Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00
morning

5 veidi kā pamosties agrāk

Dalies ar šo bloga rakstu!

Katram no mums ir bijusi apņemšanās kaut ko mainīt savā dzīvē, kaut vai dienu sākt laicīgi. Bet vienmēr gultiņā ir tik ērti un labi un kāpēc gan celties, ja var vēl brītiņu pagulēt. Viens no galvenajiem iemesliem, lai celtos laicīgi ir tas, ka vairāk varēsim padarīt un ar lielāku produktivitāti, kā arī ātrāk ķert saules starus, kas tik mīļi mums visiem! Lūk, 5 veidi, kā pamosties agrāk!

  1. Viens no variantiem ir katru dienu modinātāju likt par kādu minūti ātrāk. Ja celies 8:00, tad turpmāk modinātāju liec uz 07:56, un tā agrāk un agrāk, laika gaitā organisms jau būs pieradis un modīsies jau pirms modinātāja un savukārt dienai stunda bonusā.
  2. Viena no motivācijām, lai agrāk sāktu dienu ir sarunāt tikšanās vai kādas lietas, kas jānokārto, to darot pirms darba vai vienkārši agrāk no rīta. Par cik tikšanās būs norunāta un otru cilvēku nedrīkst pievilt, tad būs vien agrāk jāceļas.
  3. Ejot gulēt, esam pieraduši modinātāju novietot tuvāk sev, lai pēc iespējas ātrāk varētu to atslēgt. Padoms – novieto modinātāju otras istabas galā vai vietā, kur modinātāja atspiešana prasītu izkāpšanu no gultas. Šādā veidā cilvēks tiek izvilkts no komforta zonas, kur nepieciešama piepūle, kas izjauks lielo gulēšanu. Gadžetu un joku veikalos pat pieejami dažādi modinātāji, kas bēg no tevis, liek salikt puzli vai cilāt hanteles, lai tevi pamodinātu. Varbūt ir vērts pamēģināt!
  4. Vel viens veids kā izprast sevi un mudinātu ātrāk celties, nepieciešams analizēt problēmu, kāpēc tad šodien man nesanāca ātrāk piecelties. Parasti šie attaisnojumi slēpjas tajā, ka no rīta istabā bija auksts vai nomācies laiks. Atrodot savu problēmu, to nepieciešams labot. Ja bija auksts, tad pie gultas novieto siltu halātu un mīkstas čības. Esi godīga pret sevi un nemelo sev, meklējot un pēc tam risinot problēmas, mēs kļūstam tikai par ieguvējiem.
  5. Agriem rītiem nepieciešama sevis pārliecība. Motivē sevi ar domām un idejām, ko iegūsi agrāk ceļoties. Daži no iemesliem – garāka diena, varēsi piepildīt savu sapni par lielisku augumu, jo rīta kross taču ir vispatīkamākais, vai arī vienkārši sevi palutināt ar kafijas krūzi un labu žurnālu rīta cēlienā.

Varbūt šie veidi neliekas tik pārliecinoši un nenotiek pēc burvju mājiena, bet  lai kaut ko sasniegtu mums nepieciešama pašmotivācija. Sākot kaut ar agrāku rītu, dienu padarot par stundu garāku, tā nedēļā iegūstot,  septiņas stundas, mēnesī 28h, kas ir vairāk kā diennakts. Ilgtermiņā šī stunda atmaksāsies gan sajūtās, gan darbos.

Zane Ratniece

Foto: https://unsplash.com/ By David Mao

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.