Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Nerātnais saraksts

Dalies ar šo bloga rakstu!

Grāmatas izdevēji sola, ka Nerātnais saraksts ir ļoti nešpetna un vienlaikus saistoša lasāmviela, kas vienā mirklī liek noelsties, bet jau nākamajā – skaļi smieties. Varam tam pilnībā piekrist, jo grāmata ir pārsteidzoši atklāta un uzjautrinoša, turklāt ļoti viegli lasāma un reizēm liek skaļi smieties.

Nedaudz no grāmatas anotācijas…

Viena vientuļa meitene. Desmit ļoti nerātni izaicinājumi. Gads ar baudu un bez saistībām… Ir pagājis jau gads, kopš Fēbe Hendersone pieķēra savu draugu gultā ar citu sievieti, un nav palīdzējuši ne vairākkārtīgi mēģinājumi to noskalot ar vīnu, ne nebeidzama attiecību analīze kopā ar labāko draudzeni Lūsiju.

Sagaidot Jauno gadu, Fēbei prātā ienāk gluži cita veida risinājums – nerātnais saraksts jeb desmit lietas, ko viņa allaž gribējusi izdarīt gultā, bet kuras vēl nav radusies izdevība (vai drosme!) izmēģināt. Obligāti līdz mūža galam izdarāmo lietu saraksts dzīvei zem segas. Gads, kas pavadāms ar baudu un bez saistībām. Teiksiet – vienkārši? Ņemiet vērā, ka stāsta iesaistās apnicīgi darbabiedri, draugi ar priekšrocībām, rotaļas brīvā dabā un varbūt, iespējams, patiesa mīlestība, un sapratīsiet, ka Fēbei priekšā ir visai grūts uzdevums.

Jau izlasot pirmās grāmatas lapaspuses, var saprast, ka Fēbe nav nekāda dievgosniņa un viņas draugi tāpat, tāpēc varbūt kādai lasītājai šis stāsts var likties par šerpu, bet varbūt tas tieši liks aizdomāties par savu fantāziju saraksta izveidi un īstenošanu. Fēbe ar savu apņemšanos uzlabot savu seksuālo dzīvi, parāda, ka sekss var būt tik dažāds un tik krāšņs, ka burtiski iedvesmo pārvērst arī pašu seksuālo dzīvi, kas ilggadējās attiecībās varbūt ieslīgusi rutīnā. Jā, varbūt dažviet šķiet, ka tā Fēbe ir viena vieglas uzvedības meitene, taču, ja tā padomā, viņa vienkārši ir trakoti atklāta un nekautrējas no tā, ko vēlas – savu draugu lokā, varu iedomāties tikai vienu šāda tipa drosminieci. Bet, ja jau ir viena, tad noteikti ir vēl un vēl. Un varbūt šo to ir vērts pamācīties no viņu piedzīvojumiem! Pirmais solis ceļā uz baudas augstāko pilotāžu noteikti ir Nerātnais saraksts!

22

Neliels fragments no pikantās grāmatas.

“Šodien esmu nolēmusi pieņemt Jaunā gada lēmumu un tūlīt pat kļūt par labāku un vērā ņemamu cilvēku. Bet tā vietā, lai nolemtu sasniegt parastos mērķus – samazināt svaru, nopelnīt kaudzi naudas, nesekot Twitter visiem, kuri lieto kretīniskus akronīmus kā čata nikus –, es nolēmu uzdot sev jautājumu: ja es spētu pagājušo gadu nodzīvot vēlreiz, ko es darītu citādi? Ik gadu es pieņemu vienus un tos pašus nožēlojamos lēmumus, tomēr nekas nemainās, un galu galā brīnos, kāpēc tas mani ir uztraucis. Tāpēc šogad mans plāns ir izvēlēties tikai vienu un patiešām pacelties sev pāri un kaut ko darīt lietas labā. Jautājums tikai – ko izvēlēties?
(..)
– Esmu domājusi par to vienu lietu, ko šogad mainīt, un tā ir: es gribu mainīt savu seksuālo dzīvi. Es gribu piedzīvot jebkuru neķītro fantāziju, kas man ienāk prātā!
Lūsija acumirklī kļuva moža. – Tev ir jāsastāda saraksts!
– Kāds saraksts? Kā aizpildīt laiku, kamēr gaidu atgriežamies nevainību?
– Nu, zini, ko līdzīgu tiem sarakstiem, kas izkopējami no interneta: „Divdesmit lietas, kas jāpaveic līdz mūža galam“ vai „Desmit vietas, kas jāapmeklē, pirms radīsiet bērnus un viņi to visu sagraus“. Tev ir jāuzraksta savs saraksts – seksuālo izaicinājumu saraksts. Es tev palīdzēšu. Tas tik būs jautri!
Mēs uzlikām mūziku un atlikušo vakara daļu pavadījām, dzerdamas vīnu, domādamas par manu sarakstu un ik pa laikam apstādamās, lai uzdziedātu viena otrai, cik vien skaļi iespējams. Mūsu Eminema un Dido duets bija iespaidīgs. Dažas lietas sarakstā neiekļuva, galvenokārt tāpēc, ka tās bija muļķīgas, piemēram, pārgulēt ar 90. gadu filmu zvaigznēm. Lai cik ļoti mani valdzināja Kristians Sleiters un Džonijs Deps, neriskēju noskaidrot, vai viņi gribētu tajā iesaistīties. Galu galā te nu ir rezultāts…”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.