Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Baha ziedu terapija

Dalies ar šo bloga rakstu!

essential oil

Baha ziedu terapija ir labi zināma visā pasaulē jau daudzus gadus. Tā palīdz iepazīt savas emocijas un dažādus emocionālos stāvokļus, ļauj pilnveidot savu dzīvi, uzlabot attiecības ar līdzcilvēkiem, gan darbā, gan ģimenē, palīdz sekot savam dzīves mērķim, atgūt dzīvesprieku un iegūt emocionālo līdzsvaru.

Baha ziedu terapijas pamatlicēja Dr. Edvarda Baha (1886 – 1936) pamatideja bija slimību cēloņus meklēt cilvēku dažādajos postošajos emocionālajos stāvokļos, – dusmās, bailēs, greizsirdībā, skaudībā, vainas izjūtā, izmisumā, zemā pašvērtējumā, neizlēmībā, vientulībā, skumjās un citos. Palīdzot pārvarēt šīs emocijas, cilvēks iegūst emocionālo līdzsvaru un izveseļojas.

Baha ziedu terapija palīdz dažādās dzīves situācijās, gan akūtās, gan ieilgušās un hroniskās. Baha ziedu terapijas līdzekļi var būt noderīgi, piedzīvojot dažādas pārmaiņas dzīvē, mainot vai zaudējot darbu, šķiroties, mainot dzīves vietu, uzsākot jaunu projektu, gaidot ģimenē bērniņu, dzemdībās, pēcdzemdību periodā, imunitātes stiprināšanā, bērnu audzināšanas dažādajās situācijās, uzsākot bērnudārza gaitas vai skolu, ārstējot akūtas vai hroniskas slimības, depresijas gadījumos, brīžos, kad jāizdara nozīmīgas izvēles un jāpieņem svarīgi lēmumi, ja ir slikts garastāvoklis vai paaugstināts stress, un daudzās citās dzīves situācijās. Baha ziedus var veiksmīgi lietot arī dzīvniekiem, ģimenes mīluļiem, ja tiem nepieciešama palīdzība, piemēram, pēc kadas traumas vai operācijas, pie saimnieku maiņas vai zaudējuma, vai ja ir bailīgs, trauksmains vai agresīvs raksturs.

Baha ziedu terapija var būt ļoti noderīga grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā, kas ir emocijām piesātināts laiks sievietes un visas ģimenes dzīvē. Mēs varam izdzīvot gan prieku, gan bailes par sevi, bērniņu, vai sievu. Nereti uzrodas bailes no dzemdībām, sašķobās pārliecība, vai sieviete varēs pati dzemdēt, cik laba mamma viņa būs, vai viss būs labi ar bērniņu. Nereti ir grūti pieņemt lēmumu, kur dzemdēt bērniņu. Baha ziedi var palīdzēt dzemdību laikā atjaunot spēkus, noticēt savām spējām, stiprināt pašpaļāvību un atslābināties. Arī pēcdzemdību periodā ģimenē var būt ieteicami Baha ziedi, lai pielāgotos jaunajām pārmaiņām, atjaunotu enerģiju, spētu vieglāk pieņemt lēmumus, un mazināt raizes par bērniņu. Kā arī neatsverams palīgs gan mammai, gan bērniņam Baha ziedi var būt, ja dzemdībās bijis jāveic ķeizargrieziens.

Baha ziedu terapija ir droša un dabiska, vienkārša lietošanā un maiga savā iedarbībā, to var kombinēt ar citām ārstēšanas metodēm, un tomēr neaizstāj medicīnisku palīdzību nepieciešamības gadījumā. Baha ziedu līdzekļus piemeklē katram individuāli saistībā ar to, ko vēlas mainīt savā dzīvē un sajūtās.  Katru no 38 dziedinošajiem līdzekļiem var lietot atsevišķi vai arī veidot individuālu maisījuma kombināciju pēc nepieciešamības. Baha ziedu terapijas ilgums arī ir ļoti individuāls, un tas atkarīgs no tā, ko īsti cilvēks izvēlas mainīt savās sajūtās, un ko vēlas iegūt no Baha ziedu lietošanas. Iepriekš noteikt Baha ziedu terapijas ilgumu nav iespējams, tās var būt pāris nedēļas vai vairāki mēneši.

Baha ziedu terapijas efektivitāti un ilgumu nosaka gan tās mērķis, gan tas, cik precīzi ir izdevies piemeklēt konkrēto maisījumu noteiktā mērķa sasniegšanai, un šeit noteikti būtiska loma ir klienta spējām un vēlmēm atpazīt savas sajūtas un nosaukt tās, runāt par to. Nereti ikdienā cilvēki, aprakstot savas sajūtas, aprobežojas ar vārdiem „Es jūtos slikti”, jo mēs neesam nemaz tik pieraduši runāt par to, kā patiesībā jūtamies. Nereti ir neērti vai kauns pateikt otram vai, vēl grūtāk sev, – es dusmojos, es ienīstu, man ir kauns, es jūtos vainīga, es esmu greizsirdīga, skaudīga, pārāk nogurusi vai atzīt savas patiesās bailes. Baha ziedu terapija ir neatraujama no sevis iepazīšanas procesa un sevis pieņemšanas. Vispirms jau tā ir iespēja būt atklātam pašam pret sevi, mācīties atpazīt savas sajūtas un atzīt tās. Bez sevis pieņemšanas ir grūti mainīties un virzīties vēlamajā virzienā. Šī pašizziņa ir vēlama, lai veicinātu pārmaiņas sevī, taču nav obligāta, jo Baha ziedus veiksmīgi izmanto arī mazu bērnu, dzīvnieku un augu ārstēšanā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.