Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Kas notiek Lasvegasā – paliek Lasvegasā

Dalies ar šo bloga rakstu!

No visām dienām, ko pabijām Lasvegasā, pirmā nakts arī bija karstākā, jo, kad pūš vējš, tad tik karsts vairs nav.

Palikām viesnīcā “MGM Grand”, kas atrodas turpat netālu no lidostas. Vispār Lasvegasa priekš tūristiem ir precīzi viena iela, ko dēvē par “Strip”. Lasvegasa dienā un Lasvegasa naktī ir kā divas dažādas pilsētas. Pa dienu var baudīt iespaidīgo arhitektūru – kā amerikāņi ir pacentušies uzbūvēt savu spožo pilsētu tuksneša vidū. Savukārt vakarā sākas īstā uzdzīve – katrs mēģina pievērst sev uzmanību ar cik vien pamanāmiem līdzekļiem spēj un izspiest no Tevis naudu, kā vien prot.

Kopumā iespaids par Lasvegasu ir tāds, ka pilsēta ir ļoti mākslīga. Brīžiem sajūta, ka esi nokļuvis nevis Amerikā, bet gan Eiropā, jo dizains un arhitektūra tiek izmantota no Francijas, Itālijas un citām Eiropas valstīm. Jā, tas viss tur iederās, un interpretācijas izskatās iespaidīgi, bet ar orģinalitāti tam nav nekāds sakars. Protams, visās iespējamajās un neiespējamajās malās ir spēļu automāti, un cilvēki patiešām pie tiem pavada neskaitāmas stundas, atstājot milzu naudu. Kā jau arī filmās var redzēt, arī laulību kapelas ir ik uz soļa. Principā no filmām var gūt samērā labu iespaidu par to, kā tur patiešām izskatās.

Labākās vietas, ko aplūkot

1. Pastaigas pa stripu. Vismaz vienreiz ir vērts noiet šo ielu visā garumā – pa vienu pusi vienā virzienā un otru pusi atpakaļ. Katra viesnīca ir savā stilā uzbūvēta un daudzās no tām ir vērts ieiet iekšā un aplūkot tuvāk. Viesnīcas Lasvegasā nav kā parastas viesnīcas, bet gan izklaides centri. Man vsivairāk patika “Venetian”.

2. Noteikti ir jāredz “Bellagio” viesnīcas strūklaku. Tiešām viena no iespaidīgākajām pasaulē. Šovs norisinās katru vakaru ik pa 15 minūtēm.

3. Lielais Kanjons. No Lasvegasas tiek piedāvātas ekskursijas uz šo vietu. Viens no iespaidīgākajiem dabas brīnumiem pasaulē.

4. Citas eksursijas un atrakcijas, ko piedāvā viesnīcās. Es izmēģināju “CSI” atrakciju, kur bija jāizmeklē noziegums. Samērā radoši attīstīta atrakcija, kur ir nozieguma vieta, jāaplūko pierādījumus un tad tos “jāapstrādā” laboratorijā. Noteikti var mēģināt tikt uz kādu šovu, piemēram, viesnīcā “MGM Grand” pastāvīgi notiek burvju mākslinieka Deivida Koperfīlda uzstāšanās. Tāpat arī manījām daudzu slavenu dziedātāju koncertus.

5. Vēl jau, protams, ir naktsklubi un spēļu automāti, bet tas katra paša ziņā, vai šādi izvēlas tērēt savu naudu.

Ieteikumi, ko darīt un nedarīt Lasvegasā

1. Ar ko jārēķinās Amerikā, ka ārā ir + 30 grādi, bet iekšā – 30 grādi. Ok, es pārspīlēju, bet visur ir patiešām uzgriezti kondicionieri un salst. Ja esi plāni saģērbies, apaukstēties var pēc pirmajām 5 minūtēm, kas pavadītas Amerikā.

2. Lasvegasa atrodas tuksneša vidū, un ārā patiešām ir karsts. Bez sauļošanās krēma nekur nevar doties. Pat ja arī pūš samērā vēss vējš, apdegt var viens un divi.

3. Uz ielām samērā uzbāzīgi ir cilvēki, kas mēģina ko pārdot. Visbriesmīgākie ir tie, kuri reklamē naktsklubus, to kartītes burtiski tiek bāztas sejā. Jāapbruņojas ar pacietību, it īpaši vakaros, kad dodas ielās.

4. Ļoti daudz cilvēku. Tiem, kuri vēlas mierīgi baudīt atvaļinājumu, labāk doties citā virzienā. Var jau, protams, gulēt pie baseina un no viesnīcas ārā neiet, bet tad pie baseina var gulēt jebkur. Ar cilvēku burzmām jārēķinās jebkurā vietā, vistrakāk ir brīžos, ja vēlies kur paēst.

5. Cenas atsevišķām lietām ir augstākas kā Latvijā. Ja nav ieplānots liels budžets, tad uz stripa notiek arī daudz bezmaksas aktivitātes, bet ja vēlies, ko citu darīt, jārēķinās, ka viss maksā vairāk, kā mēs esam pieraduši Latvijā. Lasvegasā par komfortu jāmaksā. Turklāt jārēķinās arī ar to, ka daudz kas ir iepriekš jārezervē.

6. Ēdienu porciju lielumi ir fantastiski Amerikā. Noteikti visur var pasūtīt pusporcijas un tāpat būs par daudz. Ja vien neēd fast food, Amerikā ir ļoti labi restorāni, kuros ir pārsteidzoši labs ēdiens. Labi restorāni ir diez gan padārgi, ne tuvu Latvijas restorānu cenām.

7. Ar labu šopingu īsti nevar rēķināties. Pirmkārt, ir ļoti maz no tiem brendiem, pie kā esam pieraduši Eiropā, līdz ar to izzināt viņu veikalus aizņem ilgu laiku. Otrkārt, vismaz man bija vilšanās par to, ka labu veikalu nemaz tik daudz nav. Viņiem izteikti ir lētais gals un īpaši dārgais gals. Ja gribās ko vidēji labu un kvalitatīvu, tad tos veikalus var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.

8. Cilvēki ir ļoti draudzīgi un laipni. Jā, varētu šķist, ka tas tāds pseido draudzīgums, bet man izdevās iepazīties ar vairākiem cilvēkiem, kuri šķita dabiski draudzīgi. Līdz ar to, manuprāt, Amerikā ir forši un pozitīvi cilvēki, ar kuriem noteikti iesaku komunicēt, kaut vai tādēļ, lai redzētu, cik mums, latviešiem, līdz viņu pozitīvismam tālu. Mums noteikti ir kur augt un augt.

Kopumā skaļa, vizuāli iespaidīga, krāsaina pilsēta, kas piedāvā daudz izklaides pasākumus. Uz turieni noteikti iesaku braukt tiem, kas vēlas kārtīgi iztusēties. Noteikti ir jābrauc lielākā kompānijā, jo divatā tur nav tik interesanti. Bērnus var ņemt līdzi, bet bērniem domātās atrakcijas ir stipri mazāk kā citās pilsētās. Lasvegasa ir ballīšu pilsēta, kur drīkst sastrādāt jebko – jo tas paliks tur. Iespējams. :)

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.