Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Zīds guļamistabā

Dalies ar šo bloga rakstu!

Jau krietnu laiku esmu savas ideālās gultas veļas meklējumos, jo vienmēr kaut kas nav tā kā gribētos – tad par karstu, tad par aukstu, sega neelpo, nepieguļ, pārāk asa, veļa saburzās un vispār neizskatās pārāk smuki. Vēl jo vairāk, visu šo gammu izbaudīju nupat atvaļinājumā ārzemēs, kur katru nakti varēju notestēt miegu citās vietās un citos palagos. Pēdējā nakts man burtiski lika iemīlēties zīdā! Sen jau esmu vēlējusies arī savā guļamistabā iesviest kaut vai tikai zīda pārklāju, kas gluži kā filmās izskatās tik skaisti un pievilcīgi, bet tagad ir skaidrs, ka ar to vien nepietiks, jo gulēt zīda palagos ir tīrā bauda. Protams, daļai no jums tas noteikti nav nekāds jaunums, bet man gan! Kāpēc es to visu jums stāstu? Tāpēc, ka meklējot savu jauno sapņu gultas veļu atklāju veselu lērumu interesantu lietu par zīdu un tā labajām īpašībām, kas vēl vairāk mani pārliecināja par tā lieliskumu.

2 19mm light brown

Nu, piemēram, izrādās, ka zīds ir dabīgi hipoalerģisks un no tā veido ne tikai gulgtas veļu, bet pat segas un spilvenus, kuru pildījumā putekļu ērcītes un baktērijas nespēj vairoties. Šķiet, ka esmu atklājusi jaunu pasauli! Kā jau novēroju sava ceļojuma laikā, tad zīds patiešām elpo un vienmērīgi notur pareizo temperatūru, lai nebūtu ne pārāk karsti, ne auksti, kas mūžīgi bijusi problēma numur viens.  Papildus tam zīda auduma unikālās īpašības ļauj arī ādai un matiem izskatīties labāk, jo izrādās, ka proteīniem bagātā zīda šķiedra satur 18 aminoskābes, kas līdzinās cilvēka ādas struktūrai. Tas nozīmē, ka sejas āda tiek pasargāta no ik rīta izgulējumu rieviņām un iegūst veselīgu izskatu. Savukārt mati ir gludāki, mīkstāki un spīdīgāki. Nē, nu īsts jaunības eliksīrs, nemaz nebrīnos, ka zīda šķiedras segas ir atzītas par visgreznākajām jau senos laikos, kad ar tām Tālajos Austrumos sedzās Ķīnas un Japānas imperatori. Šis vērtējums ir saglabājies nemainīgs arī mūsdienās, kad pasaulē valda ekoloģiskuma kults, daudzi cilvēki izvēlas ar zīda šķiedru pildītas segas, kas ir 100% dabiskas.

Rokam dziļāk! Ar zīda šķiedru pildītiem spilveniem un segām tradicionāli izmanto divu veidu zīda šķiedras –Mulberry unTussah, bet par īstu zīdu uzskata tikai Mulberry. Nosaukums jau visu izsaka – tulkojot no angļu valodas, Mulberry nozīmē ‘zīdkoks’. Lielākā un pēc īpašībām labākā pasaules zīda produkcijas daļa ir izgatavota tieši no šīs šķirnes zīda. Mulberry zīdu ražo Bombyx mori zīdtārpiņi, kas tiek speciāli audzēti zīda ražošanai. Audzēšana notiek īpašās mājsaimniecībās, kur šo procesu uzrauga un zīdtārpiņus kopj speciālisti – līdzīgi kā pie mums notiek lopu vai graudu audzēšana ekoloģiskās saimniecībās. Zīdtārpiņus baro tikai ar zīdkoka lapām, kas arī aug ekoloģiskos apstākļos. Šādi ir iespējams izaudzēt raženākus, lielākus, kvalitatīvākus un spēcīgākus kokonus, kas, protams, nodrošina kvalitatīvākus izstrādājumus. Zīda šķiedras iegūšana ir ļoti garš un smalks process, kas prasa lielu rūpību, precizitāti un uzmanību. Šis process arī padara zīdu par vienu no dārgākajām šķiedrām.

Kombin_ōt_ü sedzi_åa

Segas un spilveni ar Mulberry (zīdkoka) zīdšķiedras pildījumu ir vairākas reizes dārgāki par izstrādājumiem no Tussah (wildsilk-savvaļas) zīdšķiedras, jo tiem ir atšķirīgs kvalitātes līmenis, kaut arī katru zīda veidu likumīgi dēvē par 100% zīdu. Ar Mulberry zīda šķiedru pildītas segas pēc taustes ir biezākas un mīkstākas, un tām pieskarties ir daudz patīkamāk. Tās kalpo ilgus gadus un trīs reizes pārsniedz Tussah segu kalpošanas ilgumu.

bg_body_61

Latvijā zīda segas spilvenus un gultas veļu piedāvā vairāki tirgotāji, bet mana izvēle par labu pagaidām krīt uz Silksecret.lv, jo piedāvājumā ir tieši Mulberry zīda izstrādājumi un pieejams ceļvedis, kas palīdz izvēlēties īsto, un vispār mājaslapā pieejama plaša informācija par zīdu, tā iegūšanu, kopšanu un citām zināšanai nepieciešamām lietām. Turklāt atsauksmēs visi ir par 100% apmierināti ar savu ieguldījumu labākam miegam, kā nekā pusi dzīves pavadām guļot! J Piemēram, šis šķita ļoti iedvesmojoši: „Gribētos visiem rekomendēt šīs lieliskās segas. Kad saņēmām to dāvanā – kāzās, realitāte krietni pārsniedza cerēto: viegla, elpojoša, maiga, patīkama. Iepriekš lietojām dūnu segu un saskārāmies ar bieži dzirdēto problēmu – tad nost, tad atkal virsū, nerunāsim nemaz par sintētisko pildījumu. Salīdzinot ar vilnas segu, šī ir vieglāka, elastīgāka un vēl termoregulējošāka. Grūti bija šķirties no tās uz tīrīšanas laiku, jo aizvietojama tā praktiski nav. Iesaku izbaudīt un patīkami izgulēties! Egita” Starp citu, ar šādu dāvanu, gultas veļas dāvināšana kāzās atkal varētu būt topā!

Foto: silksecret.lv

Informācija no silksecret.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.