Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Limfodrenāža – imunitātei, veselībai un skaistumam

Dalies ar šo bloga rakstu!

info@mia.lv

Imunitāte ir veselība

Limfa – puscaurspīdīgs, dzidrs šķidrums, kas izdalās apkārtējos audos un pa limfvadiem ieplūst asinīs. Limfa baro organisma šūnas ar olbaltumvielām, piedalās vielu maiņā, uzņem un fagocitē mikroorganismus, bojātās un vecās šūnas, savāc atkritumvielas, kas organismā nokļūst ar pārtiku, piesārņotu gaisu u.c. Pa limfātiskajiem ceļiem limfa ar visiem šiem „atkritumiem” nokļūst  limfmezglos, kuri filtrē, aiztur mikrobus un attīra limfu no baktērijām un vīrusiem. Reģenerētā limfa atgriežas asinsrites sistēmā, bet toksīni, infekciju ierosinātāji, baktērijas,  parazīti tiek ārā pa vairākiem izvadceļiem, kur galvenie ir urīns un sviedru dziedzeri. Limfātiskā sistēma, ražojot antivielas veido organisma imunitāti – asinīs esošās pretvielas jeb antivielas. Pretvielas ir asiņu plazmas olbaltumvielas, ko izstrādā viens no leikocītu veidiem – limfocīti. Īpaši daudz limfocītu ir limfmezglos.

Limfātiskās masāžas nozīme

Pareiza limfas plūsma tiek nodrošināta tad, kad strādā ap limfvadu esošie muskuļi. Atšķirībā no asinsrites sistēmas, limfātiskā sistēma nav noslēgta un tai nav centrālā pumpja, kas limfu dzītu uz priekšu. Limfa, kas cirkulē limfātiskajā sistēmā, pārvietojas ļoti lēni un zem maza spiediena.

Mazkustīgs dzīvesveids, sēdošs darbs limfas kustību palēnina. Tātad, lai limfātiskā sistēma darbotos pareizi un vīrusi, toksīni, baktērijas pēc iespējas ātrāk tiktu izvadīti ārā, ir pietiekami daudz jākustas, jādzer ūdens un veselīgi jāēd. Ja limfa cilvēka organismā cirkulē palēnināti, var parādīties  enerģijas trūkums, neizskaidrojams nogurums, kā arī miega traucējumi, cilvēks vairs nav tik aktīvs. Tas viss norāda uz novājinātu imūnsistēmu. Ja limfas cirkulācija ir traucēta, mūsu organisma audi netiek pietiekoši bagātināti ar šķidrumu, pasliktinās arī ādas stāvoklis. Parādās maisiņi zem acīm, grumbiņas, pumpas un samazinās ādas slimību simptomi. Lai izkustinātu limfu, nepietiek tikai ar sporta zāli un pareizu uzturu un daudz ūdens. Pilnvērtīgai limfas darbībai, tātad imunitātes, labsajūtas un pašsajūtas nodrošināšanai, veselības uzlabošanai nepieciešama arī neliela palīdzība „no malas”.

Limfodrenāža – plaša spektra slimību profilakse

Limfodrenāža ir ķermeņa virsmas masāžas veids, kas iedarbojas uz zemādas audiem, veicina limfas šķidruma plūsmu un sārņu izvadīšanu no organisma. Presoterapijas laikā limfas plūsmas ātrums desmitkāršojas.  Gaisa spiediena radīto kustību vadīts limfātiskais šķidrums tiek virzīts limfmezglu virzienā, kur sava veida „muita”  – limfas kolektors  limfu reģenerē,  tā pa dažādiem izvadceļiem  turpina savu gaitu, izvadot no organisma lieko, nederīgo un kaitīgo. Masāža refleksīvi iedarbojas uz visu limfātisko sistēmu, uzlabo tās tonusu un vazomotoro funkciju, mazina limfas sastāvēšanos audos, audu pietūkumu un uzlabo vielmaiņu. Pēc masāžas uzlabojas gāzu, minerālsāļu izdalīšanās no organisma, notiek problēmzonu korekcija, mazinās tūska visā ķermenī, īpaši kājās, uzlabojas locītavu stāvoklis, teicama prostatīta profilakse, libido uzlabošana. Nodrošināts labāks miegs, enerģijas pieplūdums, pieaug darba efektivitāte. Iespējams mierīgāk reaģēt uz stresu raisošām situācijām un dod iespēju atslābināties gan fiziski, gan psiholoģiski.

 

Lasiet vēl:

http://mia.lv/relaksejosa-sajutu-masaza-visu-masazu-virsotne/

 

One comment on “Limfodrenāža – imunitātei, veselībai un skaistumam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.