Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Kvinoja – produkts, kas katram jāiekļauj ēdienkartē

Dalies ar šo bloga rakstu!

Kādēļ kvinoja ir tik veselīga

Lai gan kvinoja tiek audzēta jau trīs gadu tūkstošus pirms mūsu ēras, savu popularitāti pasaules mērogā tā sāk iegūt tikai pēdējā laikā. Kvinojas putraimi atgādina prosu, tā nav graudaugs, bet gan ietilpst balandu dzimtā. Kvinoju visā pasaulē novērtē tās bagātīgo uzturvielu dēļ. Jo īpaši mūsdienās, kad uztura speciālitsi iesaka atteikties no miltu produktiem un nopeļ arī pulēto rīsu lietošanu uzturā, kvinoja var būt ļoti laba alternatīva. Kvinoja nesatur glutēnu, un tās sastāvā ir daudz olbaltumvielas, nepiesātinātās taukskābes, antioksidanti, šķiedrvielas un dažādi vitamīni. Kvinojai piedēvē tādas īpašības kā: noderīga svara mazināšanai, kaulu, smadzeņu, ādas un asinsvadu veselībai, samazina asinsspiedienu un krūts vēža risku, ārstē diabētu un migrēnu, uzlabo gremošanas sistēmas darbību u.c.

b064617d2a6bd3602b7209478c781d05

Kā lietot uzturā kvinoju

Pirms vārīšanas to derīgi ir noskalot vai pat mazliet pamērcēt aukstā ūdenī. Uz vienu krūzīti kvinojas lej 2 krūzītes ūdens. Jāvāra ir aptuveni 20 minūtes līdz sēkliņas kļūst mazliet caurspīdīgas un nav vairs cietas. Kvinojai piemīt īpašību pastiprināt garšu tam, kas tiek tai pievienots. Tāpat arī sāls un citas garšvielas ir jāliek klāt ļoti maz. Ēdieni no kvinojas ir tik daudz, ka tos grūti pat uzskaitīt – sākot ar zupām un salātiem, piedevām otrajos ēdienos un beidzot ar desertiem.

0424b4d6a0943e518c3a7ab3326d86f6

Kvinoju var nopirkt visos eko veikalos un pa retam parādās arī Rimi. Visbiežāk tās ir gaiši brūnas, bet mēdz būt arī tumši brūnā krāsā, retāk – sarkanā.

Mia.lv ideja, kā pagatavot kvinoju

Vieglas pusdienas vai kā piedeva kādam gaļas vai zivs ēdienam. Kvinoju novāra un tai pievieno sagrieztus tomātu un avokado gabaliņus. Sāli var nelikt, jo kvinoja iegūst lielisku garšu no pievienotajiem dārzeņiem. Šie, protams, ir superviegli salāti, kurus var papildināt arī ar citām piedevām, kas šķiet piemērotas un garšo.

Izmēģini arī citas Mia.lv receptes ar kvinoju: Kvinojas salāti un Tītara laiviņas.

Ēdienu idejas

Foto avots: http://pinterest.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.