Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Toskāna – romantiskākais ceļojums

Dalies ar šo bloga rakstu!

Kā nokļūt Toskānā

Nokļūt Toskānā var pa dažādiem ceļiem. Mēs izvēlējāmies lidot līdz Milānai, īrēt mašīnu un tad doties 5 stundu garā pārbraucienā pa zābaku uz leju. Diemžēl ieskatu par viesnīcām sniegt nevarēšu, jo īrējām dzīvoklīti pie paziņas īstā itāļu mājā Torrenieri pilsētiņā. Pirms ceļojuma noteikti iesaku sagatavot karti ar visām pilsētiņām apkārt, lai to apceļošana nesanāk haotiska. Neiesaku doties uz lielajām pilsētām, bet izbaudīt tieši neskarto dabu, brīvību no cilvēku pūļiem un mazo pilsētiņu šarmu. Manuprāt, labākais laiks, lai dotos uz Toskānu, ir pavasaris. Jau aprīlī tur ir gana silts.

Šarmantās pilsētiņas

Lūk, arī to pilsētiņu saraksts, ko ir vērts aplūkot. Tātad mūsu izejas punkts, no kura katru dienu devāmies ceļā, ir Torrenieri. Šai pilsētiņai tuvākajā apkārtnē ir jāredz: Montalcino, Buonconvento, San Quirico D’orcia, Pienza, Castiglione D’orcia, Monteroni D’arabia, Monteriggioni, Monte Oliveto, San Gimignano, Sant’Antimo un Montepulciano. Ļoti labi šajā maršrutā iederās Siena, bet Florence izjauca visu burvību. Visam klāt ir vēl viena burvīga pilsētiņa, līdz kurai ir vērts aizbraukt – Saturnia. Ja lido uz Milānu, tad apskates vērta ir Monza, kas atrodas pusstundas brauciena attālumā. Ceļojuma noslēgumā, mēs aizbraucām apskatīties arī Como, kur dzīvo Džordžs Klūnijs. Par to, ko katrā pilsētā var aplūkot, nestāstīšu, lai nesabojātu pārsteigumu. Varu tikai apsolīt, Tev patiks tas viss līdz pilnīgai sajūsmai!

Kas jāizbauda

Pārsvarā visas baudas saistītas ar ēšanu. Laikam jau pirmajā vietā jāliek vīns. Toskānieši ļoti lepojas ar savu “Brunello di Montalcino” – stiprs sarkanvīns. No vīniem neatpaliek arī sieri, un ievērojamākais – “Pecorino”. Vienmēr esot Itālijā, noteikti ir jāsaēdas saldējums. Garšas kārpiņas var palutināt arī konditorejas kafejnīcās. Garšīgā kafija savienojumā ar “cannelloni” cepumiņiem ir augstākā iespējamā kulinārā bauda. Pie mums tādus nopirkt nevar. Vēl viens kulinārais brīnums, kas jāizbauda, ir īstās itāļu picas. Mums paveicās nokļūt neapoliešu restorānā, kur picas cep malkas krāsnī. Pavārus varēja vērot restorāna ‘pmeklētāji, un tā nu es iemācījos, kādi tad ir īstās itāļu picas cepšanas knifiņi.

Toskāna ir populāra arī ar SPA un termāļi – noteikti izbaudi karsto termāļu avotu Saturnias pilsētiņā. Tā kā itāļi ir nerimstoši līksmotāji, tad noteikti ietrāpīsi uz kādu pasākumu. Mums paveicās ceļojuma laikā redzēt gan retro auto izbraucienus turpat, Torrenieri, gan arī sporta mašīnu izrādi Siennā. Siennā arīdzan iesaku apmeklēt tirdziņus, kas ir uz ielām. Tur var iegādāties uz mājām līdzi vešanai dažādus gardumus, suvenīrus un arī ko noderīgu sev.

Vīna darītavas – kādā noteikti iebrauc. Tās pa ceļam būs neskaitāmas. Tāpat kā vīnogulāju lauki.

Ja nu kādam tas ir aktuāli, tad pilsētā Montepulciano var aplūkot vietu, kur filmēta sāga “Krēsla”.

Ieteikumi

1. Galvenais noteikums – baudi ceļojumu lēnām. Šis nav tas gadījums, kad ar karti rokā jāskrien pa visiem tūrisma objektiem. Toskānā diena iesākas kādā kafejnīciņā klausoties itāļu skaļās un jautrās balsis, malkojot kafiju un ēdot brokastis. Tālāk dodies pa lauku celiņiem uz pilsētām, pa ceļam klausoties itāļu mūziku pie atvērtiem logiem. Daudz saules, ziedi, zaļa zālīte, pavasara smarža – kāda tur gan var būt steiga?

2. Gatavojies daudz fotogrāfēt. Skats, kas Tev pavērsies aiz katra nākamā pakalna, šķitīs neatkārtojams! Noteikti apstājies, lai izbaudītu un fotografētu. Vēlāk varēsi skatīties un atsaukt atmiņā brīnišķīgās emocijas.

3. Lai gan Toskānā ir daudz restorānu, kas jāizmēģina, dažas dienas iesaku līdzi ņemt maizītes vai kādu citu ēdienu, segu un gluži vienkārši iekārtoties magoņu pļavā un izbaudīt laiskas pusdienas.

4. Paķer līdzi kādu itāļu valodas vārdnīcu. Itālijas ziemeļos vēl var atrast cilvēkus, kas runās angliski, bet vidienē ar to būs pagrūtāk.

5. Izpēti Toskānas vēsturi. Zinot fona informāciju, šo zemi ir vieglāk novērtēt. Piemēram, Toskāna ir Renesanses dzimšanas vieta un no šī reģiona nāk Mikelandželo, Dante, Leonardo da Vinči, Galileo Galilejs, Andrea Bočelli un daudzi citi. Redzot Toskānu, nav jābrīnās, ka tā ir iedvesmojusi tik izciliem mākslas darbiem!

Zeme, kur atgriezties

Es pavisam noteikti zinu, ka aizbraukšu uz Toskānu vēl ne reizi vien. Toskānā vēl ir tik daudz ko redzēt un izbaudīt! Vienā braucienā var paspēt tikai mazu daļu no visa. Mani sajūsmina, ka tur nav steigas – Toskāna ir mierīguma iemiesojums. Pļavas, magones, cipreses, viduslaiku celtnes, mīlestība, kas virmo gaisā, romantika… jau rakstot par visu šo, neprātīgi sailgojos.

Foto: Mia.lv

One comment on “Toskāna – romantiskākais ceļojums

  1. Nele
    at 13:43

    Izklausas lieliski! Cannelloni vieta gan ar kafiju drosi vien labak sader cantuccini ;-)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.