Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Kāpēc pamest darbu ir labākais solis karjeras labā

Dalies ar šo bloga rakstu!

1Raksta autore:

Evija Šalte
www.irdarbs.lv vadītāja

Viņi ir kļuvuši pašpietiekami, samierinājušies ar situāciju un baidās no pārmaiņām. Tas ietekmē vairāk nekā tikai profesionālo dzīves pusi. Katru dienu pavadot astoņas stundas vietā, kur nejūties labi un darot darbu, kas Tevi nepiepilda, nav iespējams šīs sajūtas atstāt tikai darbā. Nelaimīgi cilvēki nāk mājās un “aplipina” ģimenes ar savu neapmierinātību, no kā ir gandrīz neiespējami izvairīties.

Var būt arī tā, ka Tu ne gluži ienīsti savu darbu, taču ir kaut kas, ko Tu darītu daudz labprātāk, vai arī, piemēram, vēlies ieņemt amatu, kas ļautu mazāk sēdēt uz vietas, vairāk satikties ar cilvēkiem vai vairāk strādāt ar rokām. Lai kurā no šiem gadījumiem Tu atpazītu sevi, iespējams, ir darbs, kas ir piemērotāks Tev, tāpēc minēšu dažus iemeslus, kādēļ ir vērts ieviest savā dzīvē pārmaiņas.

send-cv_77171653

Lojalitātei ir savas robežas

Tu savā kompānijā strādā jau gadiem, varbūt pat šis bija Tavs pirmais darbs pēc skolas absolvēšanas, un gadu gaitā Tu esi kļuvis par uzņēmuma neatņemamu sastāvdaļu. Tas ir skaisti un romantiski, un tā, bet ir pienācis laiks izvērtēt, vai šīs ilgtermiņa attiecības nāk Tev par labu. Vai tu bieži saņem finansiālu un emocionālu novērtējumu saviem panākumiem? Vai Tu vispār esi saņēmis algas paaugstinājumu? Daudzi, it īpaši lielie uzņēmumi, saprotot, ka darbinieks nekur nepazudīs un prom no viņiem neies, izmanto šo situāciju. Pastāv pat iespēja, ka viņi atteiksies Tevi paaugstināt amatā, ar pamatojumu, ka Tu esi lielisks speciālists un esi nepieciešams viņiem tieši tur, kur Tu atrodies šobrīd.

Tu neesi precējies ar savu darbu

Atceries, ka šis ir Tavs darba devējs, nevis laulātais. Tev nav jājūtas vainīgam par to, ka vēlies aiziet, vai par to, ka meklē citas iespējas. Varbūt Tu domā, ka esi neaizvietojams un visi darbi un procesi būs pilnībā paralizēti, ja Tu aiziesi. Tā reāli var notikt, taču tā ir viņu, nevis Tava problēma. Ja Tu tiešām esi tik svarīgs, viņi pieliktu vairāk pūļu, lai Tevi paturētu. Tomēr, ja godīgi, ir ļoti daudz cilvēku, kas meklē darbu, un vadībai diez vai radīsies daudz problēmu, meklējot Tev aizvietotāju.

Nav karjeras izaugsmes

Ne visi grib savu darba laiku atsēdēt. Daudziem ir nepieciešamību pēc jēgpilniem darba pienākumiem, lēmumu pieņemšanas, problēmu risināšanas u.tml. Ja pašreizējā darba vietā neredzi sevi pēc trim gadiem, tad Tev ir jādodas uz vietu, kur Tavam ieguldījumam ir tālejošāks iznākums.

quit-job-gracefully

Priekšnieks ir idiots

Sūdzības par priekšniekiem nav nemaz tik reta parādība, un šis arī ir viens no populārākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki vispār aiziet no darba. Ja arī Tev ir savā darbā jāpiecieš kādas nejēdzības, cik ilgi Tu cietīsies? Darbs ir vieta, kur mēs pavadām lielāko savas dzīves daļu, tātad ieguldām tajā savu laiku, enerģiju, prātu un spējas. Protams, priekšniekiem nav jābūt pasaulē gudrākajiem cilvēkiem, viņiem ir tikai jāprot veiksmīgi nokomplektēt komanda, bet gadījumos, kad tiek Tu nokļūsti cietēja lomā, ir laiks meklēt vietu, kur Tevi novērtē.

Tu nekļūsti jaunāks

Ik uz soļa redzami piemēri, kad cilvēki absolvē universitāti, atrod pilnīgi nesaistītu darbu, lai kaut ko nopelnītu, un… tur arī paliek. Vēl ļaunāk, vairāku gadu laikā viņi tā arī nav ieinteresēti pakāpties augstāk šajā pašā darbavietā tādēļ vien, ka nevēlas būt “piesieti” uzņēmumam. Ja Tu kādu laiku neizmanto savas spējas un zināšanas, tās strauji sarūk. Tavas zināšanas noveco, ja tās netiek atjaunotas un pielietotas! Darba devēji to pamana, un, ja vēlies savu nākotni saistīt ar to, ko darīji “kaut kad agrāk”, Tu sev nemaz nepalīdzi, turpinot gaidīt “īsto brīdi”!

traits-to-look-for-in-your-new-hire

Neatkarīgi un akadēmiski projekti bez bažām ir iekļaujami Tavā CV, ja pašreizējā darbā Tev trūkst ar Tavu sapņu darbu saistītas pieredzes, bet tikai(!) tādā gadījumā, ja šī pieredze ir īslaicīga – pieci gadi ir galējā robeža. Pretējā gadījumā Tu riskē radīt par sevi iespaidu, ka Tu guli uz lauriem un dzīvo pagātnē, nevis meklē jaunas iespējas. Ja kādu no savām spējām neesi izmantojis ilgāku laiku, atrodi veidu, kā to atkal atsākt, taču…

Esi reāls!

Pamest darbu un sekot savam aicinājumam ir lieliski. Cita lieta ir pamest darbu, lai piepildītu sapni, kurš ne tuvu nav sasniedzams. Piemēram, ja Tu esi datu ievades operators, un vēlies kļūt par lidmašīnas pilotu, bet nekad neesi lidojis… Padomā vēlreiz. Par laimi, ir citi veidi, kā gūt jaunu pieredzi, pat, ja jau ilgu laiku vairs nemācies. Ja vēlies kļūt par aktieri, pievienojies vietējai teātra grupai vai improvizācijas teātrim. Ja vēlies kļūt par IT speciālistu, iegūsti dažus sertifikātus (tas izdarāms, pat neatejot no datora), un sāc ar mazām “haltūrām”. Protams, paies kāds laiks, līdz Tava pieredze kļūs vērā ņemama, taču tas būs laiks arī saprast, vai tiešām vēlies to darīt.

Dzīve ir pārāk interesanta, lai strādātu tikai vienu darbu

Vai arī – lai strādātu garlaicīgu darbu. Neaizsēdies vienā darba vietā pārāk ilgi! Jā, tas ir ērti un komfortabli, bet ar laiku kļūst par rutīnu. Mums dzīvē visiem ir nepieciešams ik pa laikam sevi izgrūzt laukā no komforta zonas, doties cīņā un uzvarēt. Ar katru jaunu darba vietu Tu iegūsti jaunus kontaktus, jaunu pieredzi un zināšanas, pārbaudi un attīsti sevi un vēl daudz citu iemeslu.

Plāns “B”

Lai cik kārdinoši tas arī būtu, nekādā gadījumā neiebrāzies priekšnieka kabinetā ar atlūgumu, līdzko šāda ideja rodas. Aprunājies ar savu ģimeni, saplāno pāris reālus mērķus īsam laika posmam: nosaki datumu tuvā nākotnē (no trim mēnešiem līdz gadam), kad Tu tik tiešām atlūgumu iesniegsi, bez jebkādiem “ja”, “bet”, “varbūt”, “ja nu man sāk maksāt vairāk”… . Izplāno, cik ilgs laiks Tev būs nepieciešams, lai iegūtu nepieciešamos sertifikātus, pieredzi un atjaunotu savas prasmes. Tad izvēlies datumu, pāris mēnešus vēlāk atlūguma iesniegšanai, un paliec pie tā.

Padoms noslēgumam

Sāc izsūtīt pieteikumus uz vēlamajām darba vietām aptuveni divus trīs mēnešus pirms plānotā aiziešanas datuma. Daudzas kompānijas izsludina vakanci krietnu laiku iepriekš pirms plānotās darbinieka pieņemšanas. Piesakies arī uz dažām pozīcijām, kurām, Tavuprāt, neesi gluži piemērots – Tu būsi patīkami pārsteigts, cik augstu Tevi novērtēs cilvēki, kuri Tevi nepazīst.

Foto avots: http://pinterest.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *