Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Desmit mīlestības noslēpumi (turpinājums)

Dalies ar šo bloga rakstu!

images (2)

Piektais mīlestības noslēpums – pieskāriena spēks

Pieskārienam ir brīnumains un dziedējošs spēks. Tas savieno cilvēkus un iznīcina barjeru starp tiem. Mēs visi reaģējam uz to.

Kādā ASV klīnikā pat veica eksperimentu – ķirurgi naktī pirms operācijas apmeklēja pacientus, turēja viņu roku un atbildēja uz visiem ar operāciju saistītiem jautājumiem. Rezultātā tie pacienti, kuri tika apciemoti un kuriem tika sniegts pieskāriena spēks, atveseļojās divreiz, trīsreiz ātrak nekā tie, kam netika sniegta šāda aprūpe.

Kad rūpējamies par kadu un pieskaramies viņam, mainās mūsu un viņu fizioloģija – stress samazinās, nervu sistēma atslābst, uzlabojas imūnsistēma, kas iespaido mūsu emocijas un garastāvokli.

Protams, piekritīšu, ja cilvēks tev ir svešs, ne vienmēr šāda reakcija var būt. Ir cilvēki, pret kuriem aizsargbarjera vēl vairāk paaugstinās, kad viņš ienāk tavā teritorijā, mēs kļūstam saspringti un nervozi. Bet tur ir kaut kas vairāk. Varbūt tāpēc, ka jūtat viņa emocionāli negatīvo noskaņojumu?

Nav jābaidās apskaut kādu, nav jābaidās pieskarties kādam. Atverot savas rokas, mēs atveram savas sirdis. Jums liksies, ka tas nav viegli. Jā, varbūt sākumā, bet ar katru reizi kļūst vieglāk. Mēs mūsdienās kļūstam noslēgtāki un noslēgtāki. Laikam tāpēc, ka apkārt tik daudz negatīvisma, cilvēki paši kļūst nīgri un kūtri. Tāpēc arī baidāmies, kādam atvērt savas rokas. Bet jāpārvar bailes! Ja mēs visu dzīvi dzīvosim vienās bailēs, tad arī nekas ar mums nenotiks. Būsim pārāk nobijušies, lai sāktu dzīvot.

(turpinājums sekos)

Elīna Poste

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.