1. Tu nebiji sagatavojusies
Protams, brīdī, kad sūti CV uz visām pusēm un dodies uz neskaitāmām intervijām, ir grūti sagatavoties vienlīdz labi visam. Tomēr, ja esi nolūkojusi kādu amatu, kas Tev ir svarīgs, samazini interviju skaitu un koncentrējies uz to, ko patiešām vēlies iegūt. Darba devējs pārbaudīs, cik Tu esi iedziļinājusies jautājumos, kas skar uzņēmuma jomu un aktualitātes. Ja nebūsi tam sagatavojusies, lai cik prasmīga Tu būtu, darba devējam nešķitīsi pievilcīgs darbinieks.
2. Tu biji pārāk satraukusies
Brīžos, kad daram to, kas mums ir ļoti, ļoti svarīgs, mēs neizbēgami satraucamies. Kad esam tādā stāvoklī, apziņa sašaurinās, un paliek grūti kontrolēt darbības, tai skaitā arī to, ko runājam. Mēs pieļaujam kļūdas, kas rada vēl lielāku satraukumu, un esam iesprūdušas apburtajā lokā. Pirms dodies uz interviju, novērs visus potenciālos traucēkļus, kas Tev var radīt tādu satraukumu. Parūpējies, lai izskaties labi, sagatavo atbildes iepriekš uz jautājumiem, noskaņo sevi uz pozitīva viļņa un mierini sevi ar domu, kas ļauj atslābt Tavam prātam. Piemēram, kas ir ļaunākais kas var notikt?
3. Tu nokavēji intervijas sākumu
Tev vidēji tiks dotas 15 minūtes, lai atstātu labu pirmo iespaidu. Intervijas nokavēšana ir milzu kļūda, kas starp citiem kandidātiem Tev liks izskatīties slikti. Protams, protams, visādi var gadīties, bet labāk esi pusstundu iepriekš un pasēdi tuvējā kafejnīcā, nekā paļaujies uz to, ka nekas pa ceļam neatgadīsies.
4. Tu neizrādi pietiekami lielu interesi
Darba tirgus ir nežēlīgs, un uz pieprasītām vakancēm konkurence ir liela. Tas, vai Tu izrādīsi pastiprinātu interesi, ir viens no faktoriem, kas ļaus izcelties pārējo vidū. Interesi vari izrādīt dažādi – sākot ar iepriekš sagatavotiem jautājumiem par savu ieņemamo amatu, uzņēmumu kopumā un dažādām iespējām, ko varēsi paveikt, beidzot ar e-pastu pēc intervijas, kur pasakies par tikšanos.
5. Tu meklē darbu tik dēļ ieņēmumiem
Ja pie uzņēmuma vadītāja atnāk pieci kandidāti, kuri pēc prasmēm un atbilstības ieņemamajam amatam ir vienlīdzīgi, bet tikai vienam patiesi interesē attiecīgais piedāvājums, šis cilvēks visticamāk arī tiks pieņemts darbā. Pat tad, ja Tu piesakies uz kasieres amatu un Tev ir tikai vajadzīgs darbs, lai varētu nopelnīt, darba devēja acīs Tu neiegūsi uzticību. Ja Tu esi situācijā, kurā Tu nevari darīt to, kas Tev patīk, tad Tev ir jāizdara viss, lai Tev iepatīkas tas, ko Tu vari darīt tieši šobrīd.
Foto avots: http://500px.com/photo/34844804
6. Tev nav nākotnes vīzijas
Nav iespējams paredzēt, kas ar mums notiks pēc pieciem gadiem. Mēs pat nezinam, kas ar mums notiks rīdien. Tomēr ir jābūt kādā vīzijai, uz kurieni Tu tiecies un ko vēlies sasniegt. Uzņēmuma vadībai tā ir iespēja novērtēt, vai jūsu mērķi sakrīt un ko no Tevis var sagaidīt.
7. Tu esi pārāk kvalificēta
Ir sievietes, kurām ir būtiska karjeras izgausme un ir sievietes, kurām būtiska ir ģimene un mājsaimniecība. Otrajā gadījumā, lai cik Tev būtu laba pieredze un zināšanas, Tu izvēlēsies darbu, kas nepaņem daudz Tavu uzmanību un nav jāstrādā virsstundas. Darba devēju šāda situācija var baidīt, jo potenciāli, ja viņš pieņem labāku darbinieku, varētu būt jāmaksā vairāk un prasības var būt lielākas. Ja kāds cits no kandidātiem ir atbilstošāks piedāvātajam amatam, izvēle tiks dotam viņam par labu. Uzņēmuma vadītājam ir nepieciešama sajūta, ka potenciālajam darbiniekam jaunais amats ir kā izaicinājums, lai Tev ir kur augt un ko sasniegt. Ja šis ir atteikuma iemesls, tas ir jāuztver kā kompliments.
8. Tu izskatījies izmisusi
Pat tad, ja esi atradusi savu sapņu darbu vai arī darbs Tev ir ārkārtīgi nepieciešams, lai kāds būtu iemesls Tavam izmisumam, nepārkāp robežas intervijā. Pārāk sakāpinātas emocijas atgrūdīs citus un viņi lems par sliktu Tev. Esi pozitīva, iedvesmota, ieinteresēta, bet nekad neizrādi savu izmisumu.
9. Tu neiederies komandā
Šis var šķist dīvains iemesls, bet darba devējs skatās ne tikai uz katru indivīdu atsevišķi, viņš vērtē arī komandu kopumā. Ja šis ir atteikuma iemesls, tādā gadījumā Tu vari būt priecīga, jo visticamāk arī Tev pašai būtu grūti sastrādāties ar atšķirīgiem cilvēkiem.
10. Tu nedomā par to, vai Tev šis darbs patiktu
Klasiska attieksme darba intervijās ir izvērtēt tikai un vienīgi, vai darba ņēmējs ir piemērots vakancei. Reti kad mēs uzdodam sev jautājumu – vai man vispār ir šis uzņēmums piemērots? Izmanto iespēju intervijas laikā un nointervē savu potenciālo bosu – noskaidro visu, kas Tev ir būtisks, uzzini par viņu konkurentiem, nākotnes plāniem, aktuālakajiem projektiem, kas ir attiecīgā amata plusi un mīnusi, ko iepriekšējais darbinieks paveica u.tml. Tā Tu ne tikai iegūsi priekš sevis sajūtu, vai Tev der šis amats, bet arī iepatiksies savam potenciālajam priekšniekam. Mums taču visiem patīk, kad jautā mūsu viedokli un domas.
Lai Tev izdodas atstāt labu iespaidu nākamajā darba intervijā! :)
Titulbildes avots: http://500px.com/photo/33105921