Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00
ieva ivanova

Stila videopadoms: kā nekļūdīties svētku tērpa izvēlē

Dalies ar šo bloga rakstu!

„Apģērba audums, apavi, aksesuāri, grims un matu sakārtojums – tās ir lietas, par kurām jādomā, lai izskats būtu svinīgs. Trikotāžas audums, grafiskas kleitu apdrukas, zābaki un lielas somas svētku brīžiem tomēr nebūs piemērotas,” stāsta modes un izklaides centra „Rīga Plaza” videopadomu stiliste Ieva Ivanova.

Atceries par etiķeti!

Pēc etiķetes, svētku diena tiek iedalīta trīs daļās: līdz plkst. 12.00 ir rīts, no 12.00 līdz 17.00 – diena, pēc 17.00 – vakars. Līdz ar to apģērbs ir jāpielāgo ne tikai notikuma vietai un tēmai, bet arī laikam.

  • Kleitas – jo pasākums tuvāk vakaram, jo garākas un greznākas tās drīkst būt.
  • Izlaidumiem un pasākumiem brīvā dabā garās kleitas nebūs īsti piemērotas. Izlaiduma kleitu vai svārku garumam jābūt ap ceļgalu, atkarībā no auguma proporcijām. Auduma un faktūras izvēle ir katra paša ziņā. Jo brīvāks pasākums, jo vienkāršāks audums.
  • Ar rotām līdzīgi – jo tuvāk vakaram, jo greznākas un vērtīgākas.
  • Kurpju papēdis – dienas pasākumos zemāks, bet, tuvojoties vakaram, var izvēlēties augstāku, protams, neaizmirstot par svētku norises vietu. Pasākumā, kas notiek brīvā dabā, piemēram, pļavā, smailu un augstu papēžu kurpes nebūs piemērotas. Tāpat nedrīkst aizmirst arī par zeķbiksēm – tās parasti velk apavos tikai ar slēgtu purngalu.

Apvieno sezonas aktualitātes ar klasiku!

  • Platformas kurpju apvienojums ar gaisīgu, no dabīga auduma šūtu kleitu ir ideāls komplekts vasaras saulgriežiem.
  • Lai svinīgais tērps nebūtu jāizmanto tikai vienu reizi, izvēlies to divdaļīgu. Piemēram, grezna auduma tops ar atlasa auduma biksēm vai svārkiem – kādā citā pasākumā tos vari vilkt atsevišķi, tā sev radot pavisam citu koptēlu.
  • Vienkārša piegriezuma kleitu ar aksesuāru palīdzību viegli vari transformēt par izejamu tērpu. Izvēlies krāšņākus aksesuārus un apavus – tā kleita uzreiz iegūs svinīgāku izskatu.
  • Atceries, modes aktualitātes atspoguļojas arī izejamajos tērpos. Šobrīd aktuāli ir visi pasteļtoņi, 50. gadu siluets, zelta un sudraba aksesuāri.

Foto: Mārtiņš Garais www.garais.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.