Strīdēšanās nav nekāda patīkamā ndare, it sevišķi, ja viss beidzās ar lielu aizvainojumu bez jebkada domstarpību risinājuma. Pastrīdeties vajag, bet arī tas jadara ar prātu! Jaunu riteni neizgudrosim, bet gan atgādināsim jau sen zināmas patiesības, ko ikvienam vajadzētu ievērot attiecībās ar apkārtējiem, lai pasaule kļūtu skaistāka.
Centies rast risinājumu
Pirmais solis ceļā uz produktīvu strīdu abiem tajā iesaistītajiem ir mest pie malas savu ietiepību un censties atrisisnāt problēmu nevis mēģinat pierādīt tikai savu taisnību. Mēģiniet atrast kompromisu jebkurā situacijā! Kā saka, gudrākais piekāpjas, tāpēc, ja jūti, ka strīds ved uz nekurieni, esi pirma, kas pasaka: „jā, zinu, ka mums šajā jautājumā atšķiras viedoklis, bet es vēlos to atrisināt tā, lai mums abiem būtu labi.”
IEJŪTIES OTRA ĀDĀ
Pastāsti, kā tev liek justies visa šī situācija – galvenais, lai tevi nekas nepārtrauc! Izvairies no citu vainošānas un pārmetumiem. Un noklausies arī, kas otram par to ir sakāms, un mēģini to saprast. Neļauj strīda karstumam pārenmt tavu veselo saprātu, aizskaiti līdz 10 un centies iejusties arī otra ādā.
Noskaidro JŪSU ABU VĒLMES
Ikvienam jāsaprot, ka strīdēšanās nepalīdzēs iegūt to, kas jums abiem nepieciešams, ja jūs nesadarbojaties. Noskaidro, ko katrs no jums vēlas panākt un kāpēc. Varbūt jums ir kāds kopīgs mērķis, lai cik neloģiski tas liktos.
dalaties ar idejām, kā varat panākt to, ko vēlaties
Kad abi esat sapratuši, ko vēlas otrs, jūs varat sākt mainities ar idejām, kā to iegūt. Novērtējat iespējas, izrunājat, kuras idejas ir vislabākās. Apdomājat, kas notiks, ja jūs darīsiet tā vai citādi.
noslēdzat vienošanos
Kad esat atraduši plānu problēmas risinājumam, izlemjat, kā jūs to liksiet lietā un dariet to. Bet pēc tam sarokojaties par to, ka abi esat gudri un veiksmīgi atrisinājuši problēmu.
Andra Ābrāma