Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Nedaudz pacietības un „Ar dievu, spurainie matu gali!”

Dalies ar šo bloga rakstu!

https://intensa.pro/raksts/nedaudz-pacietibas-un-ar-dievu-spurainie-matu-gali/

Salātus šoreiz atstāsim novārtā, bet „traģēdija” un „frizūra” pēc rūpīgākas matu apskates kļūst par vienu nedalāmu jēdzienu daudzām sievietēm. Varbūt var līdzēt matu apgriešana ar karstajām šķērēm?

matio

Cīņa par centimetriem

Vai jūs esat redzējusi savu matu zem mikroskopa? Nē? Ja rodas tāda izdevība, noteikti aplūkojiet! Skats būs patiesi iespaidīgs un interesants. Skatam pavērsies resna serde, kuras sieniņas būs klātas ar zvīņām. Cieši viena otrai piekļāvušās zvīņas uztur mata iekšpusē optimālo mitruma līmeni, bet mata galiņš veido ko līdzīgu aizkausētam zīmogam, kas  pasargā matu no nelabvēlīgām iedarbībām. Tā izskatās vesels mats, raksta Baltijā pirmais skaistumkopšanas industrijas servisa portāls INTENSA.PRO

Jo tālāk mata gals atrodas no galvas ādas, jo sliktāk tas tiek apgādāts ar barības vielām, bet nelabvēlīgas iedarbības ietekmē (žāvēšana ar karstu fēnu, ilgviļņi, ilgstoša uzturēšanās saulē utt.) mata zvīņas sāk noslāņoties. Pēc kāda laika šī problēma jau kļūst redzama pat ar neapbruņotu aci, mati kļūst blāvi un gali – sašķēlušies. Un te nu daudzas sievietes, kas vēlas ataudzēt matus, pieļauj lielu kļūdu – pārstāj griezt matus vai dara to, labākajā gadījumā, reizi pusgadā. Taču, lai mati labāk augtu, tie ir regulāri jāapgriež. Garus un augošus matus jāaplīdzina ne retāk kā reizi divos mēnešos, jo pretējā gadījumā tie zaudēs savu mirdzumu, kļūs nedzīvi un gali sāks šķelties. 

Karstā matu griešana – ar ko labāka?

Sākumā iedomājieties diega galu, kuru nekādi nevar ievērt adatā, jo diega gals ir pārvērties par ko otai līdzīgu – līdzīgi zem mikroskopa izskatās mats, kas griezts ar parastām šķērēm. Un tagad iedomājieties, kā izskatās sviesta gabals, kas nogriezts ar karstu nazi – mala ir līdzena, griezuma vieta nav nodrupusi un grumbuļaina. Līdzīgi ir ar karsto šķēru izmantošanu matu griešanā – mata zvīņas ir cieši sakļautas kopā un veido kapsulu, kas palīdz saglabāt visus barojošos elementus – vitamīnus, aminoskābes, mikroelementus un mitrumu – mata iekšpusē. Pēc šādas apgriešanas mats kļūt spēcīgāks, iegūst mirdzumu, mazāk elektrizējas. Ar karstajām šķērēm veido arī griezumus modelēm, īpaši ieteicama „karstā” griešana ir matiem, kas bieži tiek pakļauti krāsošanai, balināšanai un ķīmiskajiem ilgviļņiem. 

Griešana ar karstajām šķērēm piemērota visiem matu garumiem, to var veikt gan pirms, gan pēc krāsošanas, taču stilisti tomēr pauž viedokli, ka vispirms ir mati jānokrāso, bet pēc tam jālikvidē krāsas izsusinātie matu gali. Temperatūra šķērēm tiek pielāgota katram klientam individuāli, atkarībā no matu struktūras un krāsas. Smalkiem un gaišiem matiem izmantotā temperatūra ir krietni vien zemāka nekā bieziem, blīviem, tumšiem vai afrikāņu tipa matiem. Karsto griešanas tehnoloģiju var izmantot katrā friziera apmeklējuma reizē, jo nekādu ļaunumu šī procedūra matiem nodarīt nevar. 

Pārvērtības gaidot

Vai tiešām uzreiz notiek brīnums un pēc apgriešanas ar karstajām šķērēm atgriežas matu zudušais skaistums? Atbilde ir: gan jā, gan nē. Pēc pirmās šādas matu apgriešanas jūs noteikti būsiet sajūsmā, jo īpaši, ja mati bijuši bojāti – matu galu stāvoklis būs krietni uzlabojies. Ārstnieciskais efekts tiek sasniegts, tikai regulāri izmantojot karstās apgriešanas metodi, pēc 2-3 procedūrām. Vairumā gadījumu pēc šāda perioda mati pārstāj šķelties, kas jo īpaši labi novērojams gariem matiem. Pēc aptuveni 4-5 karstajām apgriešanām palielinās matu apjoms, jo šādas apstrādes rezultātā rodas iekšējais spiediens no mata gala līdz saknei, un mats no iekšpuses izlīdzinās. Regulāri izmatojot karsto apgriešanas metodi, mati kļūst biezāki un spēcīgāki, labāk saglabā frizūras formu. 

Materiāls ievietots sadarbībā ar portālu INTENSA.PRO

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.