Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Minerālu kosmētika – ar ko tā atšķiras no parastās kosmētikas

Dalies ar šo bloga rakstu!

3Raksta autore:

Ieva Rozentāle
Stiliste, vizāžiste
www.draugiem.lv/makeupievarozentale/

Minerālu kosmētikas pirmsākumi meklējami jau pirms vairākiem gadu simtiem. Latvijā minerālu kosmētika savu gājienu ceļā uz popularitāti ir sākusi salīdzinoši nesen. Vairums sieviešu to nekad nav izmēģinājušas, iespējams, cenas vai nezināmā nosaukuma dēļ.

Kas ir minerālu kosmētika?

Oficiāls sastāvs minerālu kosmētikai nav nodefinēts, tādēļ daudzi no zīmoliem tā dēvē savus produktus, kas bez minerāliem satur arī ķīmiskās vielas. Taču par minerālu kosmētiku var uzskatīt tikai tādu, kuras sastāvā ir 100% minerāli. Minerālu kosmētika nedrīkst saturēt ķīmiskas vielas, eļļas, smaržvielas un citus piejaukumus, kas var kairināt ādu un nosprostot poras.  Minerālu kosmētika iegūst, sīki saberžot dabīgo minerālu – vizlu, kam pievieno oksīdus krāsai, piemēram, cinka oksīdu, dzelzs oksīdu, titāna dioksīdu. Pirms iegādājiem minerālu kosmētiku, rūpīgi iepazīsties ar katra produkta sastāvu.

etsy.com

Foto avots: http://etsy.com

Kādi ir minerālu kosmētikas ieguvumi?

– Nenosprosto poras, nerada sajūtu, ka āda būtu klāta ar biezu kosmētikas kārtu
– Absorbē ādas spīdumu
– Aizsargā no saules stariem
– Satur A un E vitamīnus
– Nav derīguma termiņa, pateicoties produkta dabīgajai izcelsmei, tajā neveidojas baktērijas
– Grims ir ilgnoturīgs
– Viegli jaukt krāsas, iegūt jaunus toņus
– Ērti uzklājams
– Produkti var tikt lietoti vairākos veidos, piemēram, acu ēnas var klāt ar mitru otiņu un izveidot krāsainu lainera līniju
– Var lietot arī tad, ja ir kādas ādas problēmas
– Kosmētiku var lietot uzreiz pēc vaksācijas

idiva.com

Foto avots: http://idiva.com

Vai minerālu kosmētika ir Tev piemērota?

Ja vien Tev nav ādas problēmas, minerālu kosmētika Tev var būt piemērota un noteikti to izmēģini. Ja Tev ir ādas problēmas, Tev ir jārēķinās, ka šī kosmētika tās nerisinās, bet arī nepadziļinās. Minerālu kosmētika necīnās ar grumbām, akni un tamlīdzīgām ādas problēmām. To neiesaka lietot arī taukainas ādas īpašniecēm, jo, lai gan minerāli labi uzsūc tauku kārtiņu, tie arī mēdz saķepēt un izveidot tumšākus pleķus. Tāpat arī jāuzmanās īpaši alerģiskiem cilvēkiem, jo āda var reaģēt uz dabiskas izcelsmes produktiem. Ja izmēģini minerālu kosmētiku un Tev iepatīkas, tā noteikti ir Tev piemērota un vari lietot ar mierīgu sirdi, jo nenodari pāri savai ādai. Izmēģinājumus iesakām sākt ar acu ēnām vai vaigu sārtumu.

Titulbildes avots: http://arealfoodlover.wordpress.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.