Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Vai Tu šodien jau pateici “paldies”?

Dalies ar šo bloga rakstu!

Būt laipniem dažiem nesagādā nekādas problēmas, turpretim citi šo emociju nepazīst un neviens nav iemācījies, kā pielietot. Visbiežāk mēs esam kaut kur pa vidu – negribas tērēt laiku laipnībai, jo tas taču nav nozīmīgi. Patiesībā, nē, tas ir nozīmīgi, jo īpaši pie mums, Latvijā. Šeit laipnība netiek augstu vērtēta, bet tas ir mūsu rokās to mainīt. 

1. Sāc ar sevi

Kad esi nolēmusi ieviest savā dzīvē laipnāku attieksmi, uztveri un domāšanas veidu kopumā, tas nekad neizdosies, ja sāksi no otra gala – būsi laipna pret citiem. Nē, Tev ir jāsāk ar sevi! Atmet domu par izdomāto savu ideālo tēlu, kādai Tev būtu jābūt visās dzīves jomās. Izskaud negatīvo domāšanu un vēlmi mūžīgi gausties. Atbrīvo sevi no visām šīm negācijām. Tā vietā atvēli laiku sev un sarunām ar sevi. Uzdod sev jautājumus: vai Tu cieni sevi? vai Tu sev atļauj kļūdīties? vai Tu spēj sevi pieņemt brīžos, kad nenotiek tā, kā iztēlojies iepriekš?  vai Tev ir interesanti ar sevi palikt vienatnē? Kamēr Tev nebūs skaidras atbildes uz šiem jautājumiem, kustēties tālāk nemaz nav iespējams. Nemīlestība pret citiem sākas ar nemīlestību pret sevi…

2. Ieklausies citos

Pirmā aktivitāte, ar ko vari sākt, lai ieviestu savā dzīvē laipnību, ir klausīties, kad citi runā. Un ne tikai dzirdēt, ko viņi saka, bet arī dzirdēt to, par ko viņi klusē. Mēs bieži esam noslēgti, norakstam steigu uz laika trūkumu un neesam gatavi citiem veltīt to dārgāko, kas mums ir – laiku. Tas arī ir visu problēmu cēlonis.

3. Trenējies katru dienu

Vieglākais, kā var trenēt laipnību, ir smaidīt un teikt labus vārdus. Uzsmaidi nīgrajai pārdevējai aiz kases, pasveicini sētnieku, novēli labu dienu kaimiņam, iedvesmo kolēģi kādam grūtam uzdevumam, pasmaidi personai, ar ko brauc liftā utt.

Screen Shot 2014-03-31 at 09.37.16

Foto avots: http://pinterest.com

4. Izsaki komplimentus

Kad esam aizņemti ar savu nīgrumu, mēs nemaz nepamanam, ka kolēģei ir jauna frizūra vai ka draudzene nopirkusi skaistu kleitu. Pārslēdz savu fokusu uz novērošanas režīmu. Apņemies katru dienu teikt citiem labas lietas, lai citus paslavētu, iedvesmotu vai vienkārši liktu justies labāk.

5. Atļauj citiem būt

Atļauj citiem būt tādiem, kā viņi vēlas – slinki, skaļi, ar sliktu gaumes izjūtu, nepateicīgi u.tml. Atļauj viņiem tādiem būt! Atmet mūžīgo kritizēšanu un pieņem cilvēkus, kādi viņi ir. Katram ir tiesības būt citādākam un tik nepareizam, cik vien viņš grib būt. Tu vari pārslēgt fokusu – koncentrējies uz labo cilvēkos, kuri Tev neizraisa simpātijas. Katrā ko labu var atrast! Tas noteikti ir izaicinājums, jo koncentrēties uz negatīvo ir neskaitāmas reizes vieglāk. Salauz šo ieradumu!

6. Neļaujies inficēties

Būt laipnai, nav grūti, ja arī pretī ir tikpat smaidīgs un laipns cilvēks. Grūti ir tad, kad satiekam nelaimīgu un/vai dusmīgu cilvēku. Mūsu labais noskaņojums ir vējā, mēs pārņemam viņa dusmīgo noskaņojumu un meklējam, ko varētu inficēt tālāk. Šī saite ir jāpārrauj! Jas satiec ar dusmām inficētu cilvēku, paturi savu gaišumu, neļaujies inficēties un domās novēli, lai arī viņam izdodas atrast gaišumu sevī.

1738b8e6ced433a33f0e05cf6c8c44ed

Foto avots: http://pinterest.com

7. Izbeidz spēlīti “Esmu aizņemta!”

“Esmu aizņemta” ir viens no mūsdienu sliktākajiem ieradumiem. Atrodi laiku, ko veltīt saviem apkārtējiem. Sāc ar savu ģimeni, draugiem, kolēģiem un, jā, neaizmirsti arī ar par svešiniekiem.

8. Iemīli svešiniekus

Tas mums ir visgrūtāk – būt labiem pret svešiniekiem. Ja kāds pakrīt uz ielas – ko tad es, gan jau kāds cits palīdzēs. Nē! Šis cilvēks pakrita tieši tad, kad Tu biji klāt! Ja Tu pakristu un citi ietu garām, tad gan Tev gribētos, lai visi ir laipni un Tev palīdz. Mums, viensētas latviešiem, ir grūti ar svešiniekiem – ne tikai palīdzēt viņiem, bet arī uzsmaidīt uz ielas, palaist pa durvīm pirmos, pateikt ko labu…  Tikai tad, kad būsi to iemācījusies, varēsi saukt savu dzīvi par laipnības pildītu. Ne mirkli ātrāk.

9. Saki “paldies!” un “atvainojiet!”

Ak, šis mazais vārdiņš “paldies”, kurš tā aizmirstas! Kad aizbrauc uz ārzemēm, uz ielām to vien dzird – “paldies”, “paldies”, “paldies”. Tu uzgrūdies virsū svešam cilvēkam, viņš Tev atvainojas. Nabaga latvietis tai brīdi apmulst. Kā tad tā? Jā, tieši tā! Tā ir tik laba sajūta, kad esi sevi iemācījusi būt laipnai – tad teikt “paldies!” un “atvainojiet!” ir tik dabiski, kā padzerties ūdeni.

10. Ko sēsi, to pļausi

Sākumā būt laipnai būs grūti. Šķitīs, ka Tu viena tāda, un pārējie to nepieņems – vilks Tevi atpakaļ. Nepadodies! Labais taču vienmēr uzvar, nevis otrādi! Pieņem to kā izaicinājumu – velc pārējos uz augšu. Viens cilvēks nevar izmainīt visu valsti, bet Tu vari izmainīt sev apkārtējos. Savukārt viņi ietekmēs savus apkārtējos un tā tālāk.

Pienāks reiz diena, kad Tu uzsmaidīsi svešiniekam, un viņš Tev atsmaidīs atpakaļ… Lai izdodas! :)

7528a3fbc5cd57e9fde672742efccb24

Foto avots: http://pinterest.com

Titulbildes avots: http://www.flickr.com/photos/funch/5713698107/in/pool-33882980@N00/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.