā gada kobalta zilo toni, un tas ir iecienīts arī kā korporatīvā dizaina tonis.

Mirdzošā orhideja skaistuma pasaulē

Skaistumkopšanas eksperti norāda, ka šo krāsu noteikti var izvēlēties kā lūpu krāsas un nagu lakas toni, lai piešķirtu savam tēlam veselīguma un enerģiskuma sajūtu. Aktuāli šai krāsā ir arī ietonēt savus matus. Orhideju tonis ir pārsteidzoši universāls un viegli pieskaņojams citām krāsām, piemēram, citiem dažāda purpura un rozā krāsas toņiem.

Interjera un dizaina krāsa

Interjera speciālisti atzīst, ka šī krāsa izceļas jebkurā telpā, tādēļ tā vispateicīgākā ir tieši dažādu dizaina priekšmetu akcentēšanai. Mirdzošo orhideju var papildināt ar olīvu zaļo toni, tirkīza un pat gaiši dzelteno. Savukārt, ja Tavs mājoklis ir bēšos un pelēkos toņos, Mirdzošajai orhidejai izdosies to atdzīvināt.

Mirdzošās orhidejas iedvesmai

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.