Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Hammam rituāls – ķermenim un garam

Dalies ar šo bloga rakstu!

Kas ir Hammam rituāls?

Hammam procedūra jeb turku Hammam rituāls ir Vidējo Austrumu priekštats par slapjo pirti vai tvaika pirti. Lai gan kā Hammam rituāla izveidotāji tiek minēti arābi, šīs vannošanās tradīcijas bija nozīmīgas jau seno romiešu kultūrā. Savukārt turki šo vēsturisko rituālu ir popularizējuši un padarījuši pieejamu visā pasaulē.

IMG_2066 copy

Kā tas notiek?

Hammam rituāls sastāv no vairākiem etapiem, kas ir jāievēro, lai varētu veikt ķermeņa attīrīšanu. Parasti rituāls  ilgst noteiktu laika periodu, un apmeklētāji  pirms un pēc  procedūras var uzturēties citās ūdens un relaksācijas telpās, kurās izbaudīt sildošas vai atvēsinošas procedūras. Lai rituāla laikā notiktu efektīvāka ķermeņa attīrīšana, tas ir japielāgo karstumam un tāpēc vispirms jāapmeklē kādu no sildošām pirts telpām. Pirms došanās uz Hammam, ieteicams lietot arī daudz ūdens.

IMG_3787

Ķermeņa attīrīšana – skrubis un ziepju masāža

Pēc sakarsēšanās jādodas uz Hammam telpu, kurā atrodas silts marmora galds. SPA specialists veic ķermeņa attīrīšanu ar skrubi vai olīvu ziepēm un speciālu kese cimdu. Pēc skrubēšanās seko putu masāža, kas ir ļoti patīkama un relaksējoša.

IMG_1801 copy

Rituāla noslēgumā

Pēc putu masāžas varat turpināt relaksēties  un izbaudīt tēju atpūtas telpā. Var arī izvēlēties kādu no relaksējošām ķermeņa  masāžām ar eļļu maisījumiem, kas bagātīgi mitrina attīrīto ķermeņa ādu.

Veicot Hammam rituālu, būtiski ir nevis uzreiz atgriezties ikdienas skrējienā, bet gan izbrīvēt lauku sev un ļaut sev atpūsties – lai muskuļi atslābst, prāts kļūst mierīgs un ķermenis var atbrīvoties no uzkrātā stresa. Hammam nav tikai mazgāšanās rituāls, bet attīrīšanās gan ķermenim, gan arī prātam un dvēselei.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.