Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Izaicini savu slaidumu ar psiholoģiskām gudrībām

Dalies ar šo bloga rakstu!

IMG_7541

Elīna Brila par emociju apēšanu

“Pat ja sākotnēji šķiet, ka liekais svars piemeklējis tikai un vienīgi neveselīga uztura un mazkustīguma dēļ, izzinot klientu patiesās vēlmes un vajadzības, visbiežāk kopīgi nākas konstatēt, ka iemesls drīzāk ir dažāda veida emocionālie stāvokļi, kuri noveduši pie neveselīgām uzkodām un vakara dīvānā pie Tv kā ātra mierinātāja.

Vietā, kas atrodas starp ausīm, proti – smadzenēs, darbojas tā saucamā atalgojuma sistēma, kura laika gaitā un dažādu, biežāk nepatīkamu, dzīves notikumu iespaidā tiek izmantota nepareizi. Ja atalgojuma sistēmai būtu jādod signālu „stop!” jau pēc vienas porcijas vai pat pāris kumosiem, mēs šos signālus neuztveram vai neklausām, ja, piemēram,

– nejūtamies mīlēti vai novērtēti
– esam smagās sajūtās pēc nesenas šķiršanās no mīļotā cilvēka
– ciešam no vientulības personīgajā dzīvē
– izjūtam stresu darba vietā
– nespējam atrast īsto nodarbošanos profesionālajā lauciņā vai tml.

Tāpēc tikko cepta, smaržīga kanēļmaizīte var šķietami uzlabot garastāvokli vai radīt sajūtu, ka, ja tevi nenovērtē citi, vismaz tu pats sevi par to pažēlosi un palutināsi vienlaikus.

Projekta „Izaicini savu slaidumu” atbalsta grupās šāda veida grūtības bija paslēpušās zem sākotnējām frāzēm „es vienkārši sen neesmu sportojusi” vai „vienkārši gribējās dzīvē kaut kādas pārmaiņas”. Ar izzinošu jautājumu palīdzību ātri vien atklājām zemūdens akmeņus – dažāda veida attiecību un pašapziņas problēmas, kur liekais svars ir tikai tālejošas sekas. Tāpēc priecājos, ka pāris meitenes šķietami neatrisināmas grūtības pēc atbalsta grupām atzina par tādām, kurās patiesībā traucē neatzītās vai izstumtās emocijas. Zinu, ka tām jau rasti pozitīvi risinājumi!”

Dalībnieču viedoklis par grupu terapiju noderīgumu slaidēšanas procesā

Līva: “Mīļš paldies Elīnai! Nodarbības bija smagas, bet ļoti, ļoti noderīgas. Tās meitenes, kuras patiesi vēlējās iegūt, to arī patiesi ieguva”.

Ilze: “Pozitīvas un jaunas sajūtas, kas mani “aizķēra” dziļi iekšienē. Elīna ir patīkams cilvēks, kas prot rosināt uz sarunu. Viņas padomi un ieteikumi ir vērtīgi. Man nodarbības ļoti patika”.

Krista: “Man bija iespēja uzzināt, kā tad strādā grupu terapija. Patika Elīnas pieeja un attieksme. Manuprāt, šīs nodarbības projektā bija vienas no vērtīgākajām. Kad kādreiz vēl dzīvē būs nepieciešams psihologs, es izvēlēšos Elīnu”.

Viktorija: “Elīnas nodarbībās es spēju atvērties, runāt un sadzirdēt sevi. Elīna ļoti labi prata atvērt mani sarunai par to, no kā man ir bail”.

Rozalīna: “Pie Elīnas bija ļoti patīkama atmosfēra. Bija interesanti uzzināt citu meiteņu stāstus un viņu sajūtas. Elīna bija ieinteresēta mums palīdzēt un viņai tas arī izdevās”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.