Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Mehandi – no senatnes līdz mūsu dienām

Dalies ar šo bloga rakstu!

https://intensa.pro/raksts/mekhendi-iz-drevnosti-v-nashi-dni/

Pirmkārt, tas ir ļoti skaisti. Otrkārt, hennas zīmējums vai Mehandi (Mehndi), tā saucās senā ķermeņa apgleznošanas māksla – var kļūt par lielisku dabisko alternatīvu permanentajām tetovējumam.

Kas ir Mehandi?

Precīza Mehandi izcelsmes vieta nav zināma, visdrīzāk tā radusies tās valstīs, kur aug henna: Ziemeļāfrikā, Indijā, vēlāk izplatījās visos Austrumos un Dienvidaustrumu Āzijā. Ir zināms, ka Senajā Ēģiptē, dižciltīgas dāmas izmantoja hennu kā kosmētisko līdzekli nagu krāsošanai. Arī faraoniem mumifikācijas laikā krāsoja plaukstas un pēdas, uzskatot, ka zīmējumi uz ķermeņa nodrošinās viņiem netraucētu nokļūšanu aizsaulē.

Vēl joprojām sievietes daudzās valstīs tic, ka Mehandi dāvā laimi un veiksmi. Saistībā ar šo tiek praktizēti speciālie rituāli, piemēram, sagatavojot līgavu kāzām, uz viņas ķermeņa uzklāj zīmējumu, bet palikušo hennu ierok. Uzskata, ka šīs rituāls stiprina turpmāko laulību un ļauj izvairīties no vīra neuzticības. Interesanti, ka šajā rituālā rezultāts nav tik svarīgs, cik pats process – uz ķermeņa zīmējuma uzklāšanas ceremoniju pulcējas visas līgavas draudzenes, tas ir kaut kas līdzīgs eiropiešu līgavas atvadu vakaram/meiteņu ballītei.

mehendi4-intensapro (1)

Tradicionāli Mehandi var būt izpildīts vienā no četriem stiliem, kas saistīts ar noteikto reģionu un tā tradīcijām. Piemēram,indiešu zīmējumi – tie ir zīmējumi ar sarežģītu augu ornamentu, kas sastāv pārsvarā no līnijām, ornamentiem, pilienveidīgajiem zīmējumiem un dzīvnieku attēlojumiem.

Stils, ko pielieto arābu valstīs, ietver sevī sīku augu ornamentu, kas atgādina izšuvumu un glezniecību, un parasti, tam nav noteiktas uzklāšanas shēmas.

Ziemeļāfrikas valstīs pieņemts uzklāt ģeometriskos ornamentus ar ziedu motīviem.

Āzijas stils – tas ir ziedu un augu motīvu dominēšana, kurā vienlaicīgi apvienoti Tuvo Austrumu un Indijas ornamenti.

Bio tetovējums

Mūsdienu Mehandi nosaukums ir bio tetovējums, un no tradicionāliem hennas zīmējumiem tas atšķīrās ar to, ka zīmējumu uzklāšanai mākslinieki izmanto ne tikai hennu. Šodien eksistē liels daudzums dažādu krāsu un toņu noturīgu krāsu, ar kuru palīdzību var veidot skaistās gleznas uz cilvēka ķermeņa.

Tāds Mehandi veids lieliski derēs tiem, kuri gatavojas uzklāt īstu, permanento tetovējumu. Mākslinieks var veidot nākamā tetovējuma paraugu – īslaicīgu variantu. Lai pastaigātu, paskatītos un ja būs vēlēšana, kaut-ko mainītu. Šāds zīmējums turas tikai dažas nedēļas un eksperimentēt ar to var cik vien gribās.

mehendi3-intensapro

 Glitter tetovējums

Efektīgākais mūsdienu Mehandi variants ir Glitter tetovējums. Tā saucās tehnika, kad hennas zīmējumu izrotā ar spīdumiem vai strazām, kuras uzklāj uz speciālo hipoalerģisko līmi, tāpēc „mirdzošais skaistums” turas diezgan ilgi.

Vislielāko popularitāti Glitter tetovējums guvis līgavu vidū. Iespējams, tas ir saistīts ar austrumu tradīciju, ka līgavai ir tiesības neveikt mājas darbus, kamēr zīmējums nenomazgāsies no ķermeņa, bet, iespējams, tam ir tikai estētisks raksturs. Turklāt, visbiežāk Eiropas līgavas izvēlas veikt zīmējumu nevis ar hennu, bet ar balto krāsu. Viena izvēlās zīmējumu, kas imitē cimdus, otra – zeķturu rakstu, cita izrotā dekoltē zonu ar Swarovski strazām, tāda veidā efektīgi papildinot kāzu tērpu.

mehendi2-intensapro_1

Materiālu sagatavoja skaistumkopšanas portāla Intensa.pro redakcija

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.