Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Piecas mīlestības valodas

Dalies ar šo bloga rakstu!

Idejas “Piecas mīlestības valodas” autors ir Gerijs Čepmens, un grāmatnīcās var  iegādāties viņa grāmatu par šo tēmu. Kāpēc ikvienam būtu svarīgi apgūt piecas mīlestības valodas? Nereti ar cilvēkiem, kurus mīlam, mums neizdodas runāt vienā valodā – rodas pārpratumi, mēs otru nesadzirdam, gribam, lai tas otrs uzzmin mūsu sajūtas un kādā brīdī savstarpējā saikne zūd. Apgūsti vienkāršas, bet tik nozīmīgas piecas mīlestības valodas, lai pārvērstu savas attiecības uz visiem laikiem. 

Apliecinājuma vārdi

Nevienam vairs nav noslēpums, ka jebkuru labu attiecību pamatā ir runāšana – un runāšana ļoti plašā nozīmē. Pirmkārt, ir jāstāsta par savām emocijām. Nevienam nav ar maģiju jānodarbojas, lai uzzinātu Tavas iekšējās izjūtas. Otrkārt, vārdi ir spēcīgs ierocis, ar ko vari izrādīt savas emocijas mīļotajam cilvēkam katru dienu. Saki komplimentus, uzmundrini, iedrošini, dāvā drosmi, mierini, lūdz piedošanu, atrisini domstarpības, izsaki pateicību, palūdz, apbrīno – iespējas, kā vari paust apliecinājuma vārdus, ir neierobežotas.

e721344a2e72c9b73d1f9e1c72eb0c0d

Kopā pavadīts laiks

Laiks ir dārgākais, ko varam dot otram cilvēkam. Arī šai gadījumā laiks ir domāts plašā nozīmē. Pirmkārt, veltīt laiku ikdienas lietām, piemēram, kopā paēst vakariņas un pārrunāt dienā notikušo. Otrkārt, izplānot kopīgas aktivitātes brīvajā laikā. Būtiski ir otram veltīt savu laiku ar nedalītu uzmanību, kas nozīmē, ka par blakus lietām ir jāaizmirst.

5c721b8f5d01fef05149c2f844603511

Dāvanas

Ar dāvanām nebūt nav domāts, ka katru nedēļu jānāk mājās ar briljanta gredzeniem, ceļojumu biļetēm un dāvanu kartēm veikalos. Dāvana ir taustāms mīlestības apliecinājums, ar kuru Tu atgādini, ka iedomājies, atcerējies, vēlējies pārsteigt un iepriecināt. Tava dāvana var būt jebkas – kaut vai atzīšanās mīlestībā zīmīte kabatā. Galvenais ir izrādīt savu uzmanību un apliecināt, ka domā par otru arī tad, kad viņš to negaida.

787a41c3ad33bccfc141fb83f9ebeef0

Mīlestības darbi

Ar mīlestības darbiem ir domāti visi mājas darbi un rūpes var vidi, kurā dzīvojat. Bieži vien pāri sadala savus pienākumus, par ko katrs rūpēsies, kas arī ir veiksmīgākais risinājums, bet nereti daži mēdz iedomāties, ka nekādi darbi mājas uz viņiem neattiecas. Rūpēm par māju un apkārtējo vidi jābūt abpusējām, un abiem ir jāvēlas savu kopīgo dzīvesvietu padarīt par labāko vietu uz pasaules.

587dc5a096614685bcc2305f535d6d0c

Pieskārieni

Bez pieskārieniem nav iedomājamas nevienas attiecības. Neskaitāmi zinātnieki ir izvirzījuši dažādas teorijas, cik daudz reizes dienā jāapskaujas, cik mūsu emocionālā veselība ir attīstītāka, kad viens otru glāstam un samīļojam, kā apskāvienu ietekmē izdalās laimes hormons utt. Nemēģināsim mīlestību izmērīt, tikai runāsim pieskārienu valodā, cik vien bieži iespējams.

ff4ea2cdb2597e73097308b27e3ba77e

Tās nav mīlestības valodas:

– mākslīga komplimentu teikšanai, lai pielīstu;
– atpirkšanās ar dāvanām, kad nespēj dot to, ko otrs vēlas;
– uzuprēšanās, lai tikai otrs jūtas labi;
– darīt visu iespējamo un neiespējamo, lai iegūtu uzmanību;
– teikt to, ko patiesībā nedomā;
– savu vēlmju uzspiešana.

Foto avots: http://pinterest.com
Titulbildes avots: http://500px.com/photo/48866124

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.