Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

10 idejas, kā gūt papildus ienākumus

Dalies ar šo bloga rakstu!

Untitled-1

Raksta autore:

Digna Škapare
irdarbs.lv pārdošanas projektu vadītāja

Tavas algas apjoms neļauj garderobi papildināt ar tik kāroto pavasara jaciņu? Vai arī plaukstošās lapas aizšķīlušas Tevī radošuma un enerģijas dzirksti, kuru nu gribi likt lietā? Mums Tev ir idejas, ko Tu varētu darīt papildus savam pamatdarbam –  frīlansa darbi!

Frīlanserus sen jau neviens vairs neuzskata par dīkdieņiem, kuri nespēj ievērot normālu darba laiku, tāpēc nebaidies no šī vārda un darba ritma, bet atrodi sev piemērotāko, un sāc darboties!

Screen Shot 2014-04-03 at 10.54.11

Foto avots: http://500px.com/photo/37486418

1. Rakstīšana

Iespēju ir daudz – blogot, rakstīt kādam žurnālam, reklāmas aģentūrai, interneta portālam – vajag tikai atrast īsto un savējo! Pats labākais ir tas, ka šai nodarbei nav nepieciešama nedz īpaša sagatavošanās, nedz dārga tehnika, Tev tikai jābūt savam datoram, bagātai valodai un spējai rakstīt bez kļūdām.

2. Fotografēšana

Mūsdienās gan sevi par fotogrāfu sauc teju katrs, kurš iegādājies dārgu kameru, taču, ja tiešām dari to labi, noteikti vēl ir klienti, kuru simpātijas iekarot. Fotosesijas, pasākumi, daba – lauciņu ir daudz. Izveido savu fotoblogu, izmanto sociālos tīklus, lai to pamanītu pēc iespējas vairāk cilvēku, un neaizmirsti turpināt mācīties! Ja kāri skaties uz kāzu fotogrāfu pulciņu, gatavojies pamatīgam darbam un ievērojamiem finansiāliem ieguldījumiem, pirms tajā nonāc, bet nemet fotokameru krūmos pēc pirmās bezkāzu sezonas.

3. Tulkošana

Varbūt liekas, ka tas ir vienkārši, un, ja nu kaut ko arī nezini, var pajautāt mammai Googlei, taču tā nav. Bez izcilām valodu zināšanām te nepieciešamas arī tekstu rediģēšanas prasmes, specifiskas zināšanas atkarībā no tulkojamo tekstu satura, iemaņas tulkošanas programmu lietošanā, un, vēl labāk, arī kāds sertifikāts, kas apliecina Tavu zināšanu un veiktā darba gaidāmo kvalitāti. Ja kaut kas no tā visa Tev pietrūkst, tomēr ir vērts papūlēties un to iegūt, jo tulkošana ir diezgan ienesīgs papildus ienākumu avots.

4. Dizains

Ja beērnībā ar izcilību absolvētā mākslas skola iemācījusi kompozīcijas pamatus, attīstījusi Tavu radošo domāšanu un roku veiklību žonglēšanā ar krāsām un formām, apgūsti jaunus apvāršņus un ķeries pie digitālajām otām! Tu vari veidot dizainus mājas lapām, aplikācijām, afišām, žurnāliem; karikatūras; vides objektu maketus – viss atkarīgs no Tavām prasmēm un domas lidojuma.

5. Aplikāciju izstrāde

Kamēr dizaineri un programmētāji pelna daudz, t.s. developeri var nopelnīt vēl vairāk – ir pasūtītāji, kuri par vienas aplikācijas izstrādi gatavi maksāt vairāk kā simt tūkstošus dolāru. Protams, tā var prasīt simtiem stundu darba, taču sadalīt tās pa dienām Tu vari pēc saviem ieskatiem. Šis darbs gan prasa nopietnas priekšzināšanas un stabilas iemaņas, taču šis ir, iespējams, ienesīgākais freelance darbs.

6. Grāmatvedība

Ja esi uz “tu” ar skaitļiem, aprēķiniem un grāmatvedības programmām, Tev nebūs problēmu atrast klientu, kam savest kārtībā grāmatvedību – ir vesels lērums uzņēmumu, kas izmanto grāmatvedības ārpakalpojumus, kā arī pašnodarbinātu personu un mikrouzņēmumu, kam nepieciešama Tava palīdzība. Turklāt, lai rīkotos ar mikrouzņēmuma grāmatvedību, nav pat nepieciešamas īpašas zināšanas, tikai milzu pacietība darbā ar EDS sistēmu.

7. Sociālo tīklu menedžēšana

Šobrīd katram sevi cienošam uzņēmumam ir savs konts vismaz vienā no sociālajiem tīkliem, taču ne katrā uzņēmumā ir cilvēks, kurš to var veiksmīgi pārvaldīt. Ja spēj atraktīvi uzrunāt un piesaistīt interneta auditoriju, tā vari būt Tu!

8. Apmācības

Tava stiprā puse ir svešvalodas, matemātika, dabas zinātnes, vai varbūt Tu proti spēlēt kādu mūzikas instrumentu? Noteikti atradīsies kāds, kas kaut ko no tā visa neprot, bet ļoti vēlas iemācīties, un Tu savā brīvajā laikā par zināmu samaksu vari savās zināšanās dalīties gan ar bērniem, gan pieaugušajiem.

9. Rokdarbi

Esi naska uz glītiem rokdarbiem? Vienalga, vai tā ir adīšana, tamborēšana, aušana, šūšana, pērļošana, vai Tev vien zināma rokdarbu tehnika – Tavs unikālais dizains un roku darbs jebkuram Tavam izstrādājumam piešķir milzu vērtību. Tev tikai jāatrod klienti, kas mūsdienu interneta gadsimtā nemaz nav tik sarežģīti, piemēram, izveidojot kontu www.etsy.com.

10. Pasākumu organizēšana

Sākot ar bērnu dzimšanas dienu ballītēm, beidzot ar kāzām – iespēja izpausties oriģinālākajām idejām, milzu gandarījums par paveikto un, piedevām, ievērojams Tava bankas konta papildinājums! Pāris reizes piesakies kādam bezmaksas noorganizēt kādu pasākumu, un nepieciešamās iemaņas un pieredzi būsi ieguvusi viens un divi.

Lai Tev izdodas! :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.