Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Dabiski līdzekļi pret insektiem

Dalies ar šo bloga rakstu!

Eikalipta eļļa

Arī citronzālei piemīt šādas spējas, bet to izvēlas retāk, auga specifiskās smaržas dēļ. Eikalipta eļļu izmanto biežāk insektu atbaidīšanai. Pagatavo pati savu insektu izsmidzināmo – pievienojot ūdenim vairākus pilienus eļļas un iepildot to smidzināmajā pudelē.  Dažus pilienus ēteriskās eļļas var piepildināt savai ķermeņa kopšanas eļļai un ar to iesmērēt rokas un kājas vai citas vietas, kurām potenciāli varētu uzbrukt odi un citi knišļi. Pirms eļļas lietošanas, uzsmērē to uz maza ādas pleķīša un pārbaudi, vai Tev nav alerģisku reakciju. Eikalipta eļļu var pilināt uz speciālās ēterisko eļļu sveces, un tai degot, smarža izplatīsies visapkārt. Nekādā gadījumā eikalpitu eļļu nelieto iekšķīgi!

Screen Shot 2013-07-06 at 8.21.02 AM

Foto avots: http://loving-it-raw.com

Nīma lapu eļļa

Nīma (neem) augs tiek plaši izmantots Ājurvēdā. Indijā nīma koku uzskata par svētu, jo tam piemīt brīnumainas spējas veselības uzlabošanā. Kā izrādās, tas nav draugos ar insektiem. Līdzīgi arī nīma ēterisko eļļu vari pagatavot izsmidzināmo šķidrumu vai sajauc ar savu ķermeņa kopšanas eļļu un iesmērē insektu apdraudošās ķermeņa vietas. No šīs eļļas lietošanas iesaka izvairīties gadījumos, ja uz ķermeņa ir kādas brūces vai nobrāzumi.

Kaķumētra

Kaķumētra ir īdzīgs augs citronmelisai, smaržo arī pēc citroniem. Insektu atbaidīšanai jālieto kaķumētru tēja. Tā kā cilvēka ķermenim ir daudz smaržu, kas piesaista insektus, dzerot kaķumētras tēju, smaržas tiem vairs nešķitīs tik neatvairāmas. Lai gan kaķumētru uzskata par samērā spēcīgu līdzekli pret dzelošajiem insektiem, tā ir nekaitīga bērniem un ar krūti barojošām sievietēm. Izņēmums ir grūtnieces – viņām nevajadzētu dzert šādu tēju. Tāpat arī kaķumētru novārījumu vari pievienot izsmidzināmajam ūdenim.

7de6e92daafe1e90527b3a668daf8cb0

Foto avots: http://eatgood4life.com

Sandalkoka eļļa

Iedarbīga ir sandalkoka ēteriskā eļļa, ko var lietot, kā iepriekš jau aprakstīts pie eikalipta un nīmu lapu eļļām. Par ne mazāk iedarbīgu uzskata arī sandalkoka vīraka dedzināšanu. Atšķaidīta sandalkoka eļļu var lietot uz ķermeņa, iesmērējot nedaudz aiz ausīm, elkoņu iekšpusē, uz plaukstām, muguras, ceļgaliem un potītēm.

Garšaugu eļļas

Insektu deguniem visvairāk nepatīk bazilika, lavandu, rozmarīnu un piparmētru ēteriskās eļļas. Tām piemīt patīkama smarža un vislabāk tās izmantot mājās, nevis smērēt uz ķermeņa. Ar šīm eļļām var apsmērēt dažādus dekorus vai uztaisīt smaržu maisiņus, kurus var paglabāt logu tuvumā. Mēs sakam, ka smaržīgi, bet insekti bēg pa gabalu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.