Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Mācies justies komfortabli vienatnē ar sevi!

Dalies ar šo bloga rakstu!

Jautājums ikkatrai no mums, cik bieži tu paliec viena? Pilnīgi viena ar sevi? Mūsdienu cilvēku problēma – pat tad, kad šķietami esam vieni, patiesībā mums blakus ir telefons, dators, facebook, instagram un citi sociāli laika kavēkļi. Pat tad, ja viena esi izgājusi laukā pasauļoties, visticamāk par to tika paziņots facebook vai instagram. Cilvēki baidās palikt vieni ar sevi, jo tad ir jādomā.. Ne tikai par labo un pozitīvo, bet arī par kļūdām, galvā sāk analizēties sarunas, notikumi. Vai no tā var secināt, ka mums ir bailes no atbildības? Tāpēc labāk vienai nepalikt, lai nav jādomā, lai nav jāuzņemas atbildība? Jo vairāk domāsim par šo tēmu, jo vairāk atradīsim iemeslus, lai to nedarītu.

Bet tici – tikai tā tu vari iepazīt sevi! Nevajag baidīties palikt vienai ar sevi, jo ir tikai viens cilvēks, ar kuru kopā tev jāpavada viss mūžs – tu pati! Un otra lieta, par ko šodien vēlamies likt aizdomāties.. Cik bieži tu aizej uz tikšanos ar sevi? Kā man reiz teica kāds jauns, bet jau toreiz ļoti dzīvesgudrs cilvēks – „Pieaudzis tu esi tad, kad proti izklaidēties vienatnē!” Tas nav aicinājums aizmirst par saviem draugiem vai kļūt antisociālai, drīzāk aicinājums uztaisīt eksperimentu pašai ar sevi.

Ir tādi cilvēki, kuriem ir ļoti labi pašiem ar sevi, savā prātā viņi jūtas drošībā. Tādu cilvēku, varbūt nav daudz, bet mēs no šiem cilvēkiem, noteikti varam ko mācīties. Ticu, ka daudzas no jums kaut reizi kādā bārā, naktsklubā, restorāna vai kino seansā ir ievērojušas šķietami vientuļu sievieti. Viņa pusdieno vienatnē, vai dejo zāles vidū vai stūrītī viena pati izbauda laiku. Iespējams, paraudzījāties ar žēlumu vai pārākumu, paejot garām kopā ar bariņu draudzeņu vai mīļoto pie rokas. Bet nākamreiz pavērojiet rūpīgāk! Vai nebūs tā, ka tieši šī sieviete izskatās vislaimīgākā un mierīgākā visā restorānā? Jo viņa nevadīja laiku tukšās sarunās, vai smaidot viltotus smaidus, bet vienkārši papusdienoja un aizgāja… Vai viņa nebūs tā, kas izdejojās vislabāk, jo necentās izrādīties? Cilvēkam ir nepieciešam socializēties, tāda ir cilvēka, un vēl jo vairāk sievietes, daba – būt kopā! Bet ikkatrai vajadzētu kaut vienu reizi pamēģināt aiziet kaut kur vienatnē ar sevi! Nē, pastaiga mežā šoreiz neskaitās. Pamēģini sev pārkāpt pāri un aiziet kaut kur, kur parasti ir pieņemts doties kopā ar kādu! Pārdzīvo sabiedrības stereotipiskos uzskatus un iepazīsti sevi.

Tici, iepazīstot sevi, iespējamie kompleksi, kas radušies masu ietekmē izzudīs. Tu kļūsi pašpietiekama, līdz ar to varēsi mesties un baudīt dzīvi. Vai tad tu to nevēlies?

Zane Ratniece,

foto: Pinterest.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.