Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00
joga

Bezmaksas sporta nodarbības jūras krastā

Dalies ar šo bloga rakstu!

“Ciguna būtība ir draudzēties ar dzīvības enerģiju sevī un dabā, un tas, ka nodarbības notiek pludmalē, kur ir jūra un priedes, sniedz īpašu enerģiju,” saka cigun skolotājs, ārsts un Rīgas Stradiņa universitātes integratīvās medicīnas pasniedzējs Igors Kudrjavcevs. „Ciguna vingrošana Jūrmalas pludmalē notiek jau trešo gadu, un tā kļūst arvien populārāka, – cilvēki atnāk uz nodarbībām un paši pārliecinās, ka ciguns dod enerģiju, harmoniju un veselību. Ciguns ir labs profilakses līdzeklis, tas palīdz stiprināt ķermeni, sakārtot nervu sistēmu un tikt galā ar stresa sekām. Tas ir lieliski, ka Jūrmalas pašvaldība finansē šo projektu un līdz ar to cilvēkiem ir iespēja piedalīties atveseļošanas vingrošanas nodarbībās.”

Ciguna nodarbības notiek trīs reizes nedēļā: otrdienās plkst. 18.30 Mellužu pludmalē, lietus gadījumā – Mellužu parka estrādē, ceturtdienās plkst. 18.30 Dubultu pludmalē, sestdienās plkst. 10.00 Kauguru pludmalē, lietus gadījumā – glābšanas stacijas 2. stāvā.

Jogas nodarbības Jūrmalā vadīs biedrības “Latvijas Jogas skola” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Kultūras akadēmijas lektors Arnis Siliņš kopā ar saviem studentiem. “Ar jogu var nodarboties jebkurā vecumā, nav nepieciešama arī īpaša sagatavotība, jo nodarbības vadīt man palīdzēs un interesentus konsultēs arī mani  studenti,” saka Arnis Siliņš. “Nodarbības notiek no rīta, kad ir vislabvēlīgākais laiks saules enerģijas uzņemšanai. Daba un jūras tuvums veicinās psihoenerģētisko līdzsvaru un palīdzēs uzlabot atslābināšanās un koncentrēšanās prasmes. Vingrinājumi pludmalē – tā ir lieliska iespēja gūt gandarījumu par savas veselības un dabas harmonijas vienotību.”

Jogas nodarbības notiks Majoru pludmalē Tirgoņu ielas galā mierīgās atpūtas zonā plkst. 10.00, sākot ar 3. jūniju, līdz 2. septembrim trešdienās, – izņemot jūlija pēdējo un augusta pirmo nedēļu.

Savukārt nūjošanas nodarbības notiek Kauguru pludmalē Kapteiņa Zolta ielas galā otrdienās plkst.10.00 un ceturtdienās plkst.17.00–19.00, ir iespēja saņemt nūjas uz vietas.

Cigun_Jurmala

Ciguna, nūjošanas un jogas nodarbībās var piedalīties ikviens interesents, savukārt jūrmalniekiem pieejami vairāki veselības veicināšanas projekti: ielu vingrošanas nodarbības, dažādas programmas un atbalsta pasākumi dzīves kvalitātes uzlabošanai cilvēkiem ar veselības problēmām, tostarp rehabilitācijas programma un psiholoģiskā atbalsta pasākumi onkoloģiskiem pacientiem un viņu tuviniekiem, reitterapijas nodarbības bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, mediācijas pakalpojumi konfliktu risināšanai, veselīga dzīvesveida skola un veselības istabas pakalpojumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.