Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Testējam ajūrvēdas masāžu

Dalies ar šo bloga rakstu!

Lai gan iepriekš, protams, biju dzirdējusi  par ajūrvēdu, nekad tā īsti nebiju iedziļinājusies tās principos. Pamatā tā ir zinātne par dzīvi un ilgu mūžu, bet austrumos ajūrvēda jau burtiski ir dzīvesveids, kas arvien vairāk ienāk arī rietumu pasaulē. Protams, tā uz sitiena mainīt visus savus ieradumus bez plašākām zināšanām nav prāta darbs, bet sākt ar masāžas apmeklējumu gan ir vērts. Tā kā mājaslapā http://www.masazas.lv/ tiek vēstīts, ka ajūrvēdas masāža ir, iespējams, viens no lielākajiem Indijas dārgumiem, kas tagad pieejams arī rietumniekiem, dodamies izmēģināt.

IMG_2541

Mazajā Barona ielas 109.kvartālā, ko dēvē par Ēdenes dārzu, savā masāžas valstībā mani sagaida masieris Toms ar nomierinošu mūziku, vīraka smaržu un siltām čībiņām, gluži kā tikko izņemtām no krāsns. Toms kādu laiku dzīvojis Ķīnā, kur tad arī iepazinis masāžu un tās spējas. Pēc atgriešanās viņš apguva klasiskās masāžas tehnikas Latvijā, bet ar to bija par maz, tāpēc nolēma doties mācīties un strādāt uz Ungārijā esošo ajūrvēdas klīniku Calendula, kuru jau 24 gadus vada Dr. Dmitrijs Skopincevs.

6-e1420493901912

Kad esam iepazinušies, laiks doties pārģērbties un ļauties pirmajai procedūrai – Vasti eļļas baseiniem. No mīklas tiek izveidots tāds kā gredzens, kas tiek piestiprināts attiecīgajai problēmzonai un piepildīts ar siltu eļļu, kuras temperatūra pakāpeniski tiek paaugstināta. Funkcija esot līdzīga kā karsto akmeņu masāžai, tikai iedarbība, pateicoties siltajām eļļām, ir daudz dziļāka. Interesanti, ka attiecīgi katrai problēmai var piemeklēt atbilstošu eļļu, kas to spēj atrisināt.

4

Pēc ajūrvēdas katram cilvēkam piedzimstot ir trīs došas, ja šajās došās rodas disbalanss, cilvēku sāk piemeklēt dažādas kaites. Eļļas baseini un ajūrvēdas masāža palīdz visu atkal salikt pa plauktiņiem. Atšķirībā no klasiskajām masāžām, kas cīnās ar dažādām kaišu sekām, ajūrvēdas masāža tiek galā ar cēloņiem.  Pat vēl labāk,  pilna ķermeņa masāža kaut reizi mēnesī ir ideāls profilaktiskais līdzeklis pat tad, ja nav iespējas regulāri nodarboties ar sportu, fizioterapeiti to dēvē pat par slinko vingrošanu. Turklāt tas taču ir tik patīkami!

Man tika veikta pilna ķermeņa masāžā ar eļļām – sambahana, kur papildus pašai masāžai, tiek arī iestaipītas un izlocītas locītavas. Kā izrādās pēc tā, cik tu esi lokans var noteikt tavu ķermeņa vecumu. Atklājās, ka man esot potenciāls nodzīvot vēl ilgu mūžu – prieks kur tu rodies, jo man likās, ka esmu nelokanākais cilvēks pasaulē, bet pilnīga atslābināšanās pierāda pavisam ko citu.

10

Šī masāža tiek veikta burtiski no matu galiņiem līdz papēžiem, pat izkrakšķinot mazos kāju pirkstiņus. Pēc vairāk kā divu stundu ilgām procedūrām jūtos kā tikko izveidota no māla,  un vēl tieku pacienāta ar zāļu tēju. Pavasara nogurums kā ar roku atņemts, un tiešām nenāk prātā nekas cits labāks kā sevi palutināt, kā relaksējoša masāža.

http://www.masazas.lv/ piedāvā arī citus masāžu veidus ar pulveriem un siltiem augu sainīšiem, visam ķermenim vai, piemēram, tikai sprandai. Katrā ziņā ir no kā izvēlēties un par piemērotāko noteikti var aprunāties ar pašu masieri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.