Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

8 dārzeņi, ko tev vairs nevajadzēs iegādāties

Dalies ar šo bloga rakstu!

 romiesu kaposti

1. Romiešu salāti

Pirms izmet kārtējo salātu galviņu, pamēģini šo vienkāršo triku. Iemērc salātu kacenu pusotru centimetru dziļā ūdenī un tad pārvieto to uz augsni un gaidi, kad parādīsies jaunas lapiņas. Reizēm šādā veidā lapas sazaļo divtik nekā bijušas iepriekš. Starp citu, kāposti dara tāpat. Tagad Cēzara salātus iespējams pagatavot jebkurā brīdī.

selerija

2. Selerija

Kad kārtējo reizi palikusi pāri vesela bunte selerijas, nogriez lapas gandrīz līdz saknei un atlikušo daļu ieliec seklā traukā ūdenī un novieto saulē. Aptuveni pēc 3 dienām parādīsies jaunas lapiņas, tad gan augu pārstādi podiņā ar zemi.

basiliks

3. Baziliks

Arī vecās bazilika lapiņas iespējams pārvērst jaunā augā. Ievieto pāris kātiņus ūdens glāzē un turi tiešos saules staros. Kad redzi izdzītas saknes aptuveni 5 centimetru garumā, pārstādi baziliku podiņā. Galvenais pirms tam regulāri nomaini ūdeni.

scallion+ps-600x449

4. Sīpolloki

Tāpat ūdens glāzē var izaudzēt jaunus lociņus, galvenais, lai tie tiktu turēti labi apgaismotā vietā.

cilantro+ps-600x449

5. Koriandrs

Arī koriandra kātiņi ūdenī un saules gaismā dara brīnumus. Kad saknes izaugušas pietiekami garas, pārstādi augu podiņā un pēc pāris mēnešiem tiksi pie krāšņas koriandra audzes.

bok+choy+ps-600x336

6. Ķīnas kāposts

Kāposta kacenu ievieto seklā ūdens traukā un nogaidi aptuveni 2 nedēļas līdz pārstādīšanai zemē. Drīz vien tiksi pie jaunas Ķīnas kāposta galviņas un varēsi mieloties ar svaigiem salātiem.

burkani

7. Burkāna lapotne

Lai gan burkāna lapiņas ir mazliet rūgtenas, tās ir ļoti garšīgas salātos kopā ar ķiploku un etiķi. Turklāt tās ir ļoti vienkārši ataudzēt. Vienkārši nogriez pašu burkānu līdz pamatnei un ievieto to ūdenī labi apgaismotā telpā.

kiploki

8. Ķiploki

Tiklīdz parādās pirmie ķiploka dzinumi, liec tos glāzē ar ūdeni un vēro, kā tie mainās tavu acu priekšā.

Bilžu avots: http://blog.petflow.com/  http://marycrimmins.com/

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.