Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Lietas, kas iedvesmo

Dalies ar šo bloga rakstu!

 Kas šobrīd notiek Tavā dzīvē?

Mans dienas ritms ir diezgan nevienmērīgs. Dzīvoju pa mēģinājumiem un koncertiem, galvenais fokuss ir mūzika. Dziedu Rīgas gospeļkorī, sadarbojos ar dažādiem mūziķiem īsāka un ilgāka laika projektos (piemēram, augusta beigās piedalīšos Vides deju festivālā Ropažos –http://www.videsdeja.lv/ kā mūziķe, protams :D), ir arī pašai savs sastāvs. Tieši šobrīd gan intensīvi gatavojamies 21. augusta koncertam “Latvijas pērles” “Dzintaru” koncertzālē ar Maestro Raimondu Paulu, kur atskaņosim vairākas jaunas dziesmas, kuras viņš man sarakstījis. Tā ir ļoti interesanta lieta – džeza mūzika latviski, šajā projektā darbojos ar lielu aizrautību. Protams, īpaši ir strādāt ar tādu meistaru kā Maestro. Kā arī ļoti izbaudu sadarbību ar Latvijas Radio bigbendu, ar ko “Dzintaros” uzstāsimies dažas dienas vēlāk – 27. augustā. Dzīve notiek, un tas ir labi. Tikko atbraucu no atpūtas nedēļas pie ezera, prom no ekrāniem un trokšņiem, un cenšos tur sajusto dabas nenovēršamības un vienkāršās esamības esenci paņemt līdzi sevī, tad var atrast māju sajūtu, neatkarīgi no atrašanās vietas. To katram novēlu!” 

Mīļākā grāmata

Ļoti sarežģīts jautājums. Man īpašas grāmatas ir Kamī “Pirmais Cilvēks”, “Svešinieks”, Sartra “Nelabums”, Tolstoja “Augšāmcelšanās”, vēl tuvs autors ir Remarks, patīk Umberto Eko, ik pa laikam ļoti izbaudu palasīt kādu filosofisku tekstu, piemēram, nesen nevarēju atrauties no De Montēņa esejām, bet pēdējā laikā vairāk par jeb ko citu sanāk lasīt “Rīgas Laiku”, jo grāmata tomēr ir nopietnas saistības. Jautājums gan tāds varens. Ja nu jānosauc viena vismīļākā, tad droši vien visprecīzāk būtu teikt Bībele. Tā ir vispilnākā un dzīvākā grāmata.”

RigaJazzStage14

Mīļākā vieta

Pie ezera, klusumā, kur var attīrīties no ikdienas liekajām domām un sajust, cik viss mazsvarīgs mūžīgā priekšā.”

Mīļākā smarža

Svaigi griezta zāle, lietus, piparmētras. Svaigums.” 

Iedvesmojošākā atziņa

Uz šādu jautājumu ir neiespējami viennozīmīgi atbildēt. Atziņu ir daudz, to nozīmīgums man pašai ir atkarīgs no garastāvokļa un dzīves ritējuma. Varbūt skanēs banāli, bet vissvarīgāk laikam ir un paliek apzināties, ka Mīlestība nekad nebeidzas.”

foto Kaspars Garda 47

Mīļākā, iedvesmojošākā mūzika

Patīk dažādība mūzikā. Piemēram, šodien klausījos Jack Johnson un Art Blakey & The Jazz Messengers. Pirmais ir viens no maniem mīļākajiem muzikālajiem stāstniekiem, turpretim otrais ir ceļojums pa džeza plašumiem. Šobrīd gan lielākoties esmu blūzroka sezonā (pirmie The Black Keys albumi, T Bone Burnett, vecie blūzmeņi), vienmēr dzīvē svarīga ir gospeļu mūzika (īpaši varētu izcelt Kirk Franklin, kura daiļradi pārzinu pilnībā, viņš ļoti iedvesmoja vēl pamatskolas laikos) un soul mūzika, kur jāizceļ soul mūzikas karalis un karaliene – Otis Redding un Aretha Franklin. Ir dienas, kad klausos tikai klasisko mūziku, īpaši patīk Šopēns. Tad atkal dvēseliski ļoti tuvu izjūtu Ray LaMontagne un Alexi Murdoch, – šie cilvēki māk mūzikā un vārdos izteikt dvēseli, cenšos no viņiem mācīties.”

Mīļākais brīvā laika pavadīšanas veids

Man patīk sēdēt un skatīties, kā līst. Vai stāvēt lietū. Un dziedāt. Runāt arī patīk. Un klausīties. Pavadīt laiku ar draugiem – tā laikam būtu pareizi teikt.”

Pēdējā laika labākais sievišķīgais atklājums

Nesen iemācījos uzcept, manuprāt, ļoti garšīgu ābolu pīrāgu. Ļoti vienkārša recepte, visiem mājās garšo.”

NewYorkMuseum

Mīļākā filma

Mans absolūtais favorīts kino pasaulē ir Martins Skorsēze. Ar retiem izņēmumiem sajūsminos par visu, ko viņš radījis, apbrīnoju viņa cieņu pret katru kadru, uzmanību, kas veltīta detaļām. Īpaši mīļas ir “The Aviator” un “Shutter Island”. Protams, ļoti patīk arī citi režisori. Gribas atzīmēt tādas filmas kā “In Bruges”, “The Hurt Locker”, “The Shawshank Redemption” un, protams, “The Pianist”. Ļoti vērtīgs kino.”

Aizraujošākais hobijs

Parasti cilvēkiem liekas interesanti, ka esmu liela sporta fane. Tas droši vien arī ir mans visaizraujošākais hobijs. Ļoti patīk futbols, īpaši Spānijas “La Liga”, un, protams, Čempionu līga, kā arī cenšos sekot līdzi tenisa pasaulei.”

Iedvesmojošākā personība

Katrā cilvēkā ir kaut kas iedvesmojošs. Muzikāli šobrīd visvairāk iedvesmojos no cilvēkiem, ar kuriem ir iespēja strādāt un kas šajā jomā ir daudz pieredzējušāki par mani. Domas attīstību iedvesmo daudzi filosofi, – tas pats De Montēņs, Kamī, Aristotelis, Paskāls, arī Kants, patiesībā no katra var kaut ko paņemt. Tādos lielos dzīves vilcienos mani iedvesmo arī tādas vēsturiskas personības kā Mārtiņš Luters, Martins Luters Kings, Gandi, – cilvēki, kas mācīja, kā cīnīties ar mīlestību un iekšējo pārliecību, nevis dūrēm. Tas ir spēcīgi!”

 Andra Ābrāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.