Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Patiesība par izsalkumu

Dalies ar šo bloga rakstu!

Izrādās, izsalkumu var iedalīt vairākos līmeņos

Tas izskatās aptuveni šādi:

9. Pārēšanās līdz sāpēm un vemšanai

8. Vidēja pārēšanās, diskomforts

7. Viegla pārēšanās

6. Pilnuma sajūta

5. “Labi paēdis” sajūta, nav par daudz un nav par maz

4. Nedaudz izsalkuma sajūta

3. Vidēja izsalkuma sajūta, diskomforts

2. Izteikta izsalkuma sajūta, nepatīkami, kurkst vēders

1. Vājums, izmisums pēc ēdiena

Vienmēr sev nodrošināt maltīti vajadzētu censties aptuveni ap 3. līmeni. Ja Tu ēd par ātru, tad neizbēgami pārēdīsies, jo iepriekšējā maltīte turpat vien vēl atrodas. Savukārt ja ēdīsi pie 1. un 2. līmeņa, Tavs ķermenis centīsies nosūtīt uzkrājumos katru kaloriju, ko uzņemsi, gadījumā, ja nu atkal izsalkums būs klāt. Ja nu Tev gadās nonākt 1. un 2. līmeņa izsalkuma tuvumā, vienmēr uzsāc ēšanu ar ko vieglu un ēd ļoti lēnām.

fri

Iemācies atšķirt emocionālo izsalkumu no fiziskā izsalkuma

Kādas ir galvenās pazīmes?

Emocionālo izsalkumu raksturo:

– tas uznāk pēkšņi un steidzami gribas ko apēst;

– sagribas ēst kādu konkrētu ēdienu vai produktu, piemēram, picu, šokolādi, saldējumu;

– apēd vairāk nekā Tev reāli gribās, pēc kā izjūti diskomfortu;

– pēc ēšanas izjūti vainas apziņu un nogurumu.

Fizisko izsalkumu raksturo:

– tas atnāk pakāpeniski un var paciesties kādu laiku;

– izsalkuma remdēšanai der jebkurš ēdiens;

– ātri rodas sāta sajūta, pēc kuras vairs negribās turpināt ēst;

– pēc ēšanas jūties apmierināta un izjūti enerģijas pieplūdumu.

Uzdod savam izsalkumam jautājumu – ko tieši tas šobrīd vēlas?

Un izsalkums ar Tevi patiešām runās!

1. Ja tas prasa saldumus, tad Tev trūkst hroms, fosfors, sērs vai triptofāns. Šīs vielas Tu vari uzņemt ar: brokoļiem, vīnogām, sieru, vistas un tītara gaļu, zivīm, pienu, olām, riekstiem, dzērvenēm un spinātiem.

2. Ja izsalkums pieprasa, ko treknu vai arī gāzētus dzērienus (piemēram, kola), tad patiesībā Tev nepieciešams kalcijs. To Tu vari uzņemt ar zaļumiem, pienu, pākšaugiem un sezama sēklām.

3. Ja izsalkums izmisīgi vēlas kafiju, Tev gribās uzņemt fosforu, sēru un dzelzi – tie atrodas: gaļā, aknās, zivīs, olās, pienā, ķiplokos, sīpolos, zaļumos un ķiršos.

4. Ja izsalkums labprāt uzēstu ko sāļu, tad Tev ir nepieciešams hlorīds, ko Tu atradīsi: kazas pienā, zivīs un nerafinētajā sālī.

5. Ja izsalkums grib uzpīpēt, tad, ja vien neesi viens no 4% procentiem, kam patiešām ir nikotīna atkarība, cigarešu izsalkumu varēsi remdēt, uzņemot silīciju un tirozīnu. Tie atrodas: riekstos, sēklās, citrusa augļos un zaļajos dārzeņos.

6. Ja izsalkuma iespaidā mēnešreižu laikā esi gatava iztukšot visu ledusskapi, tad zini, ka ne jau pēc šokolādes Tu alksti, bet gan cinka. To Tu vari uzņemt ar: sarkano gaļu, jūras veltēm, lapu un sakņu dārzeņiem.

Ogas

Nejauc izsalkumu ar slāpēm!

Kad organisms ir izslāpis pēc kāda dzēriena, tas dod signālu: “Lūdzu, vajag šķidrumu! Man vienalga ūdeni vai burgeri! Man tik ļoti to vajag!” Pēc šāda izmisīga sauciena ir grūti noreaģēt, vienkārši padzeroties ūdeni. Tomēr tā viennozīmīgi ir pareizā rīcība. Kad izsalkums dara savu, vispirms padzeries, pagaidi 10 minūtes, un ja tas nepazūd, tad tikai ieturi maltīti.

Foto avoti: http://whattopin.com, http://media-cache-ak0.pinimg.com/originals/e1/93/6c/e1936c4f3527d310ab1f6667f7f0d337.jpg, http://media-cache-ec2.pinimg.com/originals/f2/fd/a6/f2fda659b1513cdaff3b25b3a8f73aa9.jpg

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.