Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Latvijas superogas dzērvenes idejas

Dalies ar šo bloga rakstu!

Par dzērveņu labajām īpašībām vari izlasīt rakstā par superogu.

Salāti ar dzērvenēm

Foto avoti: http://bijouxs.com http://diabeticlivingonline.com http://diyncrafts.com http://theshiksa.com http://yumgoggle.com

Dzērvenes vienādi labi iederēsies gan zaļajos lapu salātos, gan augļu salātos. Iesakam izmēģināt biešu un burkānu harpačo ar dzērvenēm un kvinojas salātus ar dzērvenēm, granātābolu un apelsīnu.

Dzērvenes ar gaļu

Foto avoti: http://blog.devooliveoil.com http://littleleopardbook.com http://midwestliving.com

Vistas rulete, cūkgaļas cepetis un dažāda medījumu gaļa lieliski sader ar dzērveņu mērcīti. Izmēģini arī gaļu marinēt dzērvenēs.

Dzērvenes desertos

Foto avoti: http://blogs.babble.com http://furniture.trendzona.com http://half-bakedbaker.blogspot.com/ http://makinglifedelicious.com http://the-memorandum.blogspot.ca http://thevintagemixer.com

Protams, labākais no desertiem ir rupjmaizes kārtojums ar dzērvenēm! Šīs lieliskās ogas var pievienot vēl daudziem citiem desertiem. Interesantas ir želejas no dzērvenēm, saldais un skābais savienojums ar putukrējumu, dzērveņu saldējums u.tml.

Dzērveņu dzērieni

Foto avoti: http://acozykitchen.com http://allthesedrinks.tumblr.com http://blog.culturesforhealth.com http://ingoodtaste1.blogspot.com http://midwestliving.com

Arī dzērienu pagatavošanā var izpausties dažnedažādi. Pirmkārt, karstais dzērveņu dzēriens ir absolūts must have ziemas periodā. Lej katliņā ūdeni, pievieno dzērvenes, kanēļa standziņas, piespied apelsīna sulu un pieber brūno cukuru. Pavāri pāris minūtes un gatavs dzeršanai! Var pievienot vēl klāt ābolu šķēlītes. Dzērvenes labi iederās arī dažādos kokteiļos. Izmēģini dzērvenes pievienot arī smūtijam. Interesanti dzērvenes var izmantot, saverot tās uz kokteiļu kociņa un pievienojot, piemēram, rozā šampanietim.

Mērces no dzērvenēm

Foto avoti: http://half-bakedbaker.blogspot.com http://insockmonkeyslippers.com http://traegergrills.com

Dzērveņu mērce, salsa vai čatnijs… arī šeit ir ļoti dažādi dzēveņu izmantošanas veidi. Iesakam izmēģināt – ceptā dzērveņu mērce. Karstumizturīgā traukā liec dzērvenes, pierīvē apelsīnu miziņu un izspied apelsīnu sulu, pievieno nedaudz olīveļļu, sāli un kardamonu. Liec klāt vēl tasīti cukuru, kanēļa standziņas un ļoti smalki sagrieztu čilli piparu.

Kūkas ar dzērvenēm

Foto avoti: http://bustle.com http://cakecentral.com http://familycircle.com http://foodlve.com http://glutenfreeonashoestring.com http://melangery.com

Arī kūkām dzērvenes piestāv, jo harmonizē saldo ar skābo. Pievieno tās keksiņiem, mafiniem, smalkmaizītēm un pīrāgiem.

Dzērveņu zaptes

Foto avoti: http://food.lohudblogs.com http://hgtv.com http://nancyfoodcenter.blogspot.com

Dzērvenes vienas pašas vai kopā ar, piemēram, āboliem, var sagatavot ziemas krājumiem. Miltu pankūkas vai kartupeļu pankūkas ar dzērveņu zapti garšo perfekti!

Dzērvenes veselībai

Foto avoti: http://blahnikbaker.com http://mariaushakova.com http://pixelmusings.tumblr.com

Var ledusskapī turēt veselas vai samaltas saldētas (sadalītas mazos maisiņos) un gatavot veselības kokteilīšus, piemēram, dzērvenes, ķiploks un medus. Saldētas dzērvenes var pievienot arī tējai un lietot visu ziemu profilaktiski.

Dzērvenes dekoros

Foto avoti: http://bhg.com http://christmasfound.blogspot.com http://etsy.com http://foodhearts.com http://furniture.trendzona.com http://imgfave.com http://lavendela.tumblr.com http://munaluchibridal.com http://notesfromrochester.blogspot.com http://pinterest.com/pin/86201780337153023/ http://pinterest.com/pin/194147433907741498/ http://pinterest.com/pin/222083825348402692/ http://pinterest.com/pin/290622982174382762/ http://pinterest.com/pin/386113368023848906/

Pateicoties savai skaistajai krāsai un biezajai mizai, dzērvenes labi noder arī dekorēšanai. Lūk, dažas no idejām!

Saldētas dzērvenes

Foto avoti: http://4.bp.blogspot.com http://inspired.ca http://noblepig.com

Kādēļ gan dzērvenes būtu jāsaldē? Ziemā šādus dekorus var karināt savā dārzā un putni būs pateicīgi par šādu maltīti. Iespaidīgi izskatās arī saldētu dzērveņu pudeļu spaidītis. Un vai dzērveņu ledus svečturīši nav brīnišķīgi?

+ 3 dzērveņu idejas

Foto avoti: http://half-bakedbaker.blogspot.com http://recipes4lif.blogspot.com http://micahcmicahdo.blogspot.com

Dzērveņu sviests – brīnišķīga ideja. Atlaidini sviestu, pievieno smalki sagrieztas dzērvenes un citrona sulu. Krāmē trauciņos un atpakaļ ledusskapī.

Grillēts siers ar dzērvenēm – oriģināla ideja, un dzērvenes sieram piestāv.

Un, protams! Kā gan bez dzērvenēm pūdercukurā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.