Sausam gaisam ir mazāk plusu kā mīnusu. Piemēram, sausa gaisa ietekmē palielinās putekļu daudzums, sauss gaiss bojā koka mēbeles un arī atstāj sekas uz cilvēku veselību – āda paliek sausa, niez kaklā u.c.
1. Ej vannā nevis dušā
Pēc vannošanās kādu laiku atstāj vēl vannā ūdeni un vannasistabas durvis atvērtas. Tādējādi vannasistabas tvaiki nokļūs pārējā mājā.
2. Izvieto dekoratīvas vāzes
Vāzēs vari izvietot dažādas kombinācijas ar akmeņiem, gliemežvākiem u.tml. Tās būs gan kā skaists dekors, gan arī mitrinās gaisu.
3. Audzē daudz istabas augus
Pērkot istabas augus pie profesionāliem puķu audzētājiem, noskaidro, kurām puķēm piemīt īpašības mitrināt un attīrīt gaisu mājās. Istabas augus ne tikai laisti ar ūdeni, bet arī apsmidizni lapiņas. Puķu dušošana kaut nedaudz, bet tomēr samitrinās arī gaisu istabā. Turklāt uz puķēm nekrāsies putekļi.
Foto avots: http://camillestyles.com
4. Mazgā veļu
Veļas dienā drēbes izkar dzīvojamā istabā, tas būs praktisks veids, kā varēsi samitrināt gaisu istabā, kurā uzturies visbiežāk.
5. Vāri tēju un gatavo ēst
Darot ikdienas darbus virtuvē, tā Tu vari arī samitrināt gaisu. Tvaiki, kas rodas no ēst gatavošanas un ūdens vārīšanas mitrina gaisu.
6. Mazgā grīdas
Ziemas periodā vari mazgāt grīdas biežāk nekā vasarā. Mitrums, kas paliek uz grīdas pēc tās mazgāšanas, iztvaikos.
7. Pagatavo gaisa mitrinātāju pati
Uz radiatoriem novieto ūdens bļodas un tas būs dabiskais gaisa mitrinātājs. Bļodas ir katru dienu jāpapildina ar ūdeni, jo tas izgaro ļoti ātri.
Foto avots: http://dontbeafraidoftomorrow.tumblr.com
8. Mitrini ādu
Sejas smidzinātājs, ko lietoji vasarā, lai atvēsinātu seju, noderēs arī ziemā, kad nepieciešams mitrināt seju. Tāpat arī neaizstājami vēsajos periodos ir mitrinoši krēmi.
9. Regulē gaisa temperatūru
Uzturi istabā zemāku temperatūru, jo siltākā temperatūrā gaiss telpā būs sausāks.
10. Dzer vairāk ūdeni
Sausā gaisa ietekmē ķermenis ātrāk zaudē šķidrumu, tāpēc, lai justos labāk un možāk, uzņem vairāk ūdeni.
Titulbildes avots: http://500px.com/photo/50271004