Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Valdzinošā Feja – sfinkss

Dalies ar šo bloga rakstu!

Sfinksu kaķi savu popularitāti ir ieguvušu ar to, ka tie ir pilnībā kaili. Neesošais kažoks cilvēkos rada divējādas sajūtas. Ir tādi, kas novēršas, jo izskats izraisa asociācijas ar citiem, nepatīkamiem radījumiem, kā piemēram, žurku vai gremlinu un ir tādi, kas nespriež par kaķi pēc kažoka un tā neesamībā saskata  vienīgi plusus. Nav problēmu ar to, ka kaķa spalvas tev seko visur, pielīp un pamanās nonākt pat uz zobu birstes, kā tas bieži notiek ar pūkainajiem, spalvu mākoņu kaķiem. Arī cilvēkiem, kuri ļoti vēlas dzīvnieku, bet ir alerģiski pret kaķu spalvu, sfinksu kaķis ir ideāls risinājums šāda veida problēmai.

Sfinksu sugas kaķi nav lēti, to cena svārstās no 600 – 1000 eur, bet tie, kuri ir kļuvuši par sfinksu kaķu īpašniekiem, saprot ļoti ātri, ka ir veikuši pareizo lēmumu. Sfinksu kaķi ir mīļi un izrāda pieķeršanos savam saimniekam. Pārsvarā, ja cilvēks ir gatavs šķirties no tādas naudas summas, lai iegādātos mājdzīvnieku, uztver to nopietni un tādam ir jābūt sfinksu kaķu saimniekam – ar nopietnu pieeju un apņēmību rūpēties par savu dzīvnieku.

Vēlos Jūs iepazīstināt ar šī raksta galveno varoni  Feju – 3 mēnešus jaunu sfinksu kaķenīti. Ja man ir jāiztēlojas, kā varētu izskatīties feja – leģendārais tēls, kurš dzīvo mītos un pasakās, tad tā nav maza, mirdzoša princese, bet gan radījums, kurš līdzinās sfinksu kaķim. Ironiski, būtu teikt, ka tas atbilst vairāk realitātei.

 

Feja ir īsts cilvēku kaķis. Pastāv uzskats, ka kaķi ir egoistiski un mīl tikai sevi un saimnieku uzskata par savu barotāju. Tomēr par sfinksu kaķiem pastāv tāds uzskats, ka sfinksu kaķu mūžs ir īsāks, ja tie ilgstoši tiek atstāti vieni, kā, piemēram, kad saimnieks dodas uz darbu, un kaķis paliek viens. Tam ir vajadzīga sabiedrība un kompanjons. Feja mēdz nākt klāt, pieglausties, piespiesties, kā tāda maza kaķu sirsniņa. Tā kā Fejai nav kažociņa, tad viņa bieži meklē siltas vietiņas. Mīkstas, pūkainas segas ir viņas mīļākās, bet kas gan var būt labāks par siltu azoti.

Kažoka neesamības dēļ, šie kaķi izstaro daudz vairāk siltuma un tie ir ļoti silti pieskārienam. Āda ir samtaina. Vasarā sfinksu kaķis ir jāsargā no saules, jo var ātri apdegt. Sfinksu kaķis ātri paliek netīrs un tam ir bieži jāiet vannā. Kā jau visiem kaķiem, arī Fejai nepatīk iet vannā, bet nav nekādu lielo protestu. Sfinksu kaķa kopšanai var izmantot bērnu šampūnu. Feja iet vannā katru otro dienu.

Pēc vannas Feja ir ļoti pakļāvīga un padevīga. Viņa iekrīt tādā kā eiforijā un viņai bez problēmām var nogriezt gan nadziņus, gan iztīrīt ausis.

 

Šādam komplektiņam ir jābūt mājās katram kaķu saimniekam. Šķidrums ausu tīrīšanai. To iepilina ausīs, nedaudz iemasē un atļauj kaķim to izpurināt, pēc tam ar vates kociņiem izvelk ārā visus netīrumus tik, cik var. Nagi ir jāgriež, jo tie var ataugt tādā garumā, ka pašam kaķim var būt sāpīgi, kā arī tas atturēs no pārlieku lielas nagu asināšanas pret dīvānu un tapetēm.

 

Feja ir ļoti draudzīga pret visiem jaunpienācējiem un ciemiņiem, viņa ir izteikti ziņkārīga un rotaļīga.

 

Fejas saimnieki ir ievērojuši to, ja viņai paliek silti, kaķenīte uzreiz kļūst miegaina. Piemēram, tikko uzvelk džemperīti, tā arī tūlītējs miedziņš ir klāt. Ziemā ir ieteicams iegādāt kādu siltu kaķu džemperīti (pat vairākus), lai kaķim nav jādrebinās.

Es negribētu teikt, ka šis ir vientuļnieku kaķis, jo tam piemīt liela mīlestība pret jebkuru un ikvienu.

 

 Gribētu teikt, ka šis ir cilvēku kaķis. Cilvēku, dzīvnieku mīļu, kaķis. Kaķis dvēselei, kurš ienesīs mājās pieķeršanās un mīlestības auru, jo dzīvnieka sirds ļaunumu nepazīst.

Autors un foto

Zanda Pilāte

One comment on “Valdzinošā Feja – sfinkss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.