Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Katram sava vieta zem saules

Dalies ar šo bloga rakstu!

Pārvietojoties pa Rīgas centru, garām Vērmanes dārzam iespējams būsi pamanījusi mazo kafijas tornīti jeb Coffee Tower. Unikāla miniatūra kafejnīciņa, kurā pēdējos trīs mēnešus jau no paša rīta pirms lielā darba cēliena var tikt pie, iespējams, labākās kafijas Rīgā un ne tikai. Mazs, bet tomēr bizness, tāpēc vēl jo interesantāk. Kas tad saimnieko šajā tornītī?

Reinis Silovs ir 28 gadus jauns un uzņēmīgs vīrietis, kurš pēdējos četrus gadus ir Ze Donats galvenais virtuļvīrs, bet nu arī Coffe Tower saimnieks. Ideja par Coffee Tower Reinim radās pirms aptuveni 2 gadiem, kad bieži sanāca iet garām tornītim. Kad pērnajā oktobrī radās iespēja tikt pie šīs mazās ēkas, kopā ar brāļiem Edgaru un Kasparu Auziņiem tik nolemts, ka tur jātaisa Coffee Tower. „Kāpēc tieši Coffee Tower? Tas tā vienkārši radās pats no sevis. Paskatoties uz „tornīti” bija skaidrs, ka tam ir jābūt Coffee Tower,” skaidro Reinis.

Protams, pirmais, kas piesaista ir kafijotavas mazais izmērs, kurā, starp citu, pietiek vietas arī pasēdēšanai iekšā, jāatzīst vien diviem cilvēkiem, bet tas taču ir vēl romantiskāk! Lai nu kā, Reinis uzskata, ka tā nav galvenā panākumu atslēga. „Nedomāju, ka tikai mūsu miniatūrais izmērs ir veiksmes pamatā. Veiksmes pamatā ir viss kopā – stils, kafija, kafejnīcas izmērs un komunikācija ar cilvēkiem.” Runājot par stilu, Reinis izpētījis, ka tornītis būvēts ap 1927.gadu, tāpēc izveidojis tieši šī perioda tēlu, ataudzējot pamatīgu bārdu un ūsas, kas lieliski piesaista uzmanību. Galvenais katrā lietā atrast kaut ko radošu!

Lai gan saistībā ar Coffee Tower pagaidām lielu nākotnes plānu nav, Reinis ar saviem domubiedriem aktīvi darbojas arī pie citiem projektiem. „Viens no jaunākajiem projektiem ir tapšanas stadijā esošā mafinu kafejnīca Baigie Keksi. Cepsim garšīgus mafinus un ne tikai. Mani partneri vairāk nodarbojās ar bāru un izklaides biznesu. Jau divus gadus saimnieko Āgenskalnā populārajā Smiļģu bārā, kā arī jau astoto gadu veiksmīgi vada partybus.lv. Ir jau vēl šādi tādi projekti, bet par tiem vēlāk.”

logo

Šķiet, ka šiem vīriem viss iet no rokas, tāpēc loģiski, ka mums interesē, kāda ir viņu veiksmes formula. „Nekad par to tā neesmu domājis. Nav kaut kādas konkrētas formulas, pēc kuras visam ir jāsanāk. Ir tikai sajūta, ka vajadzētu sanākt. Svarīgākais uzsākot biznesu ir ideja, uzņēmība un vēlme pašam darboties izvēlētajā sfērā. Domāju, ka vietu zem saules savām idejām var atrast katrs, jo ne viss prasa milzīgus ieguldījumus. Ja tas būs kas oriģināls un interesants, tad visam vajadzētu būt kārtībā. Bet tiem, kas tagad tikai uzsāk vai tikai plāno uzsākt savu mazo biznesiņu, ieteiktu nebaidīties un taisnu muguru stāvēt pretī kritikai un citu neticībai, jo citi nezina, kā tas darbosies. To zini tikai TU!” Iedvesmojoši, vai ne?! Dāmas, novēlam arī jums realizēt savus mazos un lielos sapņus, un pastāstīt arī mums, kā jums veicās!

 Andra Ābrāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.