Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Kā sakārtot savu darba vidi un uzlabot darba rezultātus?

Dalies ar šo bloga rakstu!

Atmosfēra darbā ir ļoti svarīga gan tavai pašsajūtai, gan sasniegtajiem rezultātiem. Sevišķi, ja lielāko daļu laika pavadām vienā telpā. Daži pat neaptver, ka darba radītais stress daļēji radies arī nesakārtotas apkārtnes dēļ. Piedāvājam pāris vienkāršas pārmaiņas, ko ieviest savā darba vietā, kas varētu tev likt justies un strādāt daudz labāk.

ofisse

Apgaismojums

Bieži vien darbinieki sūdzas par neapmierinošu apgaismojumu darba vietā – vai tas ir pārāk niecīgs un redze krietni jāpiepūlē vai arī tas ir tik žilbinošs, ka acis un galva burtiski sāk sāpēt. Padomā, kā tu to vari labot. Novāc mapes un citus niekus no palodzes, lai ielaistu ofisā vairāk dabīgā apgaismojuma, parūpējies, lai logi būtu tīri, vai nomaini spuldzītes ar tādu apgaismojumu, kurš tevi apmierina.

Gaiss

Neadekvāta gaisa plūsma var likt justies nogurušam un izraisīt galvassāpes. Regulāri vēdini telpas, izmanto kondicionieri vai gaisa ventilatoru, bet varbūt nepieciešams padomāt par gaisa mitrinātāju vai attīrošo iekārtu uzstādīšanu.

Dekorācijas

Vislabāk ofisā iederas plakāti, bildes vai gleznas, kuru krāsas ir svaigas un stimulē darbam. Tumšās krāsas darba vietā liek justies nožēlojami, taču tādas krāsas kā balts, dzeltens, debesu zils un gaiši zaļš palīdzēs tev domāt daudz skaidrāk un justies dzīvīgāk. Ir normāli, ja tavā darba vietā stāv arī lietas, kam nav īpaša pielietojuma, piemēram, foto ar tavu ģimeni, kas vēl vairāk motivē strādāt, taču pilns galds ar nevajadzīgiem priekšmetiem var kavēt tavu darbu. Atbrīvojies no tiem!

Mēbeles

Tāpat kā mēs parūpējamies par ērtu matraci gultai, jo zinām, ka guļot pavadām daudz laika un tāpēc rūpējamies par veselīgu miegu, lai nekas netraucētu, jādomā arī par ērtu sēdēšanu darba vietā. Ērts krēsls un galds, kas nav nokrauts ar printeriem un citām iekārtām, ir ļoti svarīgs ikvienam darbiniekam.

ofiss

Smarža

Svarīgs ir ne tikai svaigs gaiss, bet arī aromāts ofisā, kuru tu vari izmantot savā labā. Izmanto aromātiskās sveces vai eļļas un uzlabo savu darbu. Piemēram, rozmarīna aromāts palīdzēs tev atcerēties svarīgas detaļas, bet citrusu smarža palīdzēs noturēt uzmanību un padarīs tevi dzīvīgāku.

Motivācijas rīki

Motivē sevi ar uzmundrinošām atziņām, piecu minūšu pauzi enerģiskas mūzikas baudīšanai vai dažādām vizualizācijām, un tu redzēsi savus darba augļus.

Domā par savu darba vietu kā kaut ko īpašu, nevis tikai kā vietu, uz kuru neizbēgami jāiet, lai nopelnītu iztiku. Uzlabojot vidi sev apkārt un pievēršot uzmanību smalkākām detaļām, tu redzēsi, ka tev būs prieks iet uz darbu un tu savus pienākumus paveiksi daudz labāk.

offis

Andra Ābrāma

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.