Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Rudens simbols Kastanis

Dalies ar šo bloga rakstu!

 

Kastaņiem pilna zeme un roka stiepjas tos salasīt, kaut vienkārši tāpat, jo skaisti. Ielikt kabatā, jo dzirdēts, ka tā vajag. Un ne velti, jo kastaņiem patiešām piemīt liela pozitīvā enerģija, kas stiprina un aizsargā, ārstē ķ­ī­mis­ki un enerģētiski.  Turam  mājās  gadu, izmetam  kopā ar negatīvo, ko tie uzsūkuši un lasam jaunus. Ja liekam kabatā,  tad, pēc ķīniešu filosofijas, sievietēm kastanis jānēsā kreisajā, jo kreiso pusi saista ar laimi,  vīriešiem – labajā kabatā.

Kastanis, kā palīgldzeklis masāžai

Var kastaņu maisiņu likt jebkur, arī gultā, ja tas netraucē. Kastaņkoka augļi ir piemērotas formas, lai to izmantotu kā palīgrīku, lai, virpinot rokās, izmasētu pirkstus, rokas, kājas un pat dibenu. Masāža sēdoša darba darītājiem: saber kastaņus kokvilnas maisiņā, noliec uz krēsla un apsēdies. Virzies šurpu turpu un izmasē kārtīgi savu nosēdēto dibenu. Vai saber kastaņus  bļodā un vakarā pabradā pa tiem ar basām kājām.

Varikozām vēnām, kaulu un locītavu sāpēm

Kastaņu uzlējums

Sasmalcinātus kastaņus aplej ar degvīnu un vismaz desmit dienas atstāj tumšā vietā, lai ievelkas. Iegūto šķidrumu lieto kompresēm pie locītavu sāpēm un pret varikozām vēnām.

Uzlējumu var gatavot arī no kastaņu brūnās miziņas, kurā ir koncentrēts visvairāk ārstniecisko vielu:

50 gramiem miziņu uzlej 200 gramu degvīna un noliek tumšā vietā. Pēc 10 dienām uzlējums iegūs brūnu krāsu un būs gatavs lietošanai.

Tradicionālajā farmācijā kastaņus izmanto, ražojot ziedes kāju vēnu stiprināšanai.

Kastaņu augļu pulvera tē­ja

Sasmalcina, samaļ 10 kas­taņus uz 1 l ūdens. Uzvāra. Atstāj1 stundu ievilkties, izkāš. Lieto vannām reimatisma gadījumos, arī tad, ja ciešat no hemoroīdiem.

Kastaņi pie saaukstēšanās un klepus

Saaukstēšanās, bron­hī­ta, garā klepus gadījumos dzer kastaņu pulveri pa naža galam 3 reizes die­nā.

Kastaņu kvass imunitātei

15- 20 kastaņus nomizo, pārgriež uz pusēm

Saber trīslitru burkā

Pievieno pusglāzi cukura vai medus

Nedaudz rauga

Aplej ar 3 litriem vārīta, atdzesēta ūdens

Burku apsien ar marli un ļauj siltā, tumšā vietā norūgt 2-3 nedēļas

Lieto pa pus glāzei trīs reizes dienā pusstundu pirms ēšanas imunitātes stiprināšanai, profilaksei, arī pēc smagām slimībām.

Kastaņas ziedi

Kastaņu, sauktus arī par zirgkastaņiem, preparātus plaši lieto tautas medicīnā. Ārstnieciskos nolūkos izmanto gan ziedus, gan augļus. Tajos ir vielas, kas palēnina asins recēšanu, tonizē vēnas, paplašina asinsvadus, mazina iekaisumu un sāpes.

Varikozām vēnām izmanto arī kastaņu ziedu  izvilkumu spirtā, ko lieto kompresēm, vai arī pagatavo ziedi:

sasmalcinātus kastaņu augļus vai ziedus (abu veidu drogām ir vienlīdz efektīva iedarbība) samaisa ar cūku taukiem, līdz veidojas bieza masa. Ar to iesmērē slimības skartās vietas.

One comment on “Rudens simbols Kastanis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.