Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Spēle sākas

Dalies ar šo bloga rakstu!

Beidzot arī latviešu valodā pieejama Ernesta Klaina pirmā novele un pasaules bestsellers „Spēle sākas”. Ar ko tad šī grāmata ir tik īpaša? Grāmatas anotācija vēsta – Ir 2044. gads un pasaule ir skarba vieta – bada, nabadzības un pārapdzīvotības nomocīta. Glābiņu no realitātes cilvēki meklē simulācijas spēlē OĀZE – utopiskā vidē, kurā iespējams pilnīgi viss. Laika gaitā no unikālas virtuālās realitātes spēles OĀZE ir pārvērtusies par socializēšanās, biznesa, darba un mācību vietu lielākajai daļai sabiedrības. Veids Vatss ir uzaudzis simulācijā. Vēl vairāk – viņš veltījis savu dzīvi, lai soli pa solim izprastu smalkākās OĀZES detaļas un tās radītāja Džeimsa Halideja apsēstību ar 80. gadu popkultūru. Veida eksistences vienīgais mērķis ir atminēt Halideja mīklu – atrast spēlē iekodētos slepenos uzdevumus un atrisināt tos. Ikviens zina, ka pirmais, kurš to izdarīs, kļūs par miljardiera mantinieku un iegūs vienpersonisku varu pār ietekmīgāko spēku pasaulē – OĀZI. Veids atrisina pirmo mīklu, iegūstot informāciju, kuras dēļ daudzi ir gatavi nogalināt. Vienā dienā puisis kļūst par slavenību, aizsākdams baisas sacīkstes uz dzīvību un nāvi…

spele_sakas_liela-1

Lai gan personīgi mani nekad nav uzrunājuši darbi zinātniskās fantastikas zīmē, šo grāmatu bija interesanti atšķirt kaut vai tikai tāpēc, lai palūkotos, kādā virzienā iet mūsu pasaule. Un grāmatā aprakstītā teorija, kaut arī tīrākā fantastika, liekas pavisam reāla. Tehnoloģijas attīstās tik strauji, ka tiešām nebūtu brīnums, ja nākotnē mēs burtiski dzīvotu virtuālajā pasaulē. Un uz ko gan cilvēki nav gatavi informācijas, varas un naudas dēļ jau tagad… Tas liek aizdomāties.

Jau iepriekš biju dzirdējusi šī darba salīdzinājumu ar „Bada spēlēm,” „Hariju Poteru” un līdzīgiem darbiem. Jā, kaut kas tur ir, tāpēc šī grāmata noteikti patiks šo darbu cienītājiem. Dažbrīd spēles gaitā jūtama tāda spriedze, ka grāmatu nav iespējams nolikt malā vairāku nodaļu garumā.

Bet vēl vairāk šī grāmata izraisīs sajūsmu 80.gadu popkultūras un videospēļu faniem, jo šīs tēmas vijas cauri pilnīgi visam darbam. Man, kā videospēļu nezinātājai, dažbrīd gan pazuda stāsta pavediens tik daudzo un dažādo spēļu nosaukumos un aprakstos, kas pieminēti grāmatā, tomēr kā 80.-to gadu bērnam, grāmatas „skaņu celiņš” un filmu motīvi, šķita visnotaļ interesanti.

Un kā gan bez nelielas romantikas devas? Jā, arī jauniešu mīla šajā stāstā atradusi savu vietu, līdzās dažādiem neparedzamiem pavērsieniem stāsta reālajā pasaulē.

Zvaigžņu karu cienīgais grāmatas noslēgums ar milzu robotu cīniņu liek nervu galiņiem saspringt ne pa jokam, bet kā tas beidzās, protams, paliek noskaidrot jūsu pašu ziņā. Un to es noteikti iesaku izdarīt, jo jau drīzumā arī uz kino ekrāniem būs redzama šī stāsta Stīvena Spīlberga ekranizācija – būs interesanti salīdzināt.

Grāmatu iespējams iegādāties izdevniecības White Book interneta veikalā, kā arī lielākajās Latvijas grāmatnīcās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.