Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Ēst, lai dzīvotu

Dalies ar šo bloga rakstu!

Visas organismam nepieciešamās uzturvielas, kas aizsargā pret dažādām slimībām un ļauj mums būt spēcīgiem un veseliem ir tieši veselīgā pārtikā, precīzāk, dārzeņos, pākšaugos, sēklās un riekstos.

Vasarā biju uz Laba uztura lekciju, kurā jau dzirdēju, cik labvēlīgi mūsu organismu ietekmē augu valstī balstīta diēta, izslēdzot no tās dzīvnieku valsts produktus. Dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka ievērojot šādus ēšanas principus iespējams samazināt holesterīna līmeni asinīs kā arī izvairīties no sirds un asinsvadu slimībām.

Est, lai dzivotu VAKS

Medicīnas doktora Džoela Fūrmana grāmatā „Ēst, lai dzīvotu” teikts tieši tas pats un vēl vairāk. Sekojot līdzi savam uzturam, mēs krietni varam samazināt pat tāda nejauceņa kā vēža riskus! Grāmatā „Ēst, lai dzīvotu” aprakstīti reāli piemēri no dzīves, kā cilvēki atguvuši veselību un tiešām smagi gadījumi pamatīgi nometuši lieko svaru, atkal kļūstot veselīgi un laimīgi.

Grāmatā rūpīgi izskaidrots svarīgākais par mūsu ēšanas paradumiem, fitovielām, dzīvnieku valsts produktu nezināmo pusi, uzturvielām, ēdiena atkarības, kā arī slimību uzveikšanas, ievērojot veselīgu uzturu. Pats svarīgākais, ka tam visam apakšā ir zinātnisks pamatojums un dažādu pētījumu rezultāti. Grāmatas beigās pat sagatavotas divas ēdienkartes nedēļai – viena, kurā pilnībā izslēgti dzīvnieku valsts produkti, bet otra tiem, kuri tomēr uzreiz pavisam nespēj no tiem atteikties. Bonusā pieejamas arī dažādas receptes, lai būtu vieglāk pieturēties pie jaunā plāna.

Jau grāmatas sākumā sapratu, ka patiesībā tas, ko es ēdu, ir nekam nederīga pārtika, kas neko labu man nedod. Pastas, siers, baltie rīsi, miltu ēdieni, gaļa, kas sastādījusi manas ģimenes līdzšinējo ēdienkarti biezā slānī ir praktiski bezvērtīgi. Tāpēc jau nākamajā veikala apmeklējuma laikā, mana iepirkumu groziņa lielāko daļu aizņēma dārzeņi, sēklas, rieksti un pupiņas. Lai arī šķiet, ka ar manu veselību viss ir kārtībā un arī svaru nav nepieciešams nomest, tomēr, domājot ilgtermiņā, saprotu, ka ēdot tā kā ēdu, ilgi tā vairs neturpināsies. Protams, vienā mirklī nevar atteikties no visa ierastā un kļūt par vegānu, taču vismaz krietni uzlabot savu ēdienkarti ar veselīgiem, vērtīgiem un uzturvielām bagātiem produktiem var!

Šī grāmata tiešām liek aizdomāties un iedvesmo ēst veselīgāk, tāpēc ja tev ir problēmas ar lieko svaru vai veselību, iesaku izlasīt šo grāmatu! Tu redzēsi, kādus brīnumus spēj darīt dabas doti produkti, kurus var ēst neierobežota daudzumā un nebadojoties!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.