Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

10 padomi, kā sausus matus padarīt veselīgus

Dalies ar šo bloga rakstu!

mati3

 1. Lieto šampūnu, balzāmu vai kondicionieri un matu masku, kuru sastāvā ir mitrinošas vielas

Pirmais solis, kas jāveic, uzsākot matu stāvokļa uzlabošanu, ir kārtīga skaistumkopšanas produktu revīzija – pārliecinies, vai Tu izmanto savam matu stāvoklim un tipam atbilstošus matu kopšanas līdzekļus.

2. Lutini savus matus ar eļļām

To izmantošana matu kopšanā tiek uzskatīta par skaistu un veselīgu matu priekšnoteikumu. Aizvien vairāk eļļas tiek izmantotas arī matu kopšanas līdzekļos, īpaši sausu matu atjaunošanā. Piemēram, makadāmijas eļļa, kas ir plaši izmantota skaistumkopšanā, atjauno matu struktūrā esošos dabīgos lipīdus. Tie padara matus mīkstus un zīdaini gludus. Šim nolūkam Dove piedāvā Pure Care Dry Oil matu kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir makadāmijas eļļa, kas baro un nogludina matus.

3. Mazgā matus, cik bieži nepieciešams un, cik reti vien iespējams

Atceries, ka viens no visbiežāk sastopamajiem matu sausuma iemesliem ir pārāk bieža matu mazgāšana. Tās rezultātā mati zaudē savus dabīgos lipīdus, kas pilda matu aizsargfunkciju.

4. Mazgā matus remdenā ūdenī

Mazgājot matus karstā ūdenī, augstā temperatūra vēl vairāk palielina matu sausumu.

mati2

5. Esi maiga pret saviem matiem

Pēc matu mazgāšanas nepārspīlē ar to slaucīšanu. Labāk nosusini tos ar maigu, mitrumu absorbējošu dvieli.

6. Izvēlies piemērotus matu ķemmēšanas instrumentus

Pārliecinies vai matu sukas un ķemmes, kuras lieto ikdienā, ir kvalitatīvas un piemērotas taviem matiem. Sausiem matiem ieteicams izmantot platas matu sukas ar koka sariem.

7. Izvairies no karstuma ietekmes uz matiem

Matu taisnošana, veidošana un arī žāvēšana bojā matus un samazina to mitruma līmeni. Pirms matu apstrādes ar karstumu, lieto matus aizsargājošus produktus. Žāvējot matus ar fēnu, centies izmantot zemākas temperatūras gaisu, kā arī kustini matus, lai mazinātu karstuma efektu.

8. Pasargā matus no aukstuma un vēja

Aukstajā laikā velc cepuri, lakatu vai kā citādi pasargā matus no aukstuma, jo matu apsaldēšana ir ātrākais ceļš uz matu sausumu un bojāšanu.

9. Veic regulāras galvas masāžas

Regulāra galvas masāža stimulē asinsriti un sebuma veidošanos. Sebums, savukārt, pasargā galvas ādu un matus no ūdens zuduma, tāpēc masāža ieteicama tieši sausu matu īpašniekiem. Sebumam mazinoties, mati un galvas āda kļūst sausa, un tas var izraisīt niezi.

mati

 10. Seko līdzi uzturam

Cilvēka fizisko veselību, tostarp arī izskatu, ietekmē uzturā lietotie produkti. Sausu matu cēlonis var būt arī proteīnu trūkums, tāpēc seko līdzi un sabalansē savu uzturu. Neaizmirsti par šķidruma uzņemšanu – dienā tie ir 2 l ūdens.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.