Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Salonu procedūras matiem: skaidrojam terminus

Dalies ar šo bloga rakstu!

https://intensa.pro/raksts/salonu-proceduras-matiem-skaidrojam-terminus/

Intensa.pro redakcija piedāvā lasītājiem dažu terminu skaidrojumu, kuri palīdzēs Jums tikt skaidrībā mūsdienu matu kopšanas industrijas plašajā piedāvājumā.

Matu laminēšana

Laminēšana – tā ir matu kopšanas tehnoloģija, kuras laikā uz matiem uzklāj speciālo līdzekli, kas satur keratīnu. Tādā vaidā, apkārt matam veidojas aizsargslānis, kurš nodrošina dabisku mirdzumu, gludumu un elastību.

Pastāv caurspīdīga vai krāsaina matu laminēšana.

Matu glazēšana

Matu glazēšana – viens no laminēšanas variantiem, kura laikā uz matiem uzklāj speciālo līdzekli, kas aizpilda matu šūniņas, salīmējot tos. Glazūras sastāvā esošie keramīdi (lipīdu molekulas) padara matus gludākus un elastīgākus, mati mazāk lūst un šķeļas. Mēdz būt bezkrāsainā un krāsaina (maina krāsu uz 1-2 toņiem) matu glazēšana.

Matu ekranēšana un glancēšana

Procedūras laikā uz matiem uzklāj speciālo līdzekli, kas pārklāj matus un uz tiem veidojas speciālais aizsargslānis. Galvenā atšķirība no laminēšanas, izveidotais aizsargslānis baro ne tikai matu ārējo struktūru, bet arī iekšējo. Pēc procedūras mati iegūst kuplumu, blīvumu un spīdumu.

Matu griešana ar karstām šķērēm

Karstās šķēres speciāli tiek ražotas tā, lai tos varētu uzsildīt līdz noteiktai temperatūrai. Šādā veidā griezti mati kļūst veselīgāki, paklausīgāki un paklausīgāki ieveidošanai. Griešanas laikā matu gali tiek aizvērti un pārstāj šķelties.

Matu eluminēšana

Eluminēšana nozīmē matu ārstniecisko krāsošanu. Šādas krāsa, ko izstrādājuši japāņu speciālisti, nesatur amonjaku un ūdeņraža peroksīdu. Krāsa satur negatīvi uzlādētas daļiņas, kas pievelkas pie pozitīvi uzlādētām daļiņām. Pamatojoties uz fizikas likumiem, krāsojošais maisījums iekļūst matu struktūrā, nekaitējot tam.

Matu bioieveidošana

Bieoieveidošanai paredzētais preparāts nesatur amonjaku, tioglikolskābi, ūdeņraža pārskābi, bet satur dabiskās aminoskābes.

Matu taisnošana

Populārākais matu taisnošanas veids – taisnošana ar keratīnu. Procedūras laikā mata bojāto daļa aizpilda ar keratīnu – viela, no kuras sastāv mūsu mati. Šī ārstnieciskā procedūra ir domāta visiem matu tipiem, tās laikā mati tiek iztaisnoti, iegūst spīdumu, un pazūd matu „pūkainību”.

Karvings

Šāda veida matu ilgstoša ieveidošana piešķir matiem kuplumu, ar tās palīdzību var ieveidot dažāda izmēra lokas vai šķipsnas. Var ieveidot visus matus vai atsevišķas matu šķipsnas.

Matu aizpildīšana ar keratīnu

Keratīns piešķir matiem elastīgumu un stiprina tos. Keratīns – tā ir olbaltumviela, kas veidojas no aminoskābēm. Keratīna sastāvā ietilpst dzelzs, cinka, vara, mangāna un hroma mikroelementi, ka arī vitamīni A, B, C, D un P. Visizplātītākās procedūras matiem ar keratīna izmantošanu – matu maskas un matu taisnošana.

Matu ķīmiskie ilgviļņi

Ķīmiskie ilgviļņi – iespēja mainīt matu struktūru. No medicīna skatupunkta, ilgviļņi – tā ir mata serdes salaušana vēlamas formas ieveidošanai.

Mezoterapija matiem

Šīs procedūras laikā galvas ādā ievada speciālo „kokteili”, kas sastāv no ārstnieciskiem preparātiem. Tā sastāvā ir aktīvas vielas, kas palīdz cīnīties ar daudzām galvas ādas problēmām.

Galvas ādas pīlings

Procedūra, kuras laikā ādas mataino daļu atbrīvo no atmirušās raga kārtas, taukskābēm un notīra ādas virsmu.

Molekulāra glancēšana

Glancēšanu sauc par ārstniecisko procedūru, jo tā pamatā – matu stiprinošu un mata struktūru barojošo eļļu un preparātu uzklāšana uz matiem ar augstās temperatūras palīdzību. Pēc uzklāšanas izmanto matu taisnotāju rezultāta nostiprināšanai. Aktīvas vielas iekļūst matu bojātā kutikulā un nostiprina bojātas matu zvīņas. Mati tiek stiprināti no iekšpuses un iegūst skaistu glancētu spīdumu.

Materiālu sagatavoja skaistumkopšanas portāla Intensa.pro redakcija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.