Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Desmit mīlestības noslēpumi (turpinājums)

Dalies ar šo bloga rakstu!

images

Sestais mīlestības noslēpums – dot brīvību

Dot brīvību – šis noslēpums attiecas ne tikai uz fizisko brīvību, palaižot otru izklaidēties utt., bet arī uz emocionālo brīvību – pagātnes notikumiem, nejaukām atmiņām, nosodījumiem utt.

Mums jāiemācās palaist brīvībā tos, ko mīlam. Ļauj savai otrajai pusītei, ģimenes locekļiem vai kādam, kas tev svarīgs būt brīvam. Ļauj pavadīt laiku bez tavas klātbūtnes – kopā izklaidēties ar draugiem vai doties iepirkšanās tūrē. Tu nevari piespiest kādam būt ar tevi, ja otrs to nevēlas. Katrs vēlas justies brīvs. Arī tu. Ja nespēj palaist brīvībā, nemaz nemīli otru cilvēku. Ļauj otram dzīvot tā, kā vēlas viņš, nevis tu. Necenties teikt, kas viņam būtu labākais vai sliktākais. Katrs pats zina, kas labāks. Vai tev patīk, ja tevi kāds kontrolē, kad kāds nosaka tavu dzīvi? Protams, ka nepatīk. Zinu vienu laulātu pāri, kurā vīrs savai sievai pat neļauj doties apciemot savus vecākus. Un tas tikai tāpēc, ka viņš ir pilns kompleksu, baidās, ka viņa var atrast kādu citu. Un daļēji pati sieviete nevēlas mainīt neko, jo nedara lietas labā kaut ko, tikai gaužas. Mēs izvēlamies savu lomu. Laikam viņa izvēlējusies visu mūžu iejusties cietējas lomā, gauzties, par to, ka vīrs nekur nelaiž, ka kontrolē visus telefona zvanus. Neļauj greizsirdībai iznīcināt kaut ko skaistu un ilgstošu. Greizsirdība ir kā slimība, kas pārņem tevi jo dienas, jo vairāk!

Ne vienmēr ir viegli palaist brīvībā to, kuru mīli, bet cita ceļa nav. Tas attiecas ne tikai uz attiecībām, kad viņas ir, bet arī tad, kad attiecības beigušās. Necenties noturēt to, kurš ir gatavs iet prom.

Dot brīvību vajag visam tam, kas traucē, arī morāli. Atbrīvojies no visa tā, kas traucē mīlestībai – no citu cilvēku nosodīšanas, iebildumiem un stereotipiem. Stereotipi liek mums nosodīt otru, pat neiepazīstot viņu. Pārsvarā tie ir maldīgi, un tie traucē attiekties pret otru cilvēcīgi. Kas zina, varbūt tieši šis cilvēks, kuru nosodi, ir tavs nākotnes partneris vai tas, kurš tev sagādās brīnišķīgu darba vietu? Tu nekad nezini, kādus cilvēkus sastapsi savā ceļā, tāpēc nesteidzies viņus nosodīt.

Atbrīvojies arī no centieniem visu laiku pierādīt visiem, ka tava taisnība ir tā pareizākā. Mēs bieži tērējam visu savu enerģiju, strīdoties ar citiem par nevajadzīgām lietām. Protams, tev ir tiesības izteikt savas domas, bet neiesaisties nevajadzīgos strīdos. Šādos gadījumos pajautā pats sev, vai vērts tērēt savu laiku un enerģiju, lai pierādītu savu taisnību. Ja atbilde ir noliedzoša, tad pārstāj to darīt. Dažkārt dzīvē ir jāizdara izvēle starp mīlestību un būt pareizam.

Daudzos no mums ir dusmas un naids pret visu. Sākas ar nelieliem sīkumiem un ar katru dienu dusmas aug augumā. Vajag iemācīties atbrīvoties arī no tām. Iemācies piedot un lūgt piedošanu, kā arī piedot pašam sev. Ja to nemācēsi, nekad nesastapsi patiesu mīlestību. Visi mēs pieļaujam kļūdas. Neviens no mums nav perfekts. Ir normāli, ja uznāk dusmu brīži. Tu esi tikai cilvēks, bet neļauj, lai dusmas nosaka un kontrolē tavu dzīvi. Palasot ziņas internetā un pēc tam komentārus, tā vien šķiet, ka cilvēki speciāli saka pretējo un noniecina visu, lai izveidotu nelielu dusmu izgāztuvi, lai noniecinātu visu, un pēc tam pats justos labāk. Kam tas viss?

Jautāsi, kā atbrīvoties no negatīvajām emocijām? Tas nav viegli un vienkārši. Bieži vien līdzi nes sāpes, bet tam jātiek pāri. Atgriezies pie tām negatīvajām atmiņām, kas palikušas tevī, izdzīvo tās atkal un atkal, līdz sirds kļūst mierīgāka. Un palaid visu negatīvo prom, pasaki sev, ka ar šo dienu, šo mirkli dzīvo jaunu dzīvi. Atbrīvojies no savām bailēm un iepriekšējiem pārdzīvojumiem, lai pagātne paliek pie pagātnes. Varbūt palīdzēs, ja uzrakstīsi vēstuli sev ar negatīvajām emocijām un pēc tam sadedzināsi vai palaidīsi ar balonu augstu gaisā. Atrodi savu pieeju tam visam, esi radoša!

Elīna Poste

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.