Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Mācības gudrai interneta lietošanai – pastāsti savam bērnam

Dalies ar šo bloga rakstu!

Dzīvesvietas adrese jāsargā

Neapdomīga savas adreses, skolas vai ārpusstundu nodarbību vietas atklāšana svešiniekiem ietekmē personisko drošību un privātumu. “Vienmēr pirms savu video veidošanas un publicēšanas piedomāju, lai neatklātu detaļas par savām mājām. Tā sevi un ģimeni varu pasargāt no miera traucēšanas vai ļaunprātīgas izjokošanas,” atklāj Evelīna.

Padomā, pirms publicē

Pirms ieraksta veikšanas sociālajos tīklos vai video publicēšanas padomā par saturu. “Kad sāku veidot Youtube video, pirms publiskošanas tos vienmēr parādīju saviem vecākiem – viņi bija mani pirmie skatītāji un kritiķi,” savus karjeras pirmsākumus atceras Evelīna. Ieraksti no interneta nepazūd, tāpēc, ja nav pārliecības, vai arī vēlāk gribēsi, ka noteiktu informāciju par tevi var atrast – nepublicē to!

Neliec savu kontaktinformāciju internetā

Ļoti rūpīgi apdomā, vai tiešām izvietot savu kontaktinformāciju internetā, it īpaši, ja tavs profils ir publisks. Piemēram, mobilā telefona numurs ir privāta informācija, ko labāk atklāt tikai draugiem un ģimenes locekļiem. Tā izvairīsies no riska, ka tev raksta nepazīstami cilvēki, ar kuriem negribi runāt. Vienmēr atceries – internetā nevajadzētu citiem atklāt informāciju par sevi, dalīties ar savu atrašanās vietu vai sūtīt bildes, ja vien nav skaidri zināms, kas atrodas otrā pusē.

Vecākiem jāzina, ja satiecies ar draugiem no interneta

Ja brīvlaikā izdomā doties uz kādu meetup jeb satikšanos, vienmēr par to pabrīdini savus vecākus. Tikšanās ar interešu biedriem vai slavenībām, kas iepazītas internetā, var būt aizraujoša, taču nekad nevar zināt, kas vēl apmeklēs šo pasākumu. Vienmēr iedod vecākiem kāda drauga kontaktinformāciju, ar kuru būsi kopā. Un atceries, nav jākautrējas atstāt pasākumu, ja tev tas nepatīk.

Izvēlies drošus WiFi tīklus

Vienmēr pirms pieslēgšanās bezmaksas WiFi tīkliem pārliecinies par to ticamību. Izvēlies tos, ko sabiedriskās vietās piedāvā iestāde, kurā atrodies, vai lieto Lattelecom-free, kas plaši pieejams visā Latvijā. Tas mazinās risku nejauši iegūt vīrusu savai ierīcei vai to, ka kāds redzēs tavus datus, īpaši gadījumos, ja darbojies ar sensitīvu informāciju. WiFi tīkls vislabāk noderēs, kad vēlēsies noskatīties kādu video, aizsūtīt draugiem bildes vai sekot līdzi klases sarakstei kādā no sociālo tīklu aplikācijām.

Par Makeuparevelīnu

Evelīna jauniešu vidū ir viena no zināmākajām Youtube personībām, kurai seko gandrīz 27 000 fanu. Savā kanālā Evelīna sniedz dažādus video padomus par modi, skolu, kosmētiku, ēst gatavošanu u.c. tēmām.

Tavam tīnim patiks – ieskaties: Evelīnas Youtube kanālā.

 

foto:windstream.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.