Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

8 mīti par veselību vasarā

Dalies ar šo bloga rakstu!

Mīts: Tu vari saslimt no gaisa kondicioniera

Fakts: Ja temperatūra ir zemāka par 18 grādiem, tu vari kļūt uzņēmīgāka pret slimībām. Daži pētījumi liecina, ka tie, kas strādā telpās ar gaisa kondicionieri slimo biežāk, taču patiesībā problēma ir dziļāka par pašu gaisa kondicionēšanu. Izrādās, ka pie vainas ir nepareiza kondicioniera apkope. Ja regulāri netiek mainīti filtri un netiek pievērta uzmanība mitruma līmenim, vairojas baktērijas un sēnītes, kas taisnā ceļā nonāk elpceļos. Arī kondicionētas telpas reizi pa reizei jāizvēdina un jāielaiž telpā svaigs gaiss.

dandelion-in-wind_w520

Mīts: Vasarā tavam ķermenim vajag vairāk kā 8 glāzes ūdens

Fakts: Patiesībā 8 glāžu noteikums pats par sevi ir mīts, jo ūdens jāuzņem atbilstoši savam svaram. 30ml ūdens uz 1kg ķermeņa svara, piemēram, cilvēkam, kas sver 60kg dienā jāizdzer 1,8l ūdens (7 – 250ml glāzes). Galvenais ir negaidīt, kad sāk slāpt, tā ir zīme, ka organisms jau atūdeņojies.

Slide-111

Bildes avots: http://blog.spafinder.com

Mīts: Ass ēdiens palīdz tikt galā ar karstumu

Fakts: Šajā ir daļa taisnības. Kāpēc siltajās zemēs – Meksikā, Ķīnas dienvidos un citur ēd asus ēdienus? Zinātnieki to skaidro divējādi – asas garšvielas nogalina mikrobus, kas attīstās karstumā, kā arī palīdz regulēt ķermeņa temperatūru. Asi ēdieni paceļ mūsu iekšējo temperatūru, liekot izsisties sviedriem, kas palīdz mums ātrāk atdzist, tā lūk.

hot-chilli-peppers

Bildes avots: http://www.australiangeographic.com.au

Mīts: Karsts laiks palīdz atbrīvoties no toksīniem

Fakts: Nekā tamlīdzīga, sevišķi, ja šādā laikā netiek uzņemts pietiekami daudz šķidruma. Svīšana palīdz kavēt pārkaršanu, taču zaudējot ķermeņa šķidrumu, tas var kavēt aknu un nieru darbību, kuru uzdevums ir izvadīt toksīnus. Atkal atgriežamies pie ūdens dzeršanas, kas ir visa pamatā! No tā nu nevar izvairīties! Taču svīšana karstā laikā var palīdzēt ādai atbrīvoties no liekajām eļļām un netīrumiem, tikai ar noteikumu, ja tu ātri vien atbrīvojies no šiem sviedriem, lai no baktērijām nerastos jauni iekaisumi.

water_drop11

Bildes avots: http://singingrivercrossfit.com

Mīts: Karstā laikā uzlabojas vielmaiņa

Fakts: Organisms visu laiku cenšas saglabāt nemainīgu ķermeņa temperatūru, kas, protams, dedzina kalorijas, tāpēc teorētiski karstā laikā vielmaiņai vajadzētu darboties ātrāk. Taču nedomājat, ka tas jums palīdzēs samazināt svaru – salīdzinājumā ar sabalansētu uzturu un kustībām, tas dod niecīgu efektu.

Mīts: Saules aizsargkrēms jāuzklāj 15 minūtes pirms došanās ārā

Fakts: Šī nu reiz ir neapstrīdama patiesība, jo āda aizsargkrēmus absorbē 15 minūšu laikā. Turklāt krēmi jāatjauno ik pēc 2 stundām vai mērcēšanās ūdenī, kaut arī tas aprakstīs kā ūdensizturīgs.

summer-sun-hat

Bildes avots: http://www.mrwallpaper.com

Mīts: Pirms došanās saulē, nepieciešams neliels solārija iedegums

Fakts: Lai gan brūnais iedegums ir ādas aizsargreakcija pret apdegumiem un brūniem cilvēkiem ir grūtāk apdegt, zinātnieki izpētījuši, ka iedegums ir ekvivalents tikai SPF 4 aizsardzībai, kas nepasargā no saules apdegumiem, kur nu vēl no ādas vēža.

Summer-Flowers

Mīts: Vasarā ķermenim nepieciešams mazāk miega

Fakts: Tikai tāpēc, ka vasarā naktis ir īsākas, nenozīmē, ka arī miegam jāatvēl mazāk laika. Tas vai tu būsi kārtīgi izgulējies atkarīgs no tava uztura, aktivitātēm un stresa, kas vienmēr ir mainīgi lielumi, neatkarīgi no gadalaika.

Andra Ābrāma

Titulbildes avots: http://megahdwall.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.