Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Bali. Pirmais stāsts

Dalies ar šo bloga rakstu!

Latvijā ir visi gadalaiki, nenopriecāties, taču tāpat kā mēdz būt sajūtu temperatūra, pa starpām mēdz iespraukties arī tādi kā „sajūtu gadalaiki”, kad maz siltuma un gaismas un rodas neizsakāma vajadzība mesties spēcīgos jūras viļņos, piepildīt sevi ar tropisku gaisu, un baudīt, baudīt sauli.

Dēvēta par dievu salu, paradīzes salu, bet noteikti pasaulē ir maz tik pievilcīgu vietu, kā Bali – mūžīga tropu vasara, brīnišķīgas pludmales mierīgas atpūtas cienītājiem, rīsu lauki meditācijai, kalni, viesmīlīga un draudzīga vide, sirsnīgi vietējie iedzīvotāji. Dzīvnieku mīļotājiem pērtiķu mežs (taču tie ir gandrīz jebkurā mežā), delfīnu peldes, safari ar ziloņiem. Neaizmirstami tempļi, saullēkti un saulrieti. Pludmales dzīve – sērfings, daivings, šnorkelēšana…

Viens no slavenajiem salas kūrortiem Nusa Dua

Nusa Dua nozīmē divas salas (nusa ‘sala’, dua ‘divas’), jo Bali Tourism Development Corporation apgabala līcī ir divas salas. un tā atrodas Bali dienvidu daļā. Pazīstama, kā lielu pieczvaigžņu kūrortu vieta, tā aizņem 350 hektārus zemes un aptver vairāk nekā 20 kūrortus. Nusa Dua atrodas 22 kilometru attālumā no Bali  galvaspilsētas Denpasaras un to pārvalda Kutas dienvidu apgabals.  Dienvidu pusē atrodas pussalas sala, un ziemeļu pusē atrodas Nusa Dharma sala, kas ir mazāka, bet ēnaināka. Nusa Dua pludmales dēvē par vienas no salas labākajām un tīrākajām Bali. Arī klusākajām. Tapēc te sastopam pārsvarā ģimenes ar bērniem un mierīgas, klusas atputas cienītājus.

Gaisa temperatūra visa gada laikā maz atšķiras un turas + 28-30 grādu robežās. Vakarā un naktī tas ir nedaudz vēsāks, bet termometra stabiņš reti nokrītas zem +23 grādiem. Arī ūdens temperatūra ir stabila. Lai izvairītos no lietus sezonas (mēneši no decembra līdz martam), labāk ir apmeklēt valsti no maija līdz augustam. Mūsu ceļojums gan bija aprīlī, taču lietus vismaz Nusa Dua var teikt nemaz neskāra. Ja pēcpusdienā nedaudz uzsmidzina, tad būtībā, tas neko nesabojā, jo ap pulksten 16 jau sāk krēslot. Un tad jau arī pludmalē vairs nav ko darīt, jo redz uz nakti iestājas bēgums.

 

 


Plunčāties, sauļoties un visādi citādi laiskoties, protams, ir jauki, taču kaut ko vajag arī dvēselei.  Ja esi ar trim lidmašīnām parlidojis tādu gaisa gabalu, vajadzētu kautko atvest arī mājās. To, ko tev neviens nekad mūžā neatņems, tātad iespaidus. Dodamies.

Pura Puseh Batuan

 

Pura Puseh Batuan  ir svētnīca, tostarp tur atrodas 3 tempļi :Pura Desa jeb Ciema templis kā vieta, kur pielūgt Dievu Brahmu, Pura Puseh, lai pielūgtu Dievu Višnu, un Pura Dalem, lai pielūgtu Kungu Šivu. Pura Desa un Pura Puseh Batuan ir gandrīz 1000 gadus veca. Ne visas esošās ēkas šeit saglabājušās vecas, ir dažas, kas tikušas atjaunotas.  Bale-bale, lielie vārti un statujas liecina, cik grezni ir Bali rotājumi tempļos.

Katram tiek dots sarongs, kas jāvelk tempļu apmeklējuma laikā.

Tempļa iekšpagalmā ir skatuve, kuru izmanto kā sanāksmju zāli vai  praktizēt jebkura veida baliešu dejas, pa vidu tempļa pagalmā – garš Bale Agung un Bale Kulkul (gongs). Šajā pagalmā ir arī augsti ieejas Bali vārti, kurus sauc par Kori Agung, ko papildina daudzās sargu statujas, kas kopumā veido milzu skulptūru. Kori Agung funkcija  ir durvis, kur ieeja dieviem simbolizē nelielu statuju ar nosaukumu Pratima. Blakus Kori Agung ir divas mazas durvis, kā cilvēku izejas un iekļūšanas vieta tempļa galvenajā pagalmā. 

Ir arī ēka ar nosaukumu Padmasana kā Sang Hyang Widhi, vienīgā Bali Hindu Dieva, pielūgšanas vieta. Ja ir vēlēšanās izzināt senās Bali akmens skulptūras, laipni aicināti šajā templī.



Ja tevi ieinteresēja šis apraksts, turpinājumu lasi nākamajā rakstā 

Bali. Otrais stāsts

2 comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *