Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Meksikas Klusā okeāna piekraste

Dalies ar šo bloga rakstu!

EvaSica-120x120Raksta autore:

Eva Šica
Kāzu un modes fotogrāfe.
Bloga par dzīvi Meksikā autore –
evasgramata.blogspot.com

Meksikas Klusā okeāna piekraste Halisko (Jalisco) galvaspilsēta ir Gvadalahara (Guadalajara), otrā lielākā pilsēta Meksikā, saukta arī par Meksikas kultūras centru. Halisko otra lielākā pilsēta, turklāt viens no visskaistākajiem Meksikas kūrortiem ir Puertovaljarta (Puerto Vallarta), kas atrodas Klusā okeāna piekrastē, Banderasas līcī. Klimats Puertovaljartā var stipri atšķirties no Gvadalaharas – Gvadalahara atrodas kalnos, tur ziemas naktīs temperatūra var nokrist līdz 3–5 °C, bet dienās atkal iesilt līdz aptuveni 20 °C, bet Puertovaljarta ir tropu zonā ar brīnišķīgu klimatu visu gadu: 25–35 grādu silts, mitrs, okeāna temperatūra vienmēr piemērota atpūtai ūdenī.

Kad doties?

Ideāls klimats visas Meksikas Klusā okeāna piekrastes apceļošanai ir, sākot no oktobra vidus līdz aprīļa beigām. No novembra vidus līdz Ziemassvētkiem Puertovaljartā ir ļoti noslogota sezona, cenas – augstas, pludmalēs jautrs haoss. No jūnija vidus līdz oktobra sākumam ir lietus sezona – lai arī līst tikai naktīs, temperatūra var sasniegt 35 grādus, gaisa mitrums ap simts procentiem. Tūristi šajā sezonā tikpat kā nav sastopami.

Ko apskatīt?

  • Gvadalaharas viena no lielākajām atrakcijām ir Tonala – visas Meksikas daiļamatniecības izstrādājumu tirgus un Tlakepake (Tlaquepaque) – ārkārtīgi skaists koloniālās arhitektūras rajons, kurā ir lielākais mariači restorāns Meksikā. Abas vietas ir kā radītas, lai iepirktos, ēstu, dzertu un pie galdiņa pasūtītu kādu mariači dziesmu.
  • Tekilas pilsētu, dodoties kādā no neskaitāmajām tekilas tūrēm (pieejamas rīta pusē).
  • Klusā okeāna klusās pludmales – tādu nav daudz, bet, ja tādu atradīsiet, jutīsieties kā paradīzē. Ja atradīsiet skaļu pludmali – jutīsieties kā jautrā paradīzē meksikāņu gaumē.
  • Puertovaljartas promenādi malecon pēc saulrieta. Līksmojiet līdz rītam.
  • Mazās pilsētiņas ceļā – apsēdieties pilsētas centrā un aprunājieties ar vietējiem pat tad, ja spāņu valodā nezināt ne vārda.

Kā ceļot?

Visērtāk pa Meksiku ceļot ar pirmās klases autobusiem – tie ir ārkārtīgi ērti, tiek piedāvātas uzkodas, internets, TV. Iespējams, nav laba doma īrēt mašīnu, pirms nav iepazītas Meksikas ceļu satiksmes īpatnības, turklāt pievilcīgajām benzīna cenām (44 santīmi litrā) jāpieskaita maksas ceļi (4–8 santīmi par kilometru). Iekšzemes avioreisi maksā ap Ls 40–70 vienā virzienā, nedēļas nogalēs un svētkos – vairāk. Garākiem pārbraucieniem ir vērts salīdzināt lidmašīnu un autobusu biļešu cenas.

Kam noskaņoties?

Priecīgiem un izpalīdzīgiem cilvēkiem. Daudz saules. Brīnišķīgai dabai – savvaļas orhidejām, palmām, kaktusiem, vaļiem, delfīniem, pelikānu bariem, iguānām, skaistiem kalniem, koloniālās arhitektūras pilsētām, daudz mūzikas. Atgriežoties mājās – cīņai ar liekiem kilogramiem.

No kā izvairīties?

  • No masveida organizētiem izbraukumiem, lētām viss iekļauts viesnīcām. Šīs izklaides ir veidotas, ņemot vērā vidusmēra amerikāņa gaumi, eiropieša priekšstatam par atpūtu var būt pavisam cits saturs.
  • No mierīgas atpūtas plānošanas pludmalēs Ziemassvētkos un Lieldienās.
  • No narkotiku pirkšanas un pārdošanas – tas ir īsākais ceļš uz nepatikšanām.
  • No alkohola lietošanas un čurāšanas uz ielas. Jā, arī Meksikā tas ir aizliegts. Bet, neskatoties uz to, daudz tūristu pārbauda policijas pacietību.

Ko un kad ēd?

Rītos meksikāņi ēd kārtīgas brokastis – ceptas olas un tortiljas. Lielā ēdienreize ir pēc sešiem vakarā – strādnieki dodas ielās ēst tako, restorāni sagaida vakariņotājus. Dodieties uz tirgiem, ēdiet ielās – viss meksikāņu virtuves šarms ir ēšanā pie stendiem. Izcilus tako jūs atradīsiet pavisam vienkārši – tādam stendam ir daudz apmeklētāju, gaļa tiek pagatavota uz oglēm, tortiljas tiek ceptas, nevis uzsildītas. Puertovaljartā ir ārkārtīgi plaša jūras velšu restorānu izvēle – svaigs tuncis, milzu garneles, dažādas zivis un gliemji nupat no okeāna. Sulas ir svaigi spiestas, ja vien oficiants jūs nebrīdina, ka būs no pakas. No asiem ēdieniem nav jābaidās – pārsvarā viss asums ir mērcēs, kas uzliktas uz galda pievienošanai pēc gaumes.

Kā atrast naktsmājas?

Iespējams, pirmajai naktij jums būs rezervēta viesnīca, bet ceļojot rezervēšana nav vajadzīga. Ja nav lielu svētku, vienmēr ir iespējams atrast naktsmājas par pieņemamām cenām, apskatīt istabiņas, novērtēt baseinus, kaulēties. Viesnīcu rezervēšanai ir jēga tad, ja ir aizdomas par ārkārtīgi noslogotu nedēļas nogali vai arī vēlaties doties uz kādu ļoti īpašu viesnīcu.

Ko ģērbt?

Atcerieties, ka Gvadalaharā ziemā šortos vai kleitā jutīsieties nepiemēroti, džinsi un krekls būs ērtāki, un cilvēki neatskatīsies. Vakariem būs nepieciešama siltāka jaka, un garām pastaigām – ērti sporta apavi.

Pludmalē nav vajadzīgs nekas cits kā spēcīgs pretiedeguma krēms, saulesbrilles, klikatas un visplānākās vasaras drēbes. Ja dodaties pie upes, kalnos vai vakariņot pēc tumsas iestāšanās, paņemiet līdzi pretodu līdzekli.

Bienvenidos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.