Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Bali. Trešais stāsts

Dalies ar šo bloga rakstu!

Turpinājums. Bali. Pirmais stāsts ;   Bali. Otrais stāsts.

 

Uluwatu templis

Uluwatu Temple Baliešu valodā Pura (Luhur) Uluwatu

Ulu – mala

Wata – klints

Pura – templis 

Pura Luhur Uluwatu templis, uzcelts 11. gadsimtā, ir jūras gariem veltīts arhitektūras brīnums, atrodas 70 metrus  (230 pēdas) virs Indijas okeāna viļņiem, pārsteidzoši stāvas melno koraļļu klints malā.  Pura Luhur Uluwatu ir viens no Bali kayangan jagat virziena tempļiem un aizsargā Bali no ļaunajiem gariem, Uluwatu gadījumā – Bhatara Rudra, stihiju un kosmisko nepārvaramu apstākļu Dievs.

Uluwatu pludmale ir iecienīta ļoti pieredzējušajiem sērfotājiem, un tā valdzina ar brīnišķīgiem skatiem. Varungas vai nelieli restorāni, kas atrodas uz klints, piedāvā ērtu vietu, lai apskatītu plašo Indijas okeānu aiz un zem 100 metru augstajām klintīm, ar panorāmu no trim pusēm.

Katru dienu pulksten 18 šeit aicināti noskatīties Kecak Dance Performance, kas ir labākais kultūras uguns deju šovs salā. Mūsu ierašanās dienā templī nepulcējās apmeklētāju kaudzes, lai skatītos izslavēto deju uzvedumu, ar saulrietu fonā. Tā arī nesaprotot, kāpēc uzvedums mums par godu nenotiek, saulrietu vērojām bez muzikāla pavadījuma. Tālāk un tālāk gar pašu klints malu,  dubļainu taku, it kā tā varētu līdz pašai saulei tuvāk pieiet. Bet gribējās vismaz nenokavēt to mirkli. Var un drīkst nokavēt varbūt lidmašīnu (ha ha visiem, kas saprot), bet to, kā saule iekrīt Indijas okeānā, ne.

Te nu tā ir. Un tik strauji zūd, tūlīt arī kļūs gana tumšs.

Lai neapvainojas Bali saulrieta jūsmotāji, bet es taču drīkstu izteikt savu viedokli:

“Baltijas jūrā saule riet skaistāk”

 

Tempļa teritorija ir fenomenāla, vienā pusē ir stāvas klintis un Indijas okeāns, no otras  puses – biezs mežs, pilns ar pērtiķiem. Bezkauņas skraida pa visu tempļa teritoriju un ir klints otra seja. Zaglīgie Macaca fascicularis! Pat ļoti sargājot savas mantas, neesi parliecināts, ka tev kaut ko tomēr neatņems, kaut matu sprādzi, bet paņems.

Parasti viņus varot pārliecināt izpirkt nozagto mantu ar augļiem, riekstiem vai konfektēm. Zinātnieki un primātu uzvedības eksperti ir veikuši pētījumus par apkārtnes makaka pērtiķiem un apkopojuši datus, kas liek domāt, ka viņi iemācās maiņas darījumus. Šī tirdzniecība tiek nodota jaunajiem pēcnācējiem.

Ar to tad beidzas vēl viena diena. Iegādājamies suvenīrus vai neiegādājamies?

foto piemiņai

velkam nost košos sarongus

un dodamies tālāk.

 

Turpinājums: Bali. Ceturtais stāsts

3 comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *