Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Spalvas pa gaisu jebšu vaksācija

Dalies ar šo bloga rakstu!

Siltais, saulainais laiks, pavasara smarža gaisā un vasaras gaidas, liek domāt gan par kleitām un svārciņiem, gan arī piedomāt pie ādas izskata. Pavasaris ir labākais laiks, lai sāktu apmeklēt vaksāciju. Lūk, daži ieteikumi, no vaksācijas kabineta “Spalvas pa gaisu” speciālistes Rebekas Šulcas.

Pirmo reizi dodoties veikt vaksāciju noteikti ir nedrošība un daudzi jautājumi. Noteikti nevajag kautrēties tos visus uzdot savam meistaram, jo priekšzināšanas ir svarīgas, īpaši ja esi jūtīgas vai problemātiskas ādas īpašniece.

Pirms sāc domāt par vaksāciju, jāsaprot vai tu to vispār drīksti veikt. Vaksāciju neiesaka veikt, ja ir varikozo vēnu problēmas, asinsizplūdumi, tūska, ādas slimības, ādas bojājumi vai cukura diabēts.

Lai, maksimāli labi sagatavotos un pēc iespējas izvairītos no iekaisuma un ieaugušo matiņu problēmām, pirms un pēc vaksācijas der ievērot dažus priekšnoteikumus.

 Pirms vaksācijas:

 • 2-3 dienas pirms vaksācijas ieteicams veikt ādas pīlingu, lai attīrītu ādu.
 • Lai mazinātu iekaisuma un ādas bojājumu riskus, vienu diennakti pirms vaksācijas nav ieteicams sauļoties vai apmeklēt solāriju. Ja āda ir apdegusi, vaksāciju veikt nedrīkst, līdz tā ir pilnībā nomierinājusies un atveseļojusies.
 • Dienā, kurā tiks veikta vaksācija, vēlams vilkt kokvilnas, elpojošu apģērbu pāri tām zonām, kuras tiks vaksētas.
 • Pirms vaksācijas ieteicams nelietot ne ķermeņa krēmus, ne eļļas.
 • Matiņiem jābūt vismaz 0,4mm gariem, lai tos vispār būtu iespējams efektīvi izraut.

Pēc vaksācijas:

 • Uzreiz pēc vaksācijas ādu meistars apstrādās ar speciāliem produktiem, kuri domāti ādas attīrīšanai no liekā vaska, nomierināšanai un dezinficēšanai.
 • 12h pēc vaksācijas neej vannā, pirtī, nesporto, nesauļojies un izvairies no aktivitātēm, kas liek svīst.
 • Tā kā āda pēc procedūras ir sakairināta, poras pavērušās, saknīšu vietas ir nedaudz traumētas, ieteicams vismaz 6h pēc vaksācijas nedarīt ar ādu pilnīgi un absolūti NEKO. Tas nozīmē, valkāt pēc iespējas brīvāku un elpojošāku apģērbu, pāri vaksētajām zonām, nelietot krēmus un eļļas, un ja iespējams šīs pirmās dažas stundas pēc vaksācijas nelietot pat ūdeni uz vaksētjām zonām.
 • 12h pēc vaksācijas ieteicams vaksētās zonas nemazgāt ar dušas želeju vai ziepēm, izmantot tikai tīru ūdeni. Pēc mazgāšanās, ja āda vēl ir apsārtusi var izmantot antiseptiskus krēmus vai eļļas.
 • 4 dienas pēc vaksācijas, kad āda ir pavisam nomierinājusies ieteicams to noskrubēt.

1

Lai matiņi neieaugtu.

Matiņu ieaugšanu izraisa ādas sausums, matiņš ir par vāju lai tiktu cauri ādas virskārtai un iesprūst turpinot augt zem ādas. Vēlāk vietās, kur šie matiņi ieauguši veidojas sāpīgas pumpas vai melni zemādas punkti, kurus paspiežot vai pabakstot ar pinceti atklājas, ka matiņš izaudzis jau diezgan garš, taču ne ādas virspusē.

Pirmais ieteikums ir lietot organisko tējas koka eļļu uzreiz pēc skūšanas vai vaksēšanas, jo tā mazinās kairinājumu un niezi un arī iedarbojas kā antibakteriāls līdzeklis.

Sausas ādas īpašniecēm ieteicams iet piena vannās, izklausās, kā princesēm pasākās, taču piena vannas tiešām labi palīdz sausai ādai.

Piena vannas recepte:

 • 2 krūzes sausā piena pulvera
 • ½ tasi auzu pārslas
 • ½ tase pulverveida mandeļu
 • 1 ēdamkarote kukurūzas ciete
 • 1 kapsula e vitamīna eļļa

Šo visu glabā slēgtā traukā, un kad dosied vannā, vienai vannošanās reizei izmanto pusi tases šī maisījuma.

Lai izvairītos no ieaugušajiem matiņiem, nav ieteicams lietot treknus krēmus, āda ir jāskrubē, taču ar to nevajag aizrauties. Dari to ne biežāk kā divas reizes nedēļā, lai āda netiktu pārlieku traumēta. Ārī ļoti svarīgi ir mitrināt ādu gan no iekšpuses, lietojot ikdienā vismaz 2l tīru ūdeni uzturā, gan no ārpuses ar dažādiem mitrinošiem kopšanas līdzekļiem.

KONKURSS

Un tagad pats jautrākais, esam sarūpējuši jums KONKURSU, kura noslēgumā 25. Maijā 3 laimīgajām dāvināsim bezmaksas kāju vaksāciju salonā „Spalvas pa gaisu”.

Kas tev jādara?

Līdz 22. Maija vakaram sūti mums uz e-pastu andra@mia.lv savu skaisto kāju bildi un pāris teikumos apraksti, kas tavuprāt sievieti padara patiesi skaistu!

Esi skaista kopā ar mums!

spalvas pa gaisu

Foto un cita informācija https://www.facebook.com/VaksacijaSpalvaspagaisu/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.