Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Kā iemīlēt svešu zemi

Dalies ar šo bloga rakstu!

P1040621_1Raksta autore:

Baiba Liepiņa
Dzīvo un strādā Meksikā
Bloga manameksika.com autore

No rozā brillēm līdz māju sajūtai

Found on secondhandwithstyle.com

Foto avots: http://condhandwithstyle.com

Ikviens, kas ilgāku vai ne tik ilgu laiku ir dzīvojis ārpus Latvijas, zina, ka agri vai vēlu pienāk brīdis, kad gribas sakrāmēt somu un braukt mājās. Taču reti kuram pietiek drosmes. Lielākā daļa tomēr paliek un mēģina iedzīvoties. Un šī ir lieliska iespēja svešo zemi patiesi iepazīt un iemīlēt.

Tie, kuri ārpus Latvijas jau ir ilgāku laiku, atpazīs šos četrus posmus, kam nākas iet cauri, dzīvojot svešumā, savukārt tos, kuri ir prom neilgu laiku vai to vēl tikai plāno darīt, gribu iedrošināt nemest plinti krūmos pēc pirmā vājuma mirkļa. Arī pēc otrā un trešā ne, jo tikai tā svešā zeme var kļūt par tavām mājām.

Rozā brilles

Tu esi uzmanības centrā. Tevi visur aicina un tu par to esi sajūsmā. Tu iepazīsti jaunas vietas un cilvēkus. Viss jaunais un atšķirīgais tev šķiet aizraujošs. Cilvēki ir laipni un izpalīdzīgi. Tev patīk viss un visi. Tu esi iemīlējusies!

Kultūršoks

Found on bustle.com

Foto avots: http://bustle.com

Pirmā sajūsma pamazām noplok un daudz ko tu ieraugi jaunā gaismā. Tu esi vīlusies, jo tas, ko tu redzi, tev nepavisam nepatīk. Tas pat sāk tevi kaitināt. Tu visur redzi tikai trūkumus. Aizspriedumi un stereotipi sāk gūt virsroku. Tu jūties bezpalīdzīga un sāc ilgoties pēc mājām. Viss un visi ir slikti. Tu gribi mājās!

Iepazīšana

Tu nolem nepadoties un sāc iepazīt tuvāk vietējo kultūru un tradīcijas. Tu sāc labāk izprast cilvēkus un viņu rīcību, un atšķirīgais vairs nešķiet tik kaitinošs. Tu to pieņem un cieni. Tu saproti, ka daudzi tavi pieņēmumi ir bijuši kļūdaini un priecājies, ka esi to sapratusi. Svešā zeme vairs nešķiet tik sveša. Tu to sāc iemīlēt.

Māju sajūta

Tu dzīvo pilnvērtīgu dzīvi un esi ar to apmierināta. Tu mīli zemi, kurā dzīvo, par spīti tās trūkumiem un atšķirībām, un cieni tās cilvēkus un kultūru. Tu izbaudi visu, ko tā tev piedāvā. Atšķirīgais tev vairs nesagādā problēmas un vilšanos. Beidzot tu jūties kā mājās.

Lieki piebilst, ka, lai iedzīvotos svešā zemē, nav jāmaina tautība, jāaizmirst dzimtā valoda un jāpārņem svešas tradīcijas. Nepavisam ne. Vienkārši šobrīd par savām mājām esi izvēlējusies citu zemi, un tikai no tevis pašas ir atkarīgs, vai tu ļausi sev to iemīlēt.

Sajūti, sadzirdi, ieraugi un izgaršo

Found on bing.com

Foto avots: http://bing.com

Nav svarīgi, cik ilgi tu dzīvo ārpus Latvijas – ceļo! Tā tu ne tikai iepazīsi svešo zemi, bet arī gūsi jaunus iespaidus. Fotografē, pieraksti savas sajūtas un pastāsti par tām citiem. Izgaršo ēdienu, iemācies to pagatavot. Apgūsti valodu. Iegūsti jaunus draugus. Apmeklē svētkus un svinības. Dodies uz laukiem, jo tur tu vislabāk iepazīsi vietējo kultūru un tradīcijas. Un iemīlies! Atkal un atkal no jauna.

Titulbildes avots: http://500px.com/photo/12875447/casual-4am-walks-by-josh-sam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.