Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

“Jā” vai “nē” dēkai ar darba kolēģi

Dalies ar šo bloga rakstu!

Untitled-1

Raksta autore:

Digna Škapare
irdarbs.lv pārdošanas projektu vadītāja

Darbā mēs pavadām ļoti daudz laika – vidēji 40 stundas nedēļā. Ja vēl pieplusosim tos vakarus, kad strādājam virsstundas, dažādas sapulces un darba pasākumi – darbs noteikti ir vieta, kur mēs pavadām ilgāko laiku. Stundu no stundas un dienu no dienas mēs pavadām kopā darbojoties, risinot problēmas un priecājoties par sasniegumiem. Nav brīnums, ka šāda dinamika ar laiku pāraug flirtā un/vai kolēģi satuvinās. Un tad mēs nonāk izvēles priekšā – turpināt flirtu vai atdzesēt savu iekarsušo sirdi. Kas šo situāciju padara ne mazāk sarežģītu? Tu nekad nevar zināt, vai viss izvērtīsies melnbaltā mīlas kino cienīgā stāstā vai Tavas privātās un profesionālās dzīves katastrofā. Vai ir vērts riskēt sīka flirta dēļ? Uz šo jautājumu viennozīmīgas atbildes nav, bet mēģināsim izsvērt plusus un mīnusus.

ec2cd7fac970c8ebe206ece00eb0b78d

1. Jūs strādājat vienā ēkā

Pluss
Tu vienmēr zini, kur viņš ir. Jūs bez lieku aizdomu radīšanas varat vienārši kopā aiziet pusdienās, vai norunāt īsu tikšanos uz slepenu skūpstu.

Mīnuss
Viņš vienmēr zina, kur Tu esi. Tu nevari viņam atteikt kopīgas pusdienas, attaisnojoties, ka Tev ir daudz darba.  Par to var viegli pārliecināties, atnākot uz Tavu kabinetu. Kā arī kārdinājums uz mirklīti satikties būs pārāk liels, un jūs riskēsiet tikt pieķerti, kļūstot par pamatu baumām vai pat nonākot priekšnieka kabinetā uz nopietnu sarunu. Nevar arī nepieminēt to, ka pavadot ik dienu kopā, tas ir risks ātri apnikt viens otram.

2. Jums būs jāslapstās

Pluss
Lai neradītu neveiklus brīžus sev un citiem kolēģiem, vislabāk būs paturēt jūsu attiecības noslēpumā, kas, būsim godīgi, visu padara vēl interesantāku.

Mīnuss
Būs diezgan grūti izturēties pret viņu kā pret jebkuru citu kolēģi un mierīgi apspriest darba lietas, kamēr klusībā Tu ar viņu gribi darīt ko pavisam citu. Un vienmēr jābūt gatavam skaidrojumam, kāpēc kāds cits kolēģis jūs abus kopā satika restorānā, kinoteātrī vai lielveikalā.

3. Viņš kļūs par iemeslu, kā dēļ nākt uz darbu

Pluss
Pašā sākumā, protams, Tu celsies un uz darbu dosies daudz pacilātākā noskaņojumā. Parādīsies enerģija, motivācija un ticība, ka Tavos spēkos ir pilnīgi viss (un Tev būs taisnība!). Slepenie e-pasti, zīmītes jakas kabatā un rotaļīgie joki, kurus sapratīsiet vien jūs divi, garās un smagās darba dienas padarīs īsākas un vieglākas.

Mīnuss
Tu vari pārlieku aizrauties ar e-pastu rakstīšanu un sapņošanu atvērtām acīm, un aizmirst par saviem darba pienākumiem. Pie tam muļķīga smaidīšana datora monitorā nemaz neizskatās profesionāli.  1b7203cbf86a367495c22208013d02d7

4. Tu viņu jau pazīsti

Pluss
Strādājot kopā, šādas tādas lietas var uzzināt un novērot. Satiekoties ar kolēģi, Tu vari būt droša, ka viņš nav maniaks vai alkoholiķis, Tu zini, kas viņam garšo, ar ko viņš aizraujas, un, visdrīzāk, jau esi ievērojusi viņa kaitinošākās īpašības, ar kurām jau laikus sākt rēķināties.

Mīnuss
Kad pamostas tauriņi vēderā, viss ir ļoti jauki un skaisti līdz brīdim, kad saproti, ka tas ir tas pats džeks, kuram ir atbaidoši smiekli, vienmēr netīra mašīna un briesmīga mūzikas gaume. Ja attiecības nonāk tālāk par vieglu flirtu, vakaros, kad viņam nebūs laiks priekš tevis, Tu atcerēsies, ka viņš vēl ir arī darbaholiķis…

5. Ar kolēģi būs daudz vieglāk izšķirties

Pluss
Ja savu dēku būsiet rūpīgi turējuši noslēpumā un nebūsiet iesaistījuši tajā citus, varēsiet izbeigt visu tikpat klusi, cik klusi sākāt satikties.

Mīnuss
… bet neviens nesola, ka būs viegli turpināt strādāt kopā.

Foto avots: http://pinterest.com
Titulbilde: http://500px.com/photo/65818529

Kāda ir Tava pieredze – vai attiecības ir izvērtušās skaistā piedzīvojumā vai vainagojušās ar neveiksmi?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.