Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

No ērcēm brīvs suns – laimīgs suns

Dalies ar šo bloga rakstu!

 

Kā noteikt, vai sunim ir iesūkusies ērce un, kā rīkoties

 

Pēc pastaigas ar suni ērču sezonās – pavasarī, vasarā, rudenī, svarīgi ir savu suni pārbaudīt, vai nav piesūkusies ērce arī tad, ja suns ir vakcinēts pret ērču kodumiem. Piesūkusies ērce pārnēsā fatālas slimības, kuras var pārnest cilvēkam, ieskaitot Laima slimību. Ja jūsu suns būs brīvs no ērcēm, tas būs laimīgs un priecīgs suns.

Kā pārbaudīt, vai sunim nav piesūkusies ērce? 

Tā kā ērces visbiežāk ir tumšā krāsā un tām patīk slēpties tumšās, neaizsniedzamās vietās, tās būs grūtāk pamanīt suņiem ar garu spalvu, tumšos kažokos. Meklēšanu padarīs vieglāku suņa izķemmēšana un sakopšana. Sākot no galvas, pārbrauc rokas pāri visa suņa augumam, izmantojot pirkstus, kā ķemmes zobus.  Pārbaudiet zem kakla siksnas, aiz ausīm, zem astes, ķepas, kā arī aiz cirkšņa un priekšējām ķepām. Ērces mēdz turēties vienā vietā, lai barotos. Barojoties ar suņa asinīm, tās var izaugt no maza adatas gala līdz pat zirņa lielumam, tas ir atkarīgs no tā, cik ilgi ērce ir bijusi piesūkusies. Ja jūsu sunim ir piesūkusies ērce, jums vajadzētu sajust nelielu izcilni ar pirkstiem vai ķemmi. Nespiediet un nevelciet ķemmi virs izciļņa; apstājieties un pārbaudiet, vai sajustais izcilnis nav ērce (ērces daļas izvilkšana var būt kaitīga sunim). Svarīgi ir arī pārbaudīt tās vietas, kuras ir apsārtušas un sakairinātas. Vērojiet vai suns nekasa un nelaiza kādas konkrētas vietas, jo tā varētu būt zīme, ka tur ir piesūkusies ērce.

Ērču noņemšana un iznīcināšana

Ja esat pamanījis ērci, atcerieties, ka tās izņemšana var būt sarežģīta, jo pastāv iespējamība atstāt ērces galvu ādā, kura pēc tam var izraisīt infekcijas. Vienmēr lietojiet gumijas cimdus, lai pasargātus sevi no iespējamiem ievainojumiem un infekcijām.

Paņemiet smalku pinceti, satveriet ērci pēc iespējas tuvāk ādai. Ar vienmērīgu kustību izvelciet ērci no ādas, un, lai izvairītos no infekcijas, izvairieties no ērces saspiešanas. Pēc šīs procedūras notīriet suņa ādu ar siltu ziepjūdeni vai uzlieciet trīskāršu antibiotisku ziedi. Lai atbrīvotos no ērces, ielieciet to alkoholā, tas viņu nogalinās. Ja tomēr jūtat, ka ērci paša spēkiem nevarēsiet noņemt, tad vediet suni pie veterinārārsta.

Materiālu sagatavoja Zanda

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.