Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Ko sadarīt Sardīnijā nesezonā – marta sākumā?

Dalies ar šo bloga rakstu!

Itālijas sala Sardīnija piedāvā piedzīvojumus un interesantu pieredzi ikvienam tās viesim. To garantē itāļu temperaments. Nesezonā – marta sākumā – uz Itālijas pilsētu Kāljari (Cagliari) var aizbraukt, tā teikt, par sviestmaizi:  lidojot no Beļģijas pilsētas Šarleruā (Charleroi), kas, starp citu, ir viena no lielākajām Ryanair bāzēm kontinentālajā Eiropā. Lidmašīna ir praktiski tukša, jo kurš gan vēlas doties uz Sardīniju nesezonā? Bet… ir vērts. Un pastāstīšu, kāpēc?

Izdevīgas cenas

Lavazza kafijaNeskatoties uz to, ka sala nav pilna tūristu, dzīve rit pilnā sparā, tūrisma nozares pārstāvji cīnās par izdzīvošanu, līdz ar to aviobiļetes, viesnīcas un auto noma ir krietni lētāka nekā sezonā. Gan jau sezonas laikā kāpj cenas arī kafijai restorānos utt., bet vidēji viena superlabas kafijas tase (parasti Lavazza vai Illy) maksā 0,80 eiro. Diezgan lēti, ne? Turklāt uzsvars uz to, ka kafija ir tiešām supergaršīga. Vakariņas restorānā diviem vidēji par 25–30 eiro. Auto īre uz 7 dienām ap 80 eiro.

Mājas vīnu gan noteikti neiesakām mēģināt – tas nav dzerams. Īpaši nebaudāms ir sarkanais mājas vīns.

Labākais laiks šopingam

Šis ir pats labākais laiks šopingam Kāljari: veikali ir lieliski, preces tajos ļoti izmeklētas un cenas tik labas, ka noteikti plānosiet atkārtotu šopinga tūri. Trikotāžas jaciņas, dizainera darināti mēteļi, kvalitatīvi apavi. Pats galvenais ir tas, ka šeit ir daudz vietējo dizaineru veikalu, kuros var atrast tādas pērles, kādu citur nav. Tas pats ir ar cenām…

Vienīgais mīnuss – Sardīnijā dzīvo visai neliela auguma cilvēki, līdz ar to gara auguma vīrieši ar XL apģērba izmēru šeit diez vai kaut ko atradīs, bet tie, kas mazāki… Ak… var apģērbties no galvas līdz kājām…

Jauni iespaidi

Linda Kaljāri pilsēta SardīnijaItāļi ir ārkārtīgi karstasinīgi, līdz ar to viņi dzīvo pilnīgi bez bremzēm. Pīpināšana pie auto stūres notiek pilnīgi visu laiku. Viņi rada tādu kā bezjēdzīgu steigu, bet tai pašā laikā spēj apstāties ceļa vidū, nobloķējot satiksmi, lai izrunātos ar cilvēku, ko nejauši satikuši uz ielas vai blakus braucošā automašīnā.

Auto novietošanai arī ir visai dīvaini noteikumi – pa nakti auto var turēt arī tajās ielās, kur ir zīme „Apstāties aizliegts”. Ja no rīta ļoti gribas kafiju, tad auto drīkst atstāt arī uz gājēju pārejas vai novietot krustojumā. Ja tas nav iespējams, jo visas vietas aizņemtas arī tur, tad auto var novietot arī otrā joslā, paralēli atļautajai apstāšanās joslai. Es gan šos nerakstītos itāļu likumus mēģināt neiesaku, jo jūsu auto var evakuēt.

Mans īres auto tika evakuēts, jo es nezināju viņu nerakstīto likumu par to, ka ir pārvietojamās zīmes, ko viņi uzstāda, un, ja viņi tādu uzstāda un tu nepaspēj aizbraukt, auto evakuē. Dīvaini, bet… tā ir Itālija. Tādā veidā var nākties šķirties no aptuveni 110 eiro, ko labāk iztērēt, iegādājoties lielisku Guess kurpju pāri.

Skaistā daba

Protams, uz salas skaistākie ir tie skati, kuros iesaistīta jūra. Es noteikti iesaku aizbraukt līdz Nebidai, no kuras paveras skaists skats uz klintīm, kas iestiepjas ūdenī. Turpat var nedaudz pastaigāties, apsēsties jūras krastā uz soliņa, kas atrodas uz klints.

Netālu atrodas arī Portopalja (Porto Paglia) ar plašu smilšu pludmali. Bet ceļā uz Kāljari varat apskatīt ogļraču pilsētu Karboniju (Carbonia). Šī pilsēta tika uzcelta divu gadu laikā – galvenokārt strādniekiem, kas toreiz tur ieguva ogles. Tagad tajā atrodas ogļraču muzejs.

Sardinijas daba - Nebidai

Protams, Sardīnijā ir vēl daudz interesantu vietu, ko apskatīt, bet par tām citreiz.

Noteikti jānogaršo

Viņi prot pagatavot gardu zivi Sardīnijas gaumē: tā ir gatavota baltvīnā ar olīvām. Protams, kas būtu Itālija bez pastas – pastu šeit var nogaršot visdažādākajās variācijās – gardi, bet ne labākā pasta pasaulē. Tomēr kafijas cienītāji varēs novērtēt viņu gatavoto kafiju – italiano vai americano. Tā tiešām ir laba.

Saldējums – to jau sen zinu un noteikti varu apgalvot, ka itāļi māk pagatavot pasaulē gardāko saldējumu. Tad nu šo saldējumu vajag paspēt izbaudīt, cik vien iespējams.

Kur palikt

Jāsaka gan, labprāt noreklamēšu vietu, kur nakšņoju, jo tai ir izdevīga atrašanās vieta, laba cena, tā ir labi kopta un tās īpašnieks patiesi par jums parūpēsies. Uz atvadām viņš pat mums uzdāvināja paciņu savas sievas ceptu cepumu – tie bija ļoti gardi.

Šī vieta ir Bed & Breakfast, tomēr citā līmenī, nekā jebkad varat iedomāties: te ir lielas terases, džakuzi, bezmaksas internets un pat portatīvais dators, ja nu savējais aizmirsies vai nav paņemts līdzi.

Ko apskatīt Kāljari

Kaljari pilsēta SardīnijāVecpilsētu – patiesībā varētu teikt, ka te ir divas vecpilsētas: jaunā un senā, kas atrodas pašā kalna galotnē aiz mūra nocietinājuma. Netālu atrodas arī amfiteātris, diemžēl tas gan ir pamatīgi nopostīts. Tagad itāļi ir atjēgušies un tajā noris atjaunošanas darbi.

Ostu – kāpēc gan nepasapņot par izbraukumu ar jahtu, apbrīnojot tās. Nopērciet sendviču un dzērienu un dodieties uz ostas pusi, kur var apsēsties uz soliņa, laiski baudīt brīvdienas, sauli, jūru, atmosfēru un savu gardo sendviču.

Parku, no kura paveras vienreizējs skats uz abām pilsētas pusēm un jūru. Parks ir izvietots kalnā, līdz ar to, lai nokļūtu līdz skatu laukumam, būs nedaudz jāiespringst, tomēr tas ir tā vērts.

 

Ciao, bella!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.